Dvě vítězství nad Pardubicemi - o skóre na druhém místě tabulky

Pardubice přijely do Svitav v obměněné sestavě proti podzimnímu dvojutkání. Chyběl jim jejich úderný diagonální hráč Patlevič, místo kterého se představil s číslem 7 Němeček. My jsme před zápasem řešili zdravotní komplikace Jardy Ovada, který si na minulém utkání v České Třebové poranil tříslo. Nakonec Jarda oba zápasy se sebezapřením odehrál.

Během prvním setu prvního utkání jsme si vytvořili mírný náskok, který se nám podařilo udržet až do koncovky (23:20). V té nás ale soupeř dotáhl a museli jsme brát uklidňovací timeout za stavu 24:23 pro nás. Následující míč jsme složili a tím dramatickou koncovku vyhráli. To soupeře psychicky poznamenalo a v dalších dvou setech již kladl menší odpor, přestože se snažil měnit rytmus hry střídáním nahrávačů.

Ve druhém utkání soupeř pokračoval v nevýrazném výkonu a my jej hladce v prvním setu přejeli. Od setu druhého se ale situace obrátila. Pardubice se výrazně zlepšily v příjmu podání a v obraně v poli čapaly naše útoky. My bušili do srovnané obrany a množství našich nesložených útoků nás psychicky nahlodávalo. Druhý set jsme hladce prohráli. Třetí a čtvrtý set byl dramatickou bitvou, kdy oba soupeři využili všechny timeouty. Ve čtvrtém setu se nám povedl parádní obrat. Začátek jsme nezachytili (naše timeouty za stavů 2:5 a 7:12) a začínalo to smrdět tie-breakem. Při servisu Jakuba Černého se nám podařilo srovnat na 13:13 a v koncovce soupeř rezignoval (25:18).

Výborně zahrál Ondra Ehrenberger, z jehož výkonu jsme měli trochu obavu, protože celý týden netrénoval a byl na horách. Dal však zapomenout na svou pověst, že bez tréninku hraje mizerně, a byl pro tým oporou jak v útoku tak na servisu. Na podání se dále dařilo Jakubu Černému, který v kritických chvílích třetího a čtvrtého setu druhého utkání podržel tým sériemi útočného podání.

TJ Svitavy - Sokol Pardubice 3:0 (23, 16, 17), 3:1 (15, -17, 21, 18)

Sestava: Meluzín, Doležal, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Bureš, Pavlík, Ryšánek

Jelikož v sobotu prohrály Chvaletice dvakrát 0:3 v Litomyšli, posunuli jsme se před ně na druhé místo, přičemž o pořadí je rozhodnuto až naším lepším celkovým skóre míčů. Body a poměr setů jsou vyrovnané.

Poděkování patří již tradičně fandům, kteří se opět sešli v hojném počtu a podporovali naše hráče vytrvalým fanděním a také Vojtovi Plevákovi s partnerkou za vyplnění přestávek mezi sety tanečními vystoupeními.

Příští týden máme volno, čehož hráči využijí k regeneraci a rekreaci a vyřešení zdravotních komplikací. Potom nás čeká výjezd do Lanškrouna, další víkend opět volno (pauzu má celá soutěž) a poté již divácká lahůdka v podobě dvojzápasu s Hnátnicí v domácí hale Na Střelnici.

Kulturní vložka v podání mladých, leč ostřílených tanečníků

... z tisku (Litomyšl-Chvaletice)

Tentokrát je to reportáž, která se přímo nevztahuje k  nášemu  zápasu, ale přesto v něm jsou Svitavy zmíněny. V příloze reportáže je kromě fotek i video.

Začínám mít pocit, že slovo "ambiciozní" je nějaká nadávka (po Kerharticích ho používají i v Litomyšli)  :)

Pochvala II

Připojuji se k Elvisovi a přidávám také pochvalu. Začínám se opakovat, ale jinak to nejde - diváci si opět zasloužili jedničku s hvězdičkou a několikrát podtrženou. O nic menší pochvalu si zaslouží i Kloby (body za jeho zákroky na síti se moc hodily) a za nevděčnou, černou práci vzadu (resp.na lavičce) Burry, Pipin a cifršpion Hyňa. A na konec  pochvala před nastoupenou jednotkou - headcoach Máza.

Ještě jednou se vrátím k Pipinovi. Pipin se v těchto dnech dostal do spárů našeho zdravotnictví, takže mu posílám pozdrav do nemocnice a držím palce.

Pochvala

Chválím naše bojovníky za exelentní výkon v zápase proti Pardubicím! A teď okem odborníka: již z tribuny jsem vyhlašoval hráče dvojzápasu, bijce Onďase. Předvedl solidní výkon, i když se mu moc odstupovat nechce. Přesto jsem rád, že hraje za nás! Dálší se mě líbil s vyhecovanou radovačkou Bubu po složených, důležitých míčích. Do hry se musí vnášet trocha zběsilosti. Je poznat, kdy na place chybí libero Jarin. Posbírá toho fakt hodně a jeho reakce se dá porovnávat s Verbovem. Jenom mě vrtá hlavou, jak se mohl tak rychle naučit hrát i prstama. Zákrokem dne byla mistrně vyseknutá ryba od nahravače Melisandy. Jo co se v mládí naučíš ... Krásnou sérii sviňáckých plachťáků převedl Doli, i když pak mu začal vítr brát míče daleko do autu. Nesmím opomenout jeho divadelní vložku, jež obohatila volejbalové galaodpoledne. Dobrá práce Jasněnky na středu - odtahuje střeďáky a pro naše bombery zústává pouze jedna kuželka, a ještě k tomu si přes rameno zasmečuje kde nikdo není. No a Zdenálek si dal taky nějakou tu peudu ... Všiml jsem si také obrněnosti headcoacha proti zaručeným radám z tribumy. Trenérů máme fakt hodně. Celkově vidím zlepšení v přítahu a odvaze všech hráčů. Chybělo mě krátké podání, jež by na jmenované družstvo zajisté platilo. Je vidět, že "svitavský diamant" dostává finální podobu a že se dobrušují poslední z padesátisedmi facet ...