Druhé místo v KPI

Před posledním dvojutkáním sezóny na domácí půdě s Chrudimí jsme věděli, že pokud chceme pomýšlet na celkové druhé místo v tabulce, bude nutné obě utkání vyhrát a celkově neprohrát více jak tři sety. Chrudimi šlo také o lepší umístění v tabulce, protože případný zisk jednoho zápasu by je posunul na 6. místo před Hnátnici.

Hned od začátku jsme na soupeře vlítli a v prvním setu si vybudovali náskok (16:10), který by při koncentrované hře měl v klidu stačit na pohodlné dohrání setu. To se však nekonalo a před koncovkou začala Chrudim dotahovat. Bylo nutné vzít dva uklidňovací timeouty (22:18, 22:20). Poté už dal soupeř jediný bod (25:21).

V druhém setu byla situace přesně opačná. Vlítla na nás Chrudim a rázem to bylo 0:5. Zapli jsme na 120% a soupeře dohnali na dvanáctce (12:12). Zbytek setu byl vyrovnaný, my byli v koncovce šťastnější.

Třetí set se nesl ve znamení naší celkové výrazné převahy (21:11, 23:14), ale s naprosto tragickou koncovkou, kdy jsme dlouhou dobu nebyli schopni set ukončit a museli brát timeout za stavu 24:20. Poté jsme už matchball složili.

Do druhého utkání soupeř pozměnil sestavu, na post diagonálního nasadil hráče, který zde hrál v podzimním utkání, ve kterém byl pro nás velmi nebezpečný. Tentokrát však zůstal za očekáváním. Jestliže byl ve druhém utkání první set naší jasnou záležitostí, pak druhý set se proměnil v drtivou exhibici s vývojem skóre 18:8, 20:10, 23:12, 25:13.

Do třetího setu se chrudimští vrátili k postavení z prvního utkání a to se jim vyplatilo, protože až do poloviny setu vedli (náš TO 13:16). Naštěstí jsme nezpanikařili a třpělivou hrou dovedli utkání do vítězného konce.

TJ Svitavy - TJ Sokol Chrudim 3:0 (21, 23, 20), 3:0 (21, 13, 22)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Bureš, Doležal, Liška, Pavlík, Sezemský

V konečné tabulce jsme uhájili druhé místo, což je nejlepší výsledek svitavského mužského volejbalu od založení oddílu v roce 1949. Tým teď čeká zasloužená pauza. Nebude to ovšem válení u televize, čeká nás příprava na antukovou sezónu a s tím související organizace městské volejbalové ligy

Dokonáno jest!

Blahopřeji našim mladým, hezkým, odvážným a také bojovným mužům k druhému místu a vzestupné tendenci, kterou se může pochlubit jen málo kdo! S takovou tady budeme mít do pěti let extraligu! V elektronických novinách, protože jiné nebudou, budeme číst o vítězství týmu Ďáblů Svitav ve třetím zápase v řadě nad Kladnem spojeným s Prahou a o cestě otevřené do CEV Indesit Champions League (to psal již Nostradamus pozn.aut.). Elvis říká: "Být druhý - to je jako bych prohrál!"  Proto věřím v další zlepšování, zkvalitňování a týmovou práci všech Divochů našeho družstva. K tomu nám napomáhej Bůh a soustředění v Hosťálkové ...