Dva vítězné tie-breaky v Chrudimi

Na poslední podzimní kolo KPI jsme jeli k tradičnímu soupeři do Chrudimi. Nehrálo se tentokrát jako vždy v sokolovně, kde není místo na smečované podání a každý obranný pád znamená nenávratné poškozní dresu (z parket na podlaze čouhají třísky), ale v tělocvičně Střední odborné školy obchodu a služeb, kde je místa spousta a parkety kvalitní, i když dost kluzké.

V obou utkáních se nám moc nedařilo, výkon byl hodně křečovitý. Soupeřovi blokaři se dobře přesouvali do krajních zón i na nepříjemně kluzké podlaze, která našim dělala problémy. Soupeřův blok často nadrážel naše útoky a šikovní chrudimští polaři míče počapali v poli.

Typická rozehra ve kritických chvílích vypadala zhruba následovně. Třikrát jsme útočili z dobré pozice, třikrát nás Chrudim čapla, po prvních dvou čapnutí to s problémy dostali obloukem přes síť a potřetí zaútočil soupeř z těžké pozice a haluzí propadl míč mezi blokem do našeho hřiště. Mašinu se podařilo rozjet na plno pouze epizodně, nicméně jak je naším dobrým zvykem v posledním období, podařilo se nám oba tie-breaky přetlačit na naši stranu.

Sokol Chrudim - TJ Svitavy 2:3 (-23, -19, 17, 23, -10), 2:3 (27, -18, 17, -20, -9)

Sestava: Meluzín, Bureš, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Doležal, Pavlík, Ryšánek

Půlsezóna bude zakončena příští víkend kulturně-společenským zájezdem do Moravského Žižkova. Poté bude mít tým vánoční pauzu, ve které je třeba zregenerovat sportem unavené organismy a doplnit vyčerpaný podkožní tuk, aby bylo po Novém roce co dělat. První jarní (no spíš zimní) kolo se hraje o víkendu 16. - 17. ledna a my jedeme v neděli k našim sousedům v tabulce do Chvaletic.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll