Dvojzápas s Litomyšlí o všechno!

Po důrazném upozornění Petra musím ihned napsat článek. Horší to má Venca, protože tomu chyběj články dva. A víte jak to je. Je –li k práci jeden nahnanej násilím, tak ten výsledek nemusí být zrovinka šálek ranní kávy.

Minulou neděli se odehrál ve svitavské hale nejstěžejnější zápas ze soutěže juniorů mezi týmy Litomyšle a Svitav. Oba měly v tabulce soutěže stejný počet bodů. Snad jenom na skóre vedly Svitavy. Rovnice byla jasná – kdo vyhraje, bude hrát kvalifikaci o první ligu.

Jak jsem se díval, nikdo stěžejní v družstvech na obou stranách nechyběl. Vlastně u nás jenom Piškot a trenér Melda lyžující někde s Rýbrcoulem na Dachsteinu. Základní sestava domácích byla: Zoiky na náhře, Pallouš a Jedla na středu, Mirďas a Terka na prdě a Klikoun na účku. Tohle složení bez jediného střídání odehrálo, odmakalo a vyhrálo oba zápasy 3:1(-25,22,21,21) a 3:1(19,-23,18,24).

Volejbal to byl vyrovnaný, i když z každé strany jiný. Hrálo se mnoho nevynucených chyb u obou družstev. Hráči, o které se družstva opírají v důležitých chvílích kolabovali. Přicházely hluché pauzy o šňůrách třeba i osmi bodů! Hezké akce starších žáků z naší strany a nezměrná bojovnost na straně Litomyšle, jež vracela jeden míč za druhým na soupeřovu stranu.

O vyrovnanosti hovoří i výsledky setů. Zde se pozastavím nad druhým zápasem, kdy ve druhém setu o parník vedoucí hosté nechali Jedlu podávat tak dlouho, až byl stav 23:23. Zde se jeho plachta zastavuje na pásce a padá zpět do našeho hřiště. Vzápětí obdobný servis z protější strany, ohlašující setbol, udělá to stejné, jen s tím rozdílem, že spadne zase na pásku a metr k nohám nepřipraveného Pallouše.  Vina je na trenérovi, protože nenahlásil, co se v tu chvíli může stát … Však den před tím hrál Pallouš za chlapy na středu vedle Daňase a dařilo se jim proti městu kata Mydláře parádně. Jen tak dál a bez „kaněk“ na vysvědčení …

Tento set byl zdviženým ukazováčkem. Ještě hůře pro soupeře dopadl poslední set, kdy si asi 10-ti bodová mezera říkala o pátý set a tajbrejk. Jenže litomyšlákům došla pára, tajmy a odvaha dotáhnout set do vítězného konce. Dvacet lidí na tribuně řvalo. Mimochodem složení bylo tak půl na půl z obou táborů.

Poslední zajímavostí a novou zkušeností pro naše hráče byla statistika, které se ujal reprezentační statistik Sezemský. Tím se radikálně změnily oddechové časy a rozhovory v nich. Ne že jsem tam byl jako páté kolo u vozu, ale vyhecovaný postřeh jednotlivce se v pauzách změnil na podložený důkaz stavu, jak soupeř hraje. Petrovi děkuji, má lví podíl na vítězství.

Nedobré pocity jsem měl z rozhodčí Lipavské. Bohužel je nutné se naučit tzv. Oficiální znamení tj. Znamení rozhodčího pažemi. Např. nejdříve se ukazuje strana, která získala rozehru a následně co se stalo, zjistí-li chybu a zná její podstatu.

Coach a statistik museli hru dobře a dopodrobna rozebrat v „klidu“ bowlingové restaurace. Já byl zničenej, jako kdybych to hrál místo našich kluků. Aspoň jim někdo v komentářích poděkujte a za mne běžte zaplatit na bowling …

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. Rozpis druzstva TJ Svitavy A JKI TJ Svitavy A JKI 12 11 1 0 34:8 1031:708 23
2. Rozpis druzstva VK Litomyšl A JKI VK Litomyšl A JKI 12 9 3 0 29:12 979:741 21
3. Rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II A TJ Sokol Česká Třebová II A 12 6 6 0 23:18 906:802 18
4. Rozpis druzstva TJ Sokol Pardubice I. A TJ Sokol Pardubice I. A 12 4 8 0 12:28 652:892 16
5. Rozpis druzstva Volejbalový klub Choceň A Volejbalový klub Choceň A 12 0 12 0 4:36 550:975 12

Piškot?

V komentáři stojí, že týmu chyběl Piškot. To mě překvapilo. Od prázdnin jsem ho viděla v hale - tak odhaduju - 5x? A na domácích zápasech myslím vůbec. Omluvou jsou jen zdravotní potíže, pak ať je brzy fit!!!  Jestli není zraněný, tak k čemu je takový hráč, když vlastně není? Pak doufám, že Mázovi, Meldovi a Elvisovi dlouze!!! při rozloučení děkoval, že ho několik let trénovali, věnovali se mu a mnohé volejbalové naučili.

Šikulové

Gratulace k důležitému vítězství. Po zkušenostech z naší letošní sezóny však nebudu říkat hop, dokud není rozhodnuto - Gazelky klíčový zápas také zvládly, ale bohužel...