Domácí premiéra a čtyři body v kapse

Minulý víkend zahájily soutěž prvoligové kadetky. Včera hrály poprvé doma. Diváků se sešlo poměrně dost, k obsazenosti haly přispěl jistě souběh utkání s 1. ligou juniorek. Hostili jsme tým TJ Minerva Boskovice, který pro nás byl velkou neznámou.

TJ Svitavy - TJ Minerva Boskovice 2:3 (-16,22,-23,15,-12), 3:1 (16,-12,24,24)

Sestava: Kiki Kratochvílová, Verča Hendrichová, Anička Loukotová, Fiedlerová, Vrabcová, Míša Bolcárová, Kája Václavková, Markét Šrůtková, Eva Šimková, Pája Polášková.

Do prvního zápasu vstupujeme zakřiknutě, tíha okamžiku dolehla. Poprvé doma, urostlé protihráčky. Tým z Boskovic vystupoval naopak docela suverénně. První set jasně pro soupeřky, ale hlavně díky našim chybám (snad pětkrát dotyk sítě při bloku???), ale taky vzhledem k výborné naskočené plachtě. V následujících setech se hra vyrovnala, když jsme hráli více soustředěně a již tolik nechybovali. Ve čtvrtém setu jasně dominujeme, tentokrát tlačíme servisem my, daří se nám útočně využívat jednoblok na středu sítě. V tiebreaku jedeme na vítězné vlně, kdy si vytvoříme čtyřbodový odstup, po výměně stran se však náskok rozplývá a do koncovky vyrážíme ze stavu 10:10, 11:11. Poté nepochopitelné tři chyby, korigujeme ještě na 12:14, ale soupeř si zkušeně odstup pohlídá.

Ve druhém zápase nás soupeř zřejmě podcení a pak se jen těžko dostává do tempa, jasně dominujeme a získáváme hladce první set. Ve druhém setu přihlížející jen těžko chápou, co se děje, dostáváme na budku. Obměňuji sestavu, další dva sety jsou bitvou a končí nejtěsnějším rozdílem v náš prospěch.

Krásné čtyři body do tabulky. Příští týden jedeme do Jihlavy za týmem KCTM Vysočina, který zatím v soutěži ztratil jediný set.

Pavlína

1. rozpis druzstva KCTM Volejbal Vysočina KCTM Volejbal Vysočina 4 4 0 0 12:1 323:221 12
2. rozpis druzstva TJ Minerva Boskovice TJ Minerva Boskovice 4 3 1 0 10:7 381:358 8
3. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 4 2 2 0 8:8 326:358 7
4. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun VO TJ Lanškroun 4 2 2 0 6:6 251:252 6
5. rozpis druzstva ŠSK Demlova Jihlava ŠSK Demlova Jihlava 4 1 3 0 5:9 287:309 3
6. rozpis druzstva TJ Sokol Bedřichov TJ Sokol Bedřichov 4 0 4 0 2:12 270:340 0