Gymnázium jen o vlásek bez finále "středoškolek"

Minulý týden ve středu 20.1. vyvrcholila krajská olympiáda dětí a mládeže. Hrálo se krajské kolo ve volejbale středních škol, které se letos konalo ve Svitavách. Spolu zde soupeřily školní týmy volejbalistek ze Svitav, České Třebové, Chrudimi a Pardubic.

Sestava Gymnázium Svitavy: Lucie Dědková, Michala Frantová, Nikola Haraštová, Markéta Šrůtková, Veronika Hendrichová, Tereza Motálková, Eva Šimková, Barbora Mašlánová, v obvodním a okresním kole Anna Fiedlerová, v mladší kategorii zasáhly do bojů i Filipa Štulpová, Magdaléna Krejčí, Petra Ďuriančíková a Markéta Kroulíková.

Po vítězstvích v obvodním a okresním kole jsme bez velkých potíží postoupily do kola krajského. Zde jsme zahájily proti celku z Chrudimi. V tomto zápase nebylo co řešit, holky jsme doslova smetly ze stolu. V druhém zápase byl naším protivníkem tým z Pardubic. Tady jsme měly mírné potíže, hlavně s dlouhánkou na středu. I přesto bylo pro nás utkání vítězné. K třetímu zápasu jsme nastoupily proti pro nás známým holkám z České Třebové. Začátek byl vlažný, ale postupem hry jsme získávaly převahu na naši stranu. Zápas jsme nakonec udržely a vyhrály, čímž jsme vyhrály i celé krajské kolo. K naší smůle dle letošních propozic bylo toto kolo závěrečné bez postupu na republiku.

Mimo středoškolské ligy jsme hrály také mladší kategorii (narození 1998-2000), pro kterou bylo letošní ročník vyhlášeno republikové finále. I zde jsme vyhrály obvodní, okresní i krajské kolo a postoupily do kvalifikace na republiku. Los nám nepřál, protože nám přiřkl jednoho ze silných soupeřů - Brno. Bojovaly jsme jako lvice, zápas jsme dostaly až do tie-breaku, který jsme k naší smůle prohrály nejtěsnějším rozdílem. Skončily jsme druhé, a tím naše pouť soutěží končí. Příští rok jim ale ukážeme!!!

V mladší kategorii se dohrálo včera ve Žďáru nad Sázavou. Soutěž ovládlo gymnázium z Prostějova, za které nastoupila i odchovankyně našeho oddílu Katka Kociánová. Vítězství gymnázium posílá do  A Brno? Skončilo hned za Prostějovem, na druhém místě...

Článek pro oddílový web napsala Lucka Dědková.

Děkujeme a gratulujeme!

Pavlína

Obrázek z kraje středoškolské ligy

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll