Dvě výhry ze Slatiňan!

Ani jsme se nenadáli a byla tu sobota a s ní další dvojzápas, tentokrát se Sokoly z Chrudimi. Svoji premiérku za chlapy si odehrál Paloušek (Michal Palla) a stal se kvalitní zbraní našeho družstva. Vstávalo se velice brzy a venku byla taková kosa, že co šlo, to se zcvrklo. V hale ve Slatiňanech nebylo o moc lépe a tak nám chvilku trvalo, než jsme se do zápasu dostali tak, jak bych si to představoval.

TJ Sokol Chrudim A – TJ Svitavy 0:3(-24,-12,-24), 2:3(-22,31,-18,19,-8)

Na prvním zápase byla ještě stále vidět nervozita. Náš kádr nefungoval moc dobře psychicky, což možná vedlo k neúspěchům na síti. Taky nás trápil servis, ale to jsme vyřešili celkem brzy. V prvním setu se hodně projevila naše nervozita, začeš mluví stav 24:26. Když se nám podařilo tento blok překlenout (díky novému pokřiku, který nám doporučil Macík), začali jsme v druhém setu trošku šlapat. Palouš úřadoval na středu a z kůlů jsme skládali jeden balón za druhým. Musím pochválit i výbornou práci v poli, díky které jsme zachránili nejeden míč. Ve třetím setu se Chrudimští zvedli a opět dělali problémy. Ale my jsme konečně usměrnili své myšlení a s chladnou hlavou jsme zápas ukončili.

Do druhého zápasu jsme vlítli jako vandráci do putyky. Soupeř vyměnil nahravače a tím celkovou rychlost hry. První set nebyl nijak obtížný. Soupeře jsme si nenechali utéct a trpělivě jsme kontrolovali set. Ve druhém setu nám zřejmě trpělivost došla. Tahanice na konci setu byla nepříjemná a náš neúspěch nedodal týmu mnoho radosti. Třetí set se vydařil, ale ve čtvrtém setu nám odešel příjem. Tvrdou odpověď na otázku: ,,Tak kdo to vlastně dneska vyhraje?" jsme nakonec vyřkli my.

Pochvalu zaslouží určitě Palouš, který svoji premiéru zvládl naprosto fantasticky! Palec nahoru získává opět Pája za hru v poli a polívčičku přihřeju i Járovi, za super výkon!

Závěrem bych chtěl pozvat všechny příznivce volejbalu a naše věrné fanoušky, aby přišli v neděli 30.10. do haly Na Střelnici a podpořili náš tým v zápase proti Lanškrounu!! PŘIJĎTE!!! Je to zadarmo....

Palloušek

Jenom poznámka autorovi. Náš kadet Míša je se dvěma "L" i v přezdívce. Já jenom, že aby to nepopletli novináři a sponzoři, až ho budou oslovovat...Jinak gratulace k výsledku.

Já a Melda!

Slibujeme, že určitě příjdeme, ale to musíte slíbit, že budete hrát jako Cuneo - PARDON, samozřejmě jako Budějovice! Včera jsem se u toho zápasu, co vejde do dějin, zasmál výroku komentujícího předsedy svazu, po druhém vyhraném setu: "Nesmíme se plašit, aby se to nepřeneslo na kluky ..."