Domácí zápas ukázal naše nedostatky

Dnešní domácí dvojzápas nám zřejmě ukázal, že krom fyzické přípravy bychom se měli soustředit i na přípravu psychickou. Stále se mi totiž zdá, že do prvních zápasů vstupujeme s údivem ruského tankisty, který poprvé spatřil umyvadlo a kohoutek! Ještě před utkáním coach zjistil, že nemá soupisku s registračkami a tak musel poprosit místního závodníka Burryho, aby ho přiblížil k místu bydliště vozem, protože v té zimě se opravdu běžet nedalo. To samozřejmě s průběhem utkání nemělo co dočinění.

 

TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun 2:3 (-23,18,22,-13,-12), 3:0 (22,17,16)

Do prvního setu jsme naběhli s osvědčenou sestavou. Venca (Václav Liška) na náhře, blokaři Pallouš (Michal Palla)  a Pája (Pavel Simon), smečaři Bubu (Jakub Černý), Dolík (Petr Doležal) a diagonální hráč Onďas (Ondřej Ehremberger). Zprvu to vypadalo, že máme všechno ve svých rukou, ale dotažení v koncovce nám dalo těžkou ránu. Na druhý set jsme se trošku oklepali a soupeře jsme potrápili tvrdými útoky z kůlů. I třetí set byl velice nadějný, přestože nám hodně vázl příjem a náhra, což nás bohužel položilo ve čtvrtém setu. Tam proběhly i nějaké personální změny, kdy Dolíka vystřídal Burry (Jakub Bureš) v domnění, že stav se nějak zlepší. Bohužel, čtvrtý set se spíše podobal historické bitvě u Chlumce. (A to nikdo z nás něměl v ruce vidle.) Do tie-breaku jsme šli s chutí vyhrát, ale opět zklamala náhra a dva poslední "vyvalené" balóny v koncovce.

Druhý zápas byl naprostý opak. Družstvo vstalo z popela jako bájný fénix a nehledě na předchozí utkání zlepšilo veškeré herní činnosti. Hra byla klidná a kontrolovaná a soupeře jsme s klidnou hlavou přinutili k nejedné chybě. O tom také svědčí výsledky setů. Zde asi není vůbec co dodávat. Zkrátka, kdybychom takhle hráli celou dobu, budu spokojený jako kůň který zavětří vagon řepy!!

Za první zápas nedostane pochvalu nikdo, protože jsme hráli jako výběr z putyky na rohu ulice a ne jako zkušení volejbalisté!! Pochválit bych měl odhodlanost mužstva do DRUHÉHO utkání a zejména Onďase, který se do něj nabudil excelentně! A největší zásluhu opět zaslouží domácí diváci, kteří nám nepřestali věřit a kteří zůstali na tribuně i přes první neúspěch. DĚKUJEME !!!

Příští týden hrajeme ve Chvaleticích a sestava bude okleštěná, neboť Venca musí na školení trenérů do Prostějova. Fanouškové, držte nám pěsti !!

3 fotka od spoda!

By mě zajímalo co jsi mu před tím říkal, že se tak bojí! :-D Jinak druhej zápas super, ještě bych ale upozornil na útoky vedené od zadního smečaře Buba, který se postaral o body z opravdu těžkých balónů! ;-) Doufám, že někdy ještě stihnu zafandit na jiným zápase a ať se daří! ;-)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll