Dvoudenní příprava žákyň ve Frýdku Místku

Víkendový turnaj ve Frýdku Místku očima kulturního referenta Aničky Fiedlerové:

Svitavy - Olomouc (2:1) V prvním setu jsme Olomouc docela podcenili, hraje se jen do patnácti bodů a my těžko doháníme náskok, ale další dva sety jsou pro nás! Vyhráváme v tiebreaku 2:1.

Svitavy – Žilina (2:0) Před tímhle zápasem dostala Žilina pořádnou čočku od holek z Polska a pak i od trenéra. Hned od začátku máme navrch. Vyhráváme 2:0.

Svitavy – Polský Těšín (2:1) Tenhle zápas jsme s holkama vyhodnotily jako nejlepší z celého víkendu, snad to tak vidí a coach. První set jsme sice neustály, ale v druhém setu jsme se „hecly“ a vyhrály jsme tedy 2:1 v tiebreaku. Stáváme se vítězem základní skupiny.

Svitavy – Přerov (2:0) První set spíme, ale vyhráváme. V druhém setu už hrajeme. Vyhráváme 2:0.

Svitavy - SMS ZAPN Zywiec (2:1) V prvním setu jsou soupeřky lepší než my. Pokoušíme se radit rozhodčímu, ale on nějak nechápe, že to myslíme dobře, Míša dostává žlutou kartu a Jirka se jen směje. Po prohraném setu jsme se hecly a tak vyhráváme další set. A pak vítězíme i v tiebreaku.

Svitavy – Lanškroun (0:2) Víme, že musíme vyhrát, ale vůbec se nám nedaří. Taháme nohy, a skoro usínáme. Nevzmůžeme se ani na jeden set, který by nám zajistil hru o 1. - 4. místo. Hladká prohra nás posunuje až do skupiny o 9. - 12. místo (Lanškrounu jsme to, ale natřeli na silnici, nespali jsme do té doby, než se konečně mohlo jet víc jak 90km/h a my jsme mohli konečně předjíždět.)

K večeři jsme měli řízek, opravdu změna oproti obědu od maminek. Večerní aktivity byly dost podobné spánku.

Svitavy - Prostějov (0:2) Kazíme servisy, příjmy, útoky nám lítají za čáru. Takže naše druhá a naštěstí poslední prohra.

Svitavy – ŠŠK Bilíková Bratislava (2:0) Vítězstvím nad Bratislavou jsme obsadili 11. místo se 2prohrami a 6výhrami. Vyhlašovali se také nejlepší hráčky z každého týmu a u nás to byla MÍŠA BOLCÁROVÁ (smečařka, která radí rozhodčím).

Krátký komentář trenéra: Děvčata odehrála krásný a náročný turnaj. Dařilo se nám především v útoku (odvaha útočit nám skutečně nechyběla) . Velmi oceňuji bojovného ducha týmu a snahu vyhrát každý set. Vyzkoušeli jsme si to několikrát, protože naše začátky setů jsou vlažné a témeř vždy doháníme soupeřův náskok. A když ještě doladíme přihrávku lehkých balonů (a těch zadarmo), tak můžeme pomýšlet na dobrá umístění.

Sestava : Anička Fiedlerová - kapitán, blok, kulturní referent, Míša Bolcárová - smeč, informační centrum turnaje, Eva Junková - nahrávačka, vedoucí zájezdu - měla na starosti vše, Anička Loukotová - nahrávačka, jako nejmladší z týmu nosila a hlídala balóny, Eva Šimková - univerzál, navigátor, Kiki Kratochvílová - smeč, tiskový mluvčí (všechno zjistí a hned to řekne ostatním), Anička Melicherová - blok, lékárnice a finanční manager, Markéta Šauerová - smeč, blok, stará se o pitný režim hráček. Bobík - maskot týmu

Děkuji celému týmu za pěkný volejbalový víkend a už se těším na další akci (kvalda ČP za čtrnáct dní v Brně).