I v Lize mistrů se cloní!

Před několika týdny rozpoutal diskusi ve volejbalové obci článek reprezentačního trenéra k nešvaru vyskytujícím se v českém volejbale - clonění. V něm posuzuje clonění jako ryze českou specialitu, která se v zahraničních ligách nevyskytuje.

Hned na začátku včerejšího utkání Ligy mistrů aon hotVolleys Vídeň - ITAS Diatec Trentino jsem si všiml propracovaného systému clony italského družstva. Pokud byl na servisu hráč Trentina, stála zbylá pětice hráčů v postavení "Olympijské kruhy", tj. aby zadní dva hráči vyplnili prostor mezi trojicí předních hráčů. Systém měli tak zažitý, že si ani nemuseli pohledem ověřovat postavení svého podávajícího hráče a automaticky si stoupali tak, aby zakryli výhled přijímajícím protihráčům.

aon hotVolleys Wien - ITAS Diatec Trentino 2:3 (-29, -23, 18, 23, -9)

Stručně k průběhu utkání. Přestože jsme očekávali hladké vítězství aktuálně druhého týmu italské ligy A1, byl zápas vyrovnaný. O vítězství v prvním setu obral Rakušany (no, družstvo je složeno z hráčů sedmi národností, přičemž v základní sestavě hrají Rakušani dva) rozhodčí, který nechal pokračovat ve hře i přesto, že byl míč při obraně v poli Trentina evidentně na zemi. Taková situace se v utkání opakovala snad třikrát. Když ve čtvrtém setu získala Vídeň výrazný náskok, vystřídalo Trentino nahrávače. Nový nahrávač (mimochodem v utkáních A1 hraje v základní sestavě) pomohl ke korigování velkého bodového rozdílu v tomto setu a dovedl svůj tým do vítězství v tie-breaku.

Zajímavým postřehem z utkání je až přílišná nestrannost čárových rozhodčí (pro neznalé - čároví rozhodčí jsou vždy domácí). Nezřídka vidíme, zvláště v utkáních na Balkáně, Turecku a dalších horkokrevných státech, že čároví "tlačí" svůj tým a jsou schopni mávat půlmetrový aut jako dobrý míč a naopak. V tomto utkání mi připadalo, že spíše vídeňskému družstvu uškodili.

Pozor, soutěž!!!

Kdo mi jako první z hráčů nebo hráček žákovských družstev nebo přípravek našeho oddílu pošle na mail petrs@vrg.cz správné odpovědi na všechny následující otázky, obdrží věcné ceny.

Jeden z volejbalistů na fotografii je olympijským vítězem. 1) O kterého hráče se jedná (levý, prostřední, pravý)? 2) Jak se jmenuje (jméno a příjmení)? 3) Ve kterém roce a kde vyhrál olympiádu? 4) Jakou zemi na této olympiádě reprezentoval? 5) Na jakém postu hraje (N, B, S, U, L)? Bacha, otázka č. 4 je trochu chyták.

Kolektivní clona Trentina při podání z levé strany.

Kolektivní clona Trentina při podání z prostředku.

Kolektivní clona Trentina při podání z pravé strany.

Konec soutěže

Soutěž je ukončena, vítězem se stal Jan Leinweber.

Vyhral nekdo?

Honza Leinweber (Hawkey)

Uz nekdo vyhral:-)?

Zatím nikdo

Zatím nikdo, soutěž stále pokračuje.

Vyhral nekdo?

Honza Leinweber (Hawkey)

Uz nekdo vyhral:-)?

Já už vím!

1. Je to hráč třetí z prava - no vlastně první zleva -ten nejvyšší - v bleděmodrém tričku s proužky - no já Vám jej raději ukážu prstem  2. Jmenuje se Elvis 3. V roce přestupném  4. Je z Tararingapatamu  5. Umí všechny posty a je naprosto dokonalej !

Vyhrál jsem !  Chci cenu!

Nevyhrál

Nenapsal jsi, kde se ta olympiáda konala, takže odpověď na třetí otázku je neúplná.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll