Finále MČR mladších žákyň v Krnově

První zářiový víkend a úspěšná kvalifikace v Bílovci rozhodly o našem postupu na Mistrovství ČR mladších žákyň. Poslední zářiový prodloužený víkend tak družstvo mohlo odjet do Krnova, kde mělo 24 nejlepších bojovat o medaile a titul Mistra ČR minulé sezóny.

Doba je taková, jaká je. Před samotným turnajem museli organizátoři i vedoucí soutěže řešit několik omluvenek. Po různých peripetiích se finále zúčastnilo 21 týmů. My z kvalifikace nemáme Berďu Kerumovou, která si poranila kotník, odjíždíme v sestavě: Adélka Burešová, Kája Michalková, Kája Pechanová, Viky Pikovská, Niky Prusáková, Erďa Reitschmiedová, Sára Straková, Zuzka Švihelová, Denďa Trávníčková, Natálka Valešová. Máme i fanoušky, kteří s námi trenéry mohli prožívat všechny stavy eufórie i zmaru maminky Martinu, Blanku a Ivanu. Na místo pak dorazili i Kerumovi a Valešovi. Za všechny buchty a pozornost velký dík všem.

V Krnově se hrálo na třech různých místech. Základní skupinu jsme otvírali v pěkné tělocvičně s vítězem kvalifikační skupiny F Orionem Praha, který v kvalifikaci jasně dominoval a neztratil ani set (jen pro pořádek, my jsme postoupili ze 2. místa za Kometou Praha). Již při rozcvičování bylo zřejmé, že si na nás Pražandy věří. O to více nás potěšila výhra 2:0. Holky měly výkyvy, nervozita byla znát a nepustila nás u většiny týmu, bohužel, v průběhu celého turnaje.

Následuje delší pauza, hrají se další tři zápasy. Venku prší a je chladno, holky mají k dispozici třídu, kde mohou tmelit kolektiv. Pauza se vlivem tiebreaků natahuje. Soupeřem jsou nám Raškovice. Děvčata hrají výborně pozičně a my jsme jako Bulhaři, trefujeme je s neomylnou přesností útokem, i servisem. Upracované vítězství, výkon o level jinde než s Orionem, ale na to se historie neptá, vítězíme 2:0. Třetí utkání mělo být s Lanškrounem, který trávil víkend navzdory kvalifikačnímu vítěztví v karanténě, takže se nám započítala kontumační výhra 2:0.

Nedělní program byly dva zápasy ve skupině hrajeme poprvé v hale, první s dosud neporaženým Táborem, druhý s Roztoky. Výborně rozehraný turnaj, stačí nám jeden set k postupu mezi nejlepší osmičku v ČR.

Tábor je naspídovaný, přijel jako náhradník za odstoupivší Sokolov, holky známe z kempů v Luhačovicích, jsou šikovné. První část zápasu je velmi napínavá, obě družstva útočí, jezdí v poli, přihrávka slušná, servis výborný. Bohužel, po dvou zkažených míčích nám odchází hlava. Na hřišti je šest jednotlivců, někdo se vzteká, někdo brečí, někdo má problém sám se sebou, koncovka jde jasně za Táborem a druhý set už se nezvedneme 18:25,10:25. Tábor je jasný vítěz skupiny. Pokyn je jasný, okamžitě zapomenout. Tento zápas nás mrzet nemusí.

Roztoky prohrály 2:0 s Táborem i Orionem, Orion prohrál 2:0 s námi a s Táborem. Stačí uhrát jeden set a jsme tam. Holky moc chtějí, skóre je vyrovnané, v koncovce na setbol 24:23 kazíme servis, bohužel pak ještě dvakrát chyba na servisu a prohráváme 26:28. Tak to je těžký kalibr. Ve druhém setu se snažíme oklepat, nicméně Roztoky chytily šanci za pačesy a jedou. Prohráváme 19:24. Na servis se dotočí Adélka Burešová, která má výbornou sérii až do stavu 23:24, kdy...kazí servis. Na skóre míčů jsme ze tří družstev nejhorší, padáme do skupiny o 9.-16. místo a započítává se nám zápas s Roztoky.

Bez pauzy nás čeká Jirkov, zápas prohráváme 0:2. Hra je plná nepřesností a hlavně neustálého respektu k soupeřkám i spoluhráčkám. Dáváme si přednost a čekáme, kdo bude hrát, nejlépe v duchu " prosím, hlavně ne na mě". Hala nám úplně nesedla, je nová, krásná, budovou to nebude :-) Přesouváme se zpátky do "naší" tělocvičny a doufáme, že se nám také vrátí forma.

Hned v prvním setu to vypadá, že ano. Břeclav přejedeme se 12 body. I to se musí holky naučit, samo se to nevyhraje. Velké uvolnění před druhým setem...který prohráváme také poměrně jasně. Chybujeme na přihrávce, neútočíme, jen darujeme pinkáním soupeřkám míč k rozehrání... Na řadu poprvé přichází tiebreak, ve kterém již zodpovědným přístupem nepřipustíme žádné komplikace.

A je hotovo. V pondělí se hrají již jen semifinálové zápasy v první skupině a následně všechna utkání o umístění. Nás čeká boj o 13. místo se Slavií Hradec Králové, který po pěkném kolektivním výkonu vyhráváme 2:0. TJ Svitavy - 13. místo na Mistrovství ČR.

Fotky máme půjčené od organizátorů VO Slezská Orlice, kteří zaslouží za celou akci velké poděkování.

Vítězem se stal oddíl SK Hlincovka, druhé místo Volejbal Tábor, třetí místo výborné KP Brno, čtvrté místo Mikulova Praha, páté Kralupy.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4255', '', '172.20.0.29', 0, '5c836lqmklcgitrgd1us0e8nm9898ahb', 0, 1713271181) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174