Favorit je Drink Team!

Odchovanec oddílu, jeden z bývalých Indians, se volejbalu věnuje i po odchodu z oddílu. Po pár sezónách s Antikem zakotvil v Drink Teamu, se kterým se letos kvalifikoval na celorepublikové finále Amatérské volejbalové ligy (AVL). Koho vybral do nej šestky MVL a komu složil poklonu, se dočtete dále :-)

Jméno: Jiří Hanuš
Družstvo: Drink Team
Post: Smečař/libero
Ročník narození: 1990
Výška: 179 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky?
Ano, moc dobře si na to vzpomínám. Bylo to roku 2000, kdy moje hokejová kariéra byla na vrcholu, vyhrával jsem všechna možná ocenění a vedl jsem průběžné kanadské bodování.:-D Jednoho krásného večera po tréninku mi byla obrovská zima a tak jsem se rozhodl, že se stavím k mému spolužákovi Pavlu Doležalovi. Bydlel od hokejového stadionu velice blízko. Po vypití teplého čaje jsem se chtěl vydat domů, ale pan Doležal (Doktor) se nabídl, že mě vezme autem, ale že cestou odveze Pavla (Ježíška) na volejbalový trénink. Ježíšek mi řekl, že bych se mohl jít na jeho trénink podívat. Tak jsem nelenil a za týden jsem měl kecky do tělocvičny nachystané, abych se podíval na ten podivný sport. To bylo moje seznámení s volejbalem. Poté přišel v 5. třídě Melda, který se nás ujal společně s pomocnými trenéry Hevim a Kouďasem.

Po „vystoupení“ z oddílu jsi hájil barvy Antiku v MVL. Bude tomu tak i letošní sezónu?

Za Antik letos nenastoupím. Po turnaji smíšených družstev jsem se domluvil s týmem Radiměř, který minulou sezónu neposkládal tým. Poté jsem dostal nabídku hrát s týmem Drink Team AVL. Jelikož s tímto týmem pravidelně hraji, tak jsem se rozhodl s nimi odehrát i MVL. Tímto bych se chtěl ještě jednou omluvit Radiměři a doufám, že se příhlásí do soutěže a zahrajem si kvalitní volejbal.

S Drink Teamem ses letos poprvé účastnil jako hráč amatérské volejbalové ligy. Jaký je tvůj názor na úroveň této soutěže a jak si v letošní sezóně vedete?
Jsem velmi spokojen s touto úrovní soutěže (pozn.red.: družstvo hraje nejvyšší úroveň v Brně a dlouhodobě si udržuje postavení v první pětce). Týmy jsou opravdu kvalitní a jsem velice rád, že jsme s „Týmem“ konkurenceschopný. V základní části jsme se umístili na 4. místě a poté jsme hráli kvalifikaci o celorepublikové finále, kam mohly postoupit 4 týmy z pěti nejlepších po základní části. Umístili jsme se na 3. místě a tak postupujem do republikového kola v Hradci Králové.

A co výkon tvé osoby? Jsi sám se sebou spokojený?

Jelikož se skoro vždy hrála čtyři utkání, tak jsem zaznamenal veliké výkyvy svých výkonů. Jeden zápas mi vyšlo vše, co mohlo, a další zápas jsem zkazil, na co jsem přišel. Jestli jsem se sebou spokojený já, to není důležité, ale jde o to, jestli je se mnou spokojený Tým!

Jak se ti líbí systém turnaje MVL? Máš nějaké doporučení pro pořadatele?

Myslím si, že Máza a všichni, co se o tuhle oblíbenou soutěž starají, to dělají velice bravurně a ani trochu bych si nedovolil jim do toho zasahovat. Sám bych nic takového nesvedl a nikdy se do toho nepustil. Takže velice smekám a přeji, ať se všem moc daří.

Kdo je tvůj favorit na letošního vítěze?

Věřím, že jako každý rok bude MVL velice vyrovnaná. Samozřejmě favorit je Drink Team! xD

V neregistrovaných vodách se pohybuješ delší dobu, jak bys sestavil ideální šestku napříč všemi týmy (takový allstars dle Hati)?

Začnu nahrávkou: Renča Jelínková a Roman Satrapa. Blok: René Karpeles a Petr Báča. Smeč: Petr Maruš, Jarda Hrabálek či Jirka Vlček.

Co bys označil za svoji největší volejbalovou přednost a naopak slabinu?

Jelikož už vůbec netrénuji, tak slabin je asi 100x více než předností. Jako svoji přednost považuji univerzálnost a velikou soutěživost, která mě vždy nakopne k co nejlepšímu výkonu.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Můj volejbalový úspěch pro mě, byla účast ve výběru Pardubického kraje v KCM.

Jaké máš jiné záliby?

Moje jiná velká záliba, která mi poslední dobou bere volný čas, je hraní počítačových her. Aktivně trénuji a jezdím na zápasy do Brna či Prahy ve hře Counter Strike Source, kde máme s týmem slušné výsledky. Vím, že většina čtenářů nebude vědět, o co jde, a tak jen k upřesnění na www.extatus.eu. Dále se zajímám o motorismus a veškeré ostatní sporty.

Oblíbená hudba, film?

Jsem v tomhle ohledu velice nevybíravý. V hudbě žádný vyhrazený styl nemám a rád se podívám na jakýkoliv film.

Jaký se ti líbí kluci/holky?

V obou případech lidi, kteří si na nic nehrají a jsou sami sebou.

Letos maturita. Jaké předměty tě čekají, na které se nejvíc těšíš a kdy máme držet pěsti? …a co bude dál?

Čeká mě ČJ, Silniční doprava, Silniční vozidla a Ekonomika. Netěším se ani na jeden z nich, ale nejmenší strach mám ze Silniční dopravy, která je mi nejbližší. Maturovat budu od 17. května. Dál, pokud všechno půjde, jsem si dal přihlášku na CZU na obor Silniční a městská automobilová doprava.

Sleduješ svitavský volejbal? Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí?

Vždy když Muži “A” hrají, tak se snažím vždy dojít. Občas zajdu na ženský volejbal, ale to míň. Líbí se mi spousta svitavských hráčů a hráček. Nejvíce si mě na zápasech získává Jára, který podává nadpozemské výkony a skvělá práce nahrávačů Meldy a Venci.

Neuvažuješ o návratu k „aktivnímu“ volejbalu?

Nad touhle otázkou jsem se mockrát zamýšlel. V tuhle chvíli bych se nechtěl přímo vrátit k aktivnímu volejbalu, ale rád bych si s hochama zahrál či zatrénoval. Ve vzdálené budoucnosti opravdu nevím, kam se vše bude směřovat, ale návrat bych nevylučoval.:)

Na jakou příhodu či zážitek rád vzpomínáš ve spojitosti s působením ve volejbale?
Byla by jich spousta a taky spousta nepublikovatelných! První, co mně proběhlo hlavou, když jsem viděl tuto otázku, byla úsměvná příhoda z Hošťálkové. Byla to cesta ze závodní jídelny Kovex, kdy nás v poklusu doběhl tehdy trenér juniorů Máza, který nám chtěl něco sdělit. Máza před náma couval a vykládal důležité věci. Samozřejmě nějakého dobráka napadlo si z Mázy vystřelit. Zakřičel na něj: „Bacha sloup!“ Máza se úplně vyděsil, až zpanikařil, zatnul zuby, dal ruce za hlavu a skoro se skoulil do klubíčka na úplně volném chodníku. Nastal obrovský výbuch smíchu. Máza to vzal s humorem.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

 

 

bratranek

Jinak tento úúžasný mladík je můůj bratranek a jsem strašně moc rád že mám takového bratranka.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll