I. kolo Českého poháru žáků 2011-2012 - Česká Lípa

V sobotu ráno je stanoven odjezd na chvilku po čtvrté hodině ranní. Na "výlet" do České Lípy jedeme brzy, protože zahajujeme turnaj prvním zápasem a máme to nejblíže ... Jede deset bojovníků a dva velitelé, kteří mají nervy řádně obaleny tukem a ke stresu mají daleko, jako vykrmené prase k redukční dietě. Pro inovaci se budu snažit psát rýmovaně. A že mě to už dneska jde, si můžete přečíst hned z první ukázky mojí tvorby.

"Plavala kachna po rybníku
a za ní husa v zádech dýku!"

No já vím - je to ještě v plenkách, ale ono to půjde zítra líp ... Samozřejmě Váše tipování výsledků mohu zveřejňovat on-line. Teď nabalím vlečku papání a jdu si pustit nějaký film od bratří Coenových, abych přišel na jinou myšlenku.

Advent davno zacal - Konecny nam zaspal! Vitr, zima, zatacky - nastupujem na znacky! Kdo se boji nesmi do lesa - v rukavu máme sama ESA! Kdyby jste se nudili - misto TV si nas web pustili!

Hodnocení prvního kola poháru - jednotlivci:

Mirďas (kapitán a smečař) - začíná se dostávat do herní pohody, přihrává a nenervačí jako kdysi dříve. Navíc zná solidní ulívku a hraje pro tým.  Jak by řekl obchodník: "Jednou se bude dobře prodávat."

Šluk (smečař - posila z Litomyšle) - solidně vyvážená hra s dost dobrým přítahem (asi darem od Boha). Trošičku plete dodržení postavení, ale to je tím, že s námi hraje opravdu málo. Prásknu ho za jeden začátek setu, který zařídil 0:4, ale následně zahrál hromadu tak důležitý míčů, že jej obdivuji.

Jedla (blokař) - nejvíce zpocený na hřišti. Je rychlík, stihne kde co. Nešel mu servis. Dokázal jej pokazit i 4x po sobě, jenže to se v tak vyhrocených zápasech stává. Jeho kvality se musí ještě vybrousit.

Konec (blokař) - je vysoko na bloku, hraje dobře, jenom teď není tolik vytěžován, jak je zvyklej z nižších soutěží co hraje. To zřejmě vede k velké nervozitě a touze si do meruny pořádně bouchnout. Pak u něj dochází k reklamacím u rozhodčího, což se bude muset tzv. odnaučit. Na druhou stranu soupeřům zatloukl v pravé okamžiky solidní hřeby do rakve. Jo máme se na co těšit, neboť dle vsázky by měl bejt solidně ostříhaný ... Doufám, že nebude vypadat, jako když mám ve Svitavách tyfus.

Klikoun (univerzál) - kdyby tenhle kluk měl o 30% více tréninků, tak asi hraje za Real Madrid. Stal se velkým postrachem pro smečaře z hlavního kůlu. Několikrát ve hře do svého repertoáru přidal místo smeče parádní zahození za blok. Na pokyny trenéra směrem do hřiště je hluchej jako ten dělostřeleckej kůň. Má radost ze hry a drží mančaft.

Číža (nahravač) - roste nám zde ve Svitavách na Vítězné ulici "pan nahravač" (pokud se nám neodstěhuje do Květné). Rozdával to chvílema jako víno. Jsou od něj náhry tak pěkný, že když se rozběhnete, jak máte, tak se nedá kazit! Občas v něm zabublá po nevynucené chybě nálada (dokonce ho musel Melda stáhnout z placu a dát tam Johyho pozn.red.), ale už se nějak rychlejc jak jindy oklepává z okamžitého neúspěchu a hraje dál. Bezva jsem se s Melisem zasmál, když v jedné situaci z našeho špatného příjmu středový hráč soupeře míč zahodil k nám a Čížovi chybělo do jeho výšky ve výskoku na síti asi tak půl metru a on na celou halu: "... ale příště ho DOSTANU!" Fakt jsem cvrkal do plen ...

Kvápa (smečař) - nebyl moc střídán, ale několikrát jsem jej viděl v rozcvičování trefit pěknej balón. Musí se učit příjem, bez něj nemůže hrát na postu smečaře.

Johy (nahravač) - už jsem se zmiňoval o střídání a jeho servisech zabijáckých o pásku. Musím přiznat, že to musely být hergot nervy. Sedět na lavičce do vrcholu zápasu a pak přijít a neposrat to, když Melis zavelí, střídám. Ten moment bych s ním neměnil ani za pytel gumovej medvídků. Snad ten kluk ví, že kdyby nedal tak mě má na svědomí a bude za mnou každou neděli chodit na návštěvy do blázince. U nahrávky zrychlíme nohy a budeme mít na náhru jedničky dvě!

Péťa a Adam (nahravač a smečař) - velká škola pro tyto lupéňky. Do hry se dostali jen na koncovku na servis a vždycky jej dali. Tak co? Síť a protihráči jsou na ně ještě velcí, ale to se jídlem, hormonama a taháním ve škole za uši na přes rok polepší. Byli hodní a šíleně pomohli neúnavným fanděním s Johym a Kvápou.

Melis (trenér) - začíná být nějak víc obrněný proti nervozitě a různým ostatním vlivům, které se na turnaji odehrávají a tutově tam nepatří. Pro mne je výborným katalyzátorem s neobyčejným postřehem na dění na hřišti. Nemohu do teď přijít na jeho prognózy. Řekne, že s náma budou mít všichni velký problémy a že budeme mastit o medaili a vona to je pravda. Navíc pro večerní hodnocení v restauraci excelentní společník a kamarád mluvící stejnou řečí.

Hodnocení prvního kola poháru - tým: 

Jako tým jsem více než nadšený! Je fakt švanda, velká hecovačka, kluci se kamarádí s kde kým, s Lípou si navzájem fandí, jako kdyby to bylo družstvo ze Svitav. Co víc si můžou trenéři přát?! Kdyby ještě žil Dumas, tak tě Vám řikám, že námět hledá ve volejbale. Píše o nás a nějací Tři mušketýři by zapadli v zapomění ... no nemám pravdu?

 

 

Prohravame 27:29 prvni set s Budejovicema. Měli jsme asi 4 setboly

14:25 - po velice spatnem zacatku jsme stridali a zrejme Jupiter byl nejak spatne v konjunkci Uranem a ten nam nesedi. Zapasy budou boj - namazem si na hlavu loj!

Sobota:
Svitavy – Č.Budějovice 0:2 (-27, -14)

Svitavy – Brno B 2:1 (16, -18, 10)

Svitavy – Brno A 2:0 (14, 16)

Svitavy – Č.Lípa 2:0 (17, 19)

Svitavy – Plzeň 2:0 (13, 25)

Neděle:
Svitavy – Příbram 2:0 (19, 17)

Svitavy – Praha 2:0 (19, 18)

 

Hodnocení prvního kola poháru - organizace:

Organizátoři  turnaje páni Javůrek a Linhart se znova převedli v dobrém světle. Vše narychtované jako pokaždé co jsem v Lípě byl. Bufet s buřtgulášem (zkoušel jej Melis, já držím štíhlou linii) a osvědčenými párky v rohlíku pro hráče i příchozí. Překvapením pro mne byli dobří rozhodčí. Turnaj narušilo zranění hráče z Brna B (pro nezsvěcené, je to lepší družstvo než Brno A, ale to je taková finta pro kvalifikaci), které mělo pouze šest hráčů. Hráč pak v zápase s Prahou seděl na zemi se zavázanou nohou nebo stál na jedné noze pod rozhodčím asi 20cm v hřišti a po zahájení rozehry s něj vyskočil ven. Roztrhl se pytel všeliakých protestů s hledáním v pravidlech a tak dále. Došlo také na vyhledání soupisky, jež je údajně od 2.12. (jak se teda hrála kvalifikace 12.11.?). No necháme vše rozhodnout náš svaz a podepsané pod propozicema. Teď bude na nás ukázat dobrou organizaci a také dobrý volejbal u nás doma ve Svitavách. Jednou to zase bude s divákama, tak se všichni těšte. Zkusíme v hale Na Střelnici udělat atmosféru jako na Maracaná! A večer musíme zopakovat hodnocení pro trenéry, jako na Mezinárodním turnaji. 

Odkaz na hodnocení jednotlivých zápasů:

http://www.volleyball.svitavy.cz/drupal/?q=prubezne-2-misto-v-republice-lo 

Zpráva o prvním turnaji ČP žáků 2011 – 2012
3. – 4.12 2011
Turnaj uspořádala pro první osmičku TJ Lokomotiva Česká Lípa,pro druhou ŠSK Beskydy Frýdek-Místek,pro třetí VK České Budějovice a pro čtvrtou Sokol Mnichovo Hradiště..Všechny turnaje proběhly bez problémů,v České Lípě došlo ke zranění hráče Davida Drozda z družstva SKV Brno B.Protože družstvo na turnaj přijelo pouze se šesti hráči bylo utkání s Plzní dopočítáno a jejich poslední utkání s Č.Budějovicemi skrečováno. Výsledky jednotlivých utkání jsou v přiložených tabulkách.
     Z první osmičky sestoupila družstva VK ČZU Praha A a SKV Brno A a naopak do ní postoupila družstva ŠSK Beskydy Frýdek-Místek a VSC Zlín.Z druhé osmičky sestoupila družstva Slavia Hradec Králové a Sokol Česká Třebová 2 a naopak do ní postoupila družstva VSK Český Krumlov a SK Kometa Praha A.Ze třetí osmičky sestoupila družstva VK Litvínov a Slavia Liberec 1 a naopak do ní postoupila družstva Aero Odolena Voda a SK Přerov.
 
Pořadí družstev po prvním turnaji:

  1.VK České Budějovice A  32 bodů
  2.TJ Svitavy        31
  3.USK Slavia Plzeň   30
  4.SKV Brno B               29
  5.VO Příbram     28
  6.Loko Česká Lípa   27
  7.ČZU Praha A              26
  8.SKV Brno A   25
  9.ŠSK Beskydy Frýdek-Místek 24
10.VSC Zlín                      23
11.VK Znojmo-Přímětice  22
12.TJ Nový Jičín               21
13.VK DHL Ostrava                     20
14.VK Ervěnice   19
15.Slavia Hradec Králové  18
16.Sokol Česká Třebová 2  17
17.SK Kometa Praha A   16
18.VSK Český Krumlov  15
19.SKV Ústí n.L.   14
20.TJ Krnov                      13
21.TJ Turnov        12
22.VK České Budějovice B  11
23.Slavia Liberec 1          10
24.VK Litvínov        9
25.Aero Odolena Voda                  8
26.SK Přerov                     7
27.SK Prosek Praha     6
28.Sokol Mnichovo Hradiště    5
29.VSK ISŠTE Sokolov    4
30.ŠSK Beskydy Frýdek-Místek   3
31.ČZU Praha B                2
32.SK Kometa Praha B                             1

     Druhý turnaj ČP uspořádá ve dnech 7. - 8.ledna 2012 pro první osmičku TJ Svitavy,pro druhou ČZU Praha,pro třetí TJ Turnov a pro čtvrtou Slavia Liberec 1 .Propozice turnajů zašle pořadatel všem zúčastněným a vedoucímu soutěže.

                                                                                         Jaroslav Linhart

Organizace

2.kolo Českého poháru se bude konat ve naší hale Na Střelnici 07. - 08.01.2012 V sobotu se v ní hraje basketbal od 19h, proto se zřejmě přikročí k variantě hrát první den 4 zápasy a druhý den 3 zápasy. Snad to bude výhodné i pro hráče. Když jsem včera viděl poslední zápasy někdy v 20:00, tak všichni na place šmatlali nohama jako zatoulanej pes.

Pro Melise a Elvise

Zálibně se na to dívám,

o příštím kole sny už mívám.

Vidím ty naše borce,

jak to válí na svitavské palubovce.

Přijďte všichni fandit,

ať můžou trenéři v klidu pak randit.

Tonča čeká na Melise,

Romča zase na Elvise.

Hoši, hoši do toho,

A půl bude hotovo.

legendary

Panove, malo kdo se stane za sveho zivota legendou... VY jste na dobre ceste byt jimi! ... v lednu rad prijdu, pomuzu nebo cokoli, tohle vase radeni si nenecham utect!!!

II. kolo poharu

Máme priklepnute II. Kolo poharu na leden! Snad nas divaci dozenou k prvnimu mistu!

Vy zíráte, my zíráme

Super, to skóre je až neuvěřitelný. Gratulace!!!

Gratulace

Tak to je masakr. Gratuluji!!!

Praha

SY : Praha 2:0 (19 a 18) docela vyhecovany zapas!

Pribram

Vitezstvi 2:0 (19 a 17) - souper zacal exelentne bez nevynucenych chyb a my kazili servis. Pak prislo probuzeni a silenej mlejn, ze s k nam nedal zahrat balon! Odvazna hra na siti dirigovana Cizou, jako nonplusultra paradnim nahravacem! Za 2h Praha! Nebudu psat o intrikach v poharu a ty az se dozvite, tak si sednete na prdel!

Johy

Pratele, Melisovi vysel potreti tah v koncovce s Jirikem Johym. Ten cely rozklepany dal znovu podani o pasku a tim eso, ktere soupere zabilo!

Neuveritelne

2:0 (13 a 25) !!! No tohle jsem jeste nezral!

Druhy set

Teceme o 10 bodu! Souper na koni!

SY - Plzen

1:0 (25:13)

Plzen

Jdeme s Plzni na souboj - bude as velky boj! Jsme ogari odvazni - dame jim to na par zni!

Lipa

SY - C.Lipa 2:0 (17 a 19) i nahravacovi Cizovi to trosku prestalo jit do kulu, ale presto jsme nedostatek vyvazili bojovnosti a souper se nejak sám rozsypal. Zatim hrajeme tak 50% toho co jsme schopni.

Cekaji nas domaci

Ceka nas ted zapas s Lipou - dam si něco s Pipou!

SY - Brno A

2:0 (25:14 a 25:16) - hrali jsme spatne proti spatnemu souperi. Ted pauza dva zapasy - pak chytneme soupere za vlasy!

SY - Brno A

25:14 měli jsme vyhrat o dvacet. Ted to zlepsime!

Svacina

Svacina me tlacila v batohu - ze uz je sezrana, za to nemohu!

stridani

Melda stridal Johyho na servis - mic dal o pasku a souper uz si neliz!

SY - Brno 2:1 !

Poprve jsme dali Brno - jsem vyrvanej, ty Kudrno ... Ted uz hrajem jako draci - Melda se mi s pivem vraci!

SY - Brno B (lepsi Brno)

Svitavum se dari - budu to psat v komentari 25:16!

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll