Gazely se od včerejšího rána perou v Novém Jičíně (obrazně!)

Zprávy - od začátku až do konce zde!!!

Sobota!!!  V Novém Jičíně bylo ráno zahájeno 1. kolo Českého poháru žákyň. Nebudu se teď vracet k tomu, co se kolem ČP děje. Urputné boje jsou v plném proudu a já se pokusím informovat vás, jak to naším Gazelkám jde. Jen připomenu, že v Novém Jičíně hrají 1. i 2. moravská osmička (vlastně 1. osmička má 9 družstev!). Počítač není až tak mým nejlepším kamarádem, synek Máza  polyká "jarní" kilometry po vrcholcích Krkonoš a nemůže mi poradit, tak se musíte spokojit s tím, co zvládnu. Výsledky budu aktualizovat vždy, když dostanu další zprávy od trenérského dueta P+J Švihlých.

(12:22 hod.) TJ Svitavy - Břeclav 2:1; Tie-break byl prý na infarkt (nevím jestli Pavlínin, nebo Jirkův), ale naše Gazely ho nakonec zvládly nejtěsnějším rozdílem 16:14.

(14:26 hod.) TJ Svitavy - Slávia Uherské Hradiště 2:0; Gazely hrály dobře, od začátku do konce to bylo vyrovnané, rozhodovalo se v koncovkách. Jak říkají kluci - pomohla prý parádní hecovačka na hřišti i na lavičce.

(16:50 hod.) TJ Svitavy - Frenštát pod Radhoštěm 2:0; Jednoznačné vítězství naších Gazel, které v nových černo-žlutých dresech doslova zazářily.

(18:21 hod.) TJ Svitavy - Nový Jičín 0:2; Na domácí výběr naše Gazely nestačily. Domácí nás dusily výborným servisem, příjem se naším nedařil ani trošku, takže domácí zaslouženě vyhrály.

Dnes čeká Gazely keště jeden zápas - s Dolňákem, tedy s děvčaty z Dolního Újezdu. Hrát budou kolem 19:00, tak se k počítači večer ještě jednou vraťte! Jak budu vědět, hned to sem hodím!

A vlastně - kdo všechno dnes a zítra hájí naše svitavské barvy? Míša Urbánková, Míša Frantová, Verča Andrlíková,. Sára Benková, Jíťa ???, Nikča Dvořáková, Kačka ???, Niki Haraštová, Lucka Dědková a Kačka Kociánová. Za lajnou střídavě trpí a radují se Pavlína s Jirkou, oba Švihlí(-ovi).

Nová zpráva: (20:25 hod.) TJ Svitavy - Sok. Dolní Újezd 1:2; První set - Gazely hrály dobře a po zásluze vyhrály. Zvrat nastal v 2. setu za stavu 7:1 - začaly kazit servisy, na celý tým "spadla deka", nevydržely bojovat a bylo vymalováno. Set prohrály a v tie-breaku uhrály 10, nebo 11 bodů.

Pro dnešek už bylo volejbalu až dost,  Gazelky se jdou na severu Moravy pořádně vyspat a odpočinout si - samozřejmě i Pavlína s Jirkou. Zítra na ně čekají ještě dvě utkání. Hned ráno poměří síly s Lanškrounem a poslední zápas hrají se Znojmem. Držte palce, nejlépe i přes noc!!!  Jak budu zase něco vědět, šupnu to sem hned!!!

Neděle!!!  Na vyspané (snad dost a ještě do růžova ) a usměvavé (jó???) Gazelky čekaly hned ráno soupeřky od sousedů, tj. z Lanškrouna (nově z el ej).

(10:10 hod.) TJ Svitavy - VK Lanškroun 0:2; První set, jak to u žákyň bývá, prý jako na houpačce. To známe dobře - o 5 bodů prohrávat, v zápětí o 3 body vést, a tak pěkně až do stavu 20:20. Pak jsme se "připokakaly" a radoval se Lanškroun. Druhý set už se hrál pod taktovkou soupeřek , pro výhru v něm si dokráčely celkem jednoduše. Podle trenérského "dueta" P+J bylo největším problémem zpracovat jednoduché a lehké míče a taky plnit taktické pokyny.

Info "zpoza" lajn: Z 1. osmičky (devítky) spadnou 3 týmy - vypadalo to po sobotních zápasech na Vysočinu (hraje snad bez posil, které měly na kvalifikačním víkendu), na M. Třebovou (bez komentáře) a Bílovec (???). To se však samozřejmě může po dnešních utkáních zcela změnit. ---- V 2. osmičce vypadají na postup domácí Nový Jičín (jsou nejlepší) a s nimi sousedky z LA. ... Uvidíme, rozhodnutí padnou dnes.

Poslední utkání sehrají Gazelky za chvíli se Znojmem. Doufám, že nebude platit: "Znojmo, vidím tě dvojmo!!!" Hned, jak budu vědět, budete vědět i Vy!

(13:10 hod.) TJ Svitavy - Znojmo 1:2 (23:25, 25.16,14:16); Tak a je to! Po ranním nemastném, neslaném výkonu proti LA hrály v posledním utkání naše Gazelky fakt dobře (slova Pavlíny!). 1. set - boj jako o život, na konci nás od spokojenosti oddělily ty dva osudné body (23:25). V druhém setu jsme soupeřky z jižní Moravy smetly 25:16 a ejhle - zase tie-break. V něm jsme Znojmu už podruhé podlehly (poprvé při kvalifikaci 17:19), zase tím nejtěsnějším rozdílem 14:16. Tie-break je vždycky lotérie, zaúřaduje i štěstí, holt je to "tajbrejk".

Dohráno, ale ještě nespočítáno. Odhaduju to tak na 5. místo. Máme 3 vítězství (2x 2:0, 1x 2:1), 4 prohry (2x 2:1, 2x 2:0). Celkem 10 bodů, poměr setů 8:9. Uvidíme, podrobně vám jistě celé 1. kolo přiblíží (až se vzpamatují!!!) v dalším článka duet P+J. Teď už jen - dobře dojeďte!!! Marcela