Honza Kladivo

Tak jsme zase tady a dnes podíváme podruhé mezi juniory. Tu čest bude mít ten s nejlepším volejbalovým příjmením - Honza Kladivo, juniorský blokař a jeden ze svěřenců Petra Maruše a Járy Ovada.

Tak kde a jak jsi začal s volejbalem?

No myslím, že to bylo v Litomyšli a skrze mou iniciativní mamku. Ke svitavskému volejbalu jsem se dostal díky stěhování a vzhledem k tomu, že už tehdy jsem měl volejbal hodně rád, tak jsem u něj zůstal, i když v jiném městě. Navíc mám rozsáhlou volejbalovou rodinu, což je další věc, která mě u sportu udržela.

Ve kterých kategoriích hraješ?

Z věkových skupin se mě týkají pouze junioři, a pokud mě budou chtít, tak asi chlapi. Momentálně, ale hraji jen první ligu juniorů a to mi bohatě stačí.

Ty hraješ už pár let blokaře, že? Neláká tě nějaký jiný post?

No, hraju ho pár let. Vlastně co jsem živ, tak hraju blokaře a tenhle post jsem tak nesnášel, až jsem ho začal milovat. Takový stockholmský syndrom.

Co si myslíš o týmu, se kterým hraješ?

Jsou to blázni a blbci (originální výraz musel být nahrazen ...ale vzhledem k tomu, že blbci k sobě patří, tak se mi s nimi hraje velmi dobře.

Silně mi to připomíná odpověď Vojty Švihela na stejnou otázku.

No, je to jako takové ty dětské hračky, kde mají správné tvary trefovat do správných otvorů. Potom přijde blbec a ten ti stejně narve čtverec do kruhu. My jsme z těhle lidí vlastně udělali tým.

Co tréninky? Jsi spokojen s kvalitou a náplní?

Tréninky s našimi trenéry jsou super. Pokaždé děláme něco jiného a náplň je zábavná. Navíc se trenéři snaží tréninky hodně modernizovat, Jára používá hodně vlastních nápadů a snaží se vnést něco nového, což je vždy dobře. Na Peťovi je zase úžasné, kolik času dokáže volejbalu věnovat.

Tak zabrousíme mimo volejbal. Co mi tady na sebe práskneš? Co tě čeká? Případně nějaké koníčky?

No letos mě čeká maturita, což bude zajímavé vzhledem k tomu, že nejsem dobrý student. Mým největším problémem je prokrastinace.

A proto se chystáš studovat veterinu v Brně, což je jedna z nejtěžších škol s biologicko-medicinálním zaměřením? :D

No jasně, uvidíme jestli ta prestiž toho oboru je oprávněná nebo jestli to může studovat i blb jako já.

Čeho bys chtěl dosáhnout, když nejspíš skončíš na škole v Brně? Jak ve sportu, tak v osobním životě?

No docela rád bych se chtěl zbavit té závislosti na volejbalu, že jednou to nebudu brát jako povinnost. To je můj největší životní cíl :D.

Co bys vzkázal fanouškům, když už máme ten konec sezóny?

Hodně štěstí a kdo ještě nesportuje, tak by měl začít. Léto se blíží.

Děkuji ti za rozhovor a hodně štěstí.

 

Litomyšl

Milí kolegové a kolegyně z Litomyšle, chtělo by to trochu nadhledu...z pohledu Honzy a jeho začlenění do juniorského týmu chlapců v Litomyšli neřekl nic špatného.

Z pohledu svazového vedení neexistujeme stejně ani vy, ani my, prakticky celý Pardubický kraj ...

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll