Dvakrát postup, ale i ztráta desti bodů za neúčast

Předposlední turnaj KP v minivolejbale se hrál v neděli 27. května. Vzhledem k několika omluvenkám v našich řadách jsme byli nuceni obětovat tým B, který se turnaje nezúčastnil a byl tak penalizován ztrátou deseti bodů, stejně jako týmy Litomyšle a České Třebové B, které rovněž nedorazily.

Skupina A, pořadatel Lanškroun
Vedoucím výpravy, hlavním koučem a řidičem v jedné osobě byl pan Ďuriančík, děkujeme.
1. Lanškroun A
2. Svitavy C (Andreas Bräuner, Michal Ďuriančík, Mikuláš Ingr, Daniel Karpeles)
3. Lanškroun B
4. Vysoké Mýto
5. Choceň A
6. Litomyšl (-10 bodů)

Skupina B, pořadatel Polička
Petr Leinweber:
V 7:58 jsme vyrazili od haly směr Polička. Cesta proběhla bez sebemenšího problému a na hřiště jsme dorazili dokonce dříve, než domácí mančaft. Kluci se tak aspoň mohli pořádně rozhýbat.
Až na 2. set s Českou Třebovou, kde totálně ztratili soustředění a začali se smát každé blbosti, tak hráli stabilně. Ricci super obrana na síti a Vízdy slušný útok. Na druhou stranu Richard s tím bagrem a špatným načasováním výskoku na smeč občas přiváděl mě a kluky k šílenství. S Českou Třebovou to bylo kvůli prvnímu setu, kdy je kluci rozebrali a mysleli si, že je konec. Ve druhém setu poté co jsem ztratil tajm, dvoje nervy a přežil mrtvičku, tak kluci prohráli 2. set 26:28.
Celkově spokojenost (až na tu ČT), ale kluci nadávali během zápasu způsobem, jaký ani my v juniorech nepoužíváme a po upozornění rozhodčího, jsem začal tyto výrazy a jejich množství zapisovat. Na konci si chlapci ještě na základě této statistiky zlehka zaposilovali.