Držíme tříbodový odstup na obou koncích tabulky

Dvě skupiny 3. kola Krajského přeboru starších žákyň byly odehrány v neděli 10. listopadu v hale Na Střelnici s odloženým začátkem na 11. hodinu. Béčko, které bojuje o získání prvního vítězného setu v soutěži, hostilo týmy z České a Moravské Třebové. Áčko aktuálně 2. v tabulce čekalo lídra soutěže z Lanškrouna a třetí Dolní Újezd.

TJ Svitavy B - TJ Sokol Česká Třebová 0:3 (-7,-14,-7)
TJ Svitavy B -
TJ Slovan Moravská Třebová 0:3 (-20,-18,-16)
Sestava: Juli Štulpová, Kája Nespěšná, Verča Abrahamová, Anet Jiskrová, Jana Dynková, Anička Melicherová, Anet Kakačová, Eva Junková, Klárka Dědková.

Béčko stále čeká na svůj vyhraný první set v soutěži, situace se bohužel nemění ani po neděli. Chybí nám jistota v základních herních činnostech téměř u všech děvčat, na jejímž získání na trénincích pracujeme. Cesta je dlouhá, zlepšení je vidět u všech hráček a tak věříme, že se děvčata nenechají prohrami odradit. Pokud však nezačnou táhnout za jeden provaz a soustředit se výhradně na SVŮJ výkon, aniž by sledovaly a následně i komentovaly, co zkazí všechny ostatní spoluhráčky, tak výhra nepřijde.

Česká Třebová i přes absenci své nejlepší hráčky byla výrazně lepším celkem. S Moravskou Třebovou bylo utkání vyrovnanější i díky tomu, že soupeřky takřka neútočily (většinou přehrávaly míč na naši polovinu obouruč vrchem). I to však zatím stačí, protože nám činí problémy i přihrávka volně letících míčů. Pár pěkných akcí se však vydařilo. Naše děvčata se nebojí útočit, ačkoliv z toho pramení chyby. Uvidíme, jak dopadne vzájemný duel v březnu.

Další příležitost zvítězit budou mít naše bojovnice mnohem dříve. Tento víkend odehrají 4. kolo KP v Dolním Újezdu proti domácím, ale hlavně proti Chocni :-)

TJ Svitavy A - VO TJ Lanškroun 3:0 (13,15,16)
TJ Svitavy A - TJ Sokol Dolní Újezd 3:0 (19,15,17)
Sestava: Verča Hendrichová, Verča Vondrová, Eva Šimková, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Kája Václavková, Míša Bolcárová, Markét Šrůtková, Terka Motálková, Kristy Kratochvílová, Kačka Kociánová, Pája Polášková.

Áčko čekali dva soupeři ze samého čela tabulky, kteří se kvalifikovali do Českého poháru. Do zápasů jsme vstupovali soustředěně s vědomím, že činíme první důležité krůčky k našemu cíli - zajištění účasti na Mistrovství ČR žákyň, kam mají šanci dostat se pouze první dva celky KP.

První zápas nás čekal s Lanškrounem, který dlouhodobě drží výkonnost žákyň na výborné úrovni, je stabilním účastníkem ČP. Vstup do zápasu byl více než překvapivý, soupeř otáčel Kačku ze servisu až za stavu 17:1. V dalších setech jsme již takový luxusní náskok nezískali, hra se srovnala a ve třetí sadě jsme pustily hostující hráčky i do vedení. Přihlížející fanoušci (a že se jich tentokrát sešlo opravdu hodně) viděli vyrovnaný průběh setu, do koncovky jsme šli už jako vedoucí a situaci jsme si pohlídali. Do hry postupně zasáhly všechny hráčky (jak se nám osvědčilo i na ČP), pro "otlučení a zocelení" mladších holek není jiná cesta. Palloušek při zápisu sice trochu brblal, kolik to je psaní navíc, ale věřím, že příště přijde zase :-) (Michale neboj, příště je až 26. ledna).

Máme volno, pod horolezeckou stěnou probíhá velká bitva mezi Dolním Újezdem a Lanškrounem a také souběžně hraje naše béčko, tak jim zafandíme. Dolní Újezd zdolal v napínavé koncovce 5. setu Lanškroun a dává si chvíli pauzu. Ještěrky se v klidu rozcvičí. I tento zápas s relativně klidným průběhem za aktivní účasti všech hráček máme pod kontrolou. Vítězíme překvapivě hladce i druhý zápas bez ztráty setu.

V neděli jedeme vlakem do Pardubic, kde kromě domácích budeme hrát i s Moravskou Třebovou. Zajímavá skupina se bude hrát za účasti Poličky, Lanškrouna a domácích v České Třebové.

Pavlína

Tabulka Krajského přeboru starších žákyň:

1. rozpis druzstva TJ Svitavy A TJ Svitavy A 6 6 0 0 18:0 451:254 18
2. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová A TJ Sokol Česká Třebová A 6 5 1 0 15:5 467:337 15
3. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun A VO TJ Lanškroun A 6 4 2 0 14:6 453:279 13
4. rozpis druzstva TJ Spartak Polička A TJ Spartak Polička A 6 4 2 0 13:8 436:397 11
5. rozpis druzstva TJ Sokol Dolní Újezd A TJ Sokol Dolní Újezd A 6 4 2 0 13:9 487:429 11
6. rozpis druzstva TJ Sokol Pardubice I. A TJ Sokol Pardubice I. A 6 2 4 0 9:12 402:449 7
7. rozpis druzstva Volejbalový klub Choceň A Volejbalový klub Choceň A 6 1 5 0 3:15 290:421 3
8. rozpis druzstva TJ Slovan Moravská Třebová A TJ Slovan Moravská Třebová A 6 1 5 0 3:15 251:429 3
9. rozpis druzstva TJ Svitavy B TJ Svitavy B 6 0 6 0 0:18 209:451 0

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/2819', '', '172.20.0.29', 0, 's3bcbc8o5ua10qck6av8splt2m9av2qf', 0, 1714056327) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174