Domácí tvrz uhájena!

V sobotu 31. srpna se v hale Na Střelnici a v tělocvičně ZŠ Riegrova uskutečnil 3. ročník turnaje starších žákyň - Memoriál manželů Vymětalových. 16 týmů z různých koutů naší vlasti od devíti ráno do sedmi hodin do večera bojovalo nejprve v základních skupinách a následně dle umístění o konečné místo v minipavouku. Každé družstvo odehrálo pět utkání. Celkem bylo možné shlédnout 40 zápasů.

Utkání v základních skupinách se hrála na dva hrané sety. Pořadí základních skupin:

Skupina A: 1. Svitavy "A", 2. Dolní Újezd, 3. Prostějov "A", 4. Frýdek Místek "B",

Skupina B: 1. Přerov, 2. Lanškroun "A", 3. Bílovec "B", 4. Polička,

Skupina C: 1. Bílovec "A", 2. Trutnov, 3. Svitavy "B", 4. Prostějov "B",

Skupina D: 1. Olomouc, 2. Jilemnice, 3. Frýdek Místek "A", 4. Lanškroun "B".

Dále se mezi sebou utkala shodně umístěná družstva ze skupin v minipavoucích, kdy týmy ze skupiny A hráli proti skupině B, celky ve skupině C se utkaly se shodně umístěnými z Déčka.

Boje o umístění:

o 13. - 16. místo:
semifinále:
Polička - Frýdek Místek "B" 2:0
Lanškroun "B" - Prostějov "B" 2:0
o 15. místo: FM B - Prostějov "B" 1:2
o 13. místo: Polička - Lanškroun "B" 0:2

o 9. - 12. místo:
semifinále:
Frýdek Místek "A" - Svitavy "B" 2:0 (17,14)
Bílovec "B" - Prostějov "A" 2:0 (18,21)
o 9. místo: FM A - Bílovec "B" 2:0 (19,23)
o 11. místo: Svitavy "B" - Prostějov "A" 2:0 (19,22)

o 5. - 8. místo:
semifinále:
Dolní Újezd - Lanškroun 2:0 (22,16)
Trutnov - Jilemnice 2:0 (16,16)
o 7. místo: Jilemnice - Lanškroun 2:0 (14,21)
o 5. místo: Trutnov - Dolní Újezd 2:0 (11,18)

o 1. - 4. místo:
semifinále:
Svitavy "A" - Přerov 2:0 (16,18)
Bílovec "A" - Olomouc 2:0 (28,11)
o 3. místo: Olomouc - Přerov 2:1 (-20,12,10)
finále: Svitavy "A" - Bílovec "A" (-18,25,11)

Velký zážitek pro každého, kdo se zúčastnil finále. Třísetová bitva okořeněná žlutou, vzápětí i červenou kartou pro hostujícího trenéra v první setu za stavu 22:11 pro Bílovec poté, co rozhodčí odpíská přešlap na podání hráčce Bílovce, s čímž (mírně řečeno) nesouhlasí trenér Bílovce a následně slovně napadá rozhodčí (nevybíravým slovníkem). Okamžik, který zdravě "nakopne" domácí holky a dostane je zpátky do zápasu. Do hry se dostávají i diváci, kteří začínají fandit na plný pecky. Nervy drásající koncovka 2. setu končí 27:25 pro Svitavy. Tribuna i holky jsou v laufu. Tiebreak 15:11 pro domácí!

Výsledky turnaje:

1. Svitavy "A"
2. Bílovec "A"
3. Olomouc
4. Přerov
5. Trutnov
6. Dolní Újezd
7. Jilemnice
8. Lanškroun
9. Frýdek Místek "A"
10. Bílovec "B"
11. Svitavy "B"
12. Prostějov "A"
13. Lanškroun "B"
14. Polička
15. Prostějov "B"
16. Frýdek Místek "B"

Nejlepší (nejvšestrannější) hráčka turnaje: Aneta Kubátová (Olomouc)

Nejlepší smečařka: Simona Kašpárková (Přerov)

Nejlepší blokařka: Magdaléna Řeháčková (Bílovec)

Nejlepší nahrávačka: Markéta Šrůtková (Svitavy)

Děkujeme všem pomocníkům, zapisovatelkám, rozhodčím, Mirkovi a Marcele, speciální dík rychlé spojce Pallouškovi, Marcelce Smělé za práce všeho druhu, Jirkovi Kryštůfkovi za "úředničinu", maminkám za výborné buchty!!!

Švihelovi

 

 

TJ Svitavy "A"

Markéta Šrůtková, Terka Motálková, Kačka Kociánová, Verča Hendrichová, Pája Polášková, Kája Václavková, Verča Vondrová

Turnaj očima Kačky Kociánové
Sobotní turnaj proběhl u některých ve velkém stresu, ale u některých jen v mírném. Zahájení turnaje prvními zápasy proběhlo v 9:00 hodin. První zápas s Dolním Újezdem proběhl, dalo by se říci, spíše chvalitebně, protože naše hra měla své mouchy v poli, ale nebyly výrazné. Ukončení zápasu SY - DÚ 2:0.

Nastala pauza na sváču, kterou nám a dalším připravili naše mamky a to byly výborné buchty. Po sladké svačince nás čekal Frýdek Místek "B", kde jsme si spíše zapodávali a byl to pro nás, myslím, jednoduchý soupeř. Zápas skončil pro SY 2:0 a Frýdek dal dohromady jen 9 bodů. Další pauza na svačinu. Buchty z talíře už zmizely a my si jíme svačinu udělanou z domova.
A jde se na zápas s Prostějovem. Věděli jsme, že musíme vyhrát, takže nebylo o čem mluvit. Samozřejmě zápas skončil za stavu SY - PROSTĚJOV "A" 2:0.

A teď nás čekal boj s Přerovem, kde už to začínalo být celkem napínavé. Do finále jsme chtěli a hráli jsme velmi dobře. Do tohoto zápasu jsme nastoupili s vynikající náladou po výhře v základní skupině, ovšem trochu nervozity u nás nechybělo. Po velkém boji o postup do finále jsme vyhráli 2:0.

A je tu finále. Tribuna u 1. hřiště, kde jsme hráli po celý den my, byla plná. Stres a nervozita čím dál tím víc stoupala vzhůru a finále začalo. A rozjezd špatný. Chybné příjmy, z toho ne nejlepší náhra a pomyslný útok skončil v síti. Nedařilo se nám, ovšem jsme to dokázali otočit a už jsme byli ,,zpět na koni‘‘. To nám ale nestačilo, a tak první set skončil úspěchem Bílovce.

Nervozita stále stoupala a fanoušci povzbuzovali, jak jen mohli. Velký, opravdu velký boj o druhý set jsme jen tak tak vyhráli a přišel tiebreak. Boj neskutečný, přece jenom šlo o první místo! Opravdu krásný, ale stresový zápas nejen pro nás, ale i pro trénery. Boj jsme (po úžasném zápasu pro nás, ale i pro fanoušky) VYHRÁLI!!! První místo zůstalo doma a my jsme mohli být na sebe velmi pyšní. Doufejme, že to trenéři se zapíjením vítězství nepřehnali….

 

TJ Svitavy B

Verča Abrahamová, Míša Bolcárová, Klárka Dědková, Kristýna Kratochvílová, Anetka Jiskrová, Anička Fiedlerová, Loukotová a Melicherová, Evička Šimková,

Turnaj očima Míši Bolcárové
Na to, že jsme nebyli v plné sestavě, jak jsme se všichni představovali, musím říct, že jsme hráli dobře. Když jsme hráli první zápas s Prostějovem „B“, vypadalo to dost napjatě, protože nejsme ještě moc sehrané s ostatníma holkama, ale nějak jsme to dohráli ke konečnému výsledku 1:1 na sety.

Když se schylovalo ke druhému zápasu s Bílovcem „A“ bylo jasné podle toho co hrají, že to prohrajeme, ale nedali jsme jim zápas vůbec zadarmo! Snažili jsme se, co nejvíc to šlo. Ale bohužel podle očekávání jsme to prohráli, ale v zápase jsme se i hodně naučili…

Ve třetím zápase s Trutnovem jsme se drželi zuby nehty, ale bohužel jsme ho taky prohráli. Díky 15bodům, které jsme dali v posledním zápase jsme se dostali do skupiny C, kde jsme nakonec vybojovali 10. místo. Tento turnaj hodnotím jako vydařený na sehrání.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll