II.kolo KP starších žáků „B“ ve Svitavách Na Střelnici

V neděli 1.2. pořádali svitaváci jedno ze čtyř kol KP starších žáků. Začátek byl posunut na 13:00, protože přednost dopoledne měl basketbal II.ligy muži (což je logické – vyšší soutěž a ještě k tomu domácí vedou tabulku). Správce haly měl „radost“ z hlásiče požáru, který si dělal co chtěl a nedělal co chtěli všichni ostatní – aby držel hubu!

Na zápasy Petr přizval profesionální rozhodčí Fondu Kolaříka a Jožku Veselského. Přišli přesně, pískali přesně, vše proběhlo přesně! Zde podotýkám, že na žádném KP žáků ať mladších, tak starších, nic takového neuvidíte. Jinde pískají neprofesionálové, lidé co se nějak naskytnou, neznalci pravidel a zkrátka občas rozhodují i ti, co udrží píšťalku a někdy i moč!

První zápas hráli naši kluci proti Litomyšli. První set byl až do stavu 18:18 vyrovnaný. Pak jsme odskočili na dva body rozdílu, ale přišel litomyšlský bombér na servis a dal 6 podání v řadě. To že jsme otočili stav 20:24 na vítězství v setu se podepsalo na mnohem snadnější celkové výhře 2:0. To se již sešli rodiče na tribuně předváděli móóóc pěknou diváckou kulisu.

Následoval zápas proti Slávii Hradec Králové, se kterou jsme utrpěli prohru u nich doma. Podařilo se nám úvodní sadu přímo darovat soupeři. Nebyli proti a smáli se jako na dobrým kině. Za to u nás začaly jiskřit vztahy mezi hráči. Bylo docela těžké udržet je jako tým. Trpělivou hrou nandali soupeři pěknou várku tzv. double a šli jsme do tiebrieku. Zde jsme se tahali až do úplného konce a zvítězili v něm 17:15. Pozastavím se u zajímavé chvilky. V koncovce podával za soupeře bezkonkurenčně nejlepší hráč a nahravač, cizinec se smrtícím a přiriskovaným podáním až na samou hranu únosnosti. Vycházelo mu! Otočil zápas a dostal se až k matchballu. Šel na podání až ke zdi, ale z místa kde podával se nad ním z tribuny naklonila jeho maminka a těsně před servisem se mu snažila vnuknout jistě správnou myšlenku na koho podat. Zazněl hvizd Jožky a on flákl do míče. Servis šel doprostřed sítě a naši po dvou balónech skákali ve vítězném hloučku! Rodičové skandovali! Jak vidíte milí čtenáři, taková maminka na zápase může vyhrát i za nás!

Poslední zápas jsme hráli proti Malšovicím. Je to opravdu hodně nevyrovnané družstvo a tak si kluci došli pro povinné vítězství, při kterém si nezahráli jak jsou zvyklí a po zápase se ani neradovali. Poklidila se hala a šlo se domů. Nesmím zapomenou za zapisovatelku Tygra a na pochvalu pro ni.

K jednotlivým hráčům:
Piškot – nejlepší hráč na hřišti, uváděl ve zlomových momentech zápasu diváky do varu
Terezka – naprosto standardní výkon, dobré ulívky na druhou, blok za jedna a pral do toho bezvadně
Pallouš – supr naskočený servis, slabý příjem, dost dobrý blok
Nikouš – poprvé se pokoušel vyskočit a nebýt v síti, mnohokrát pozdě pod míčem, nahrávka exelentní
Lukáš – zahrál asi nejlépe co jsem viděl, stabilní servis, několikrát zkratkové rozhodnutí co s míčem
Jakub – dobrý příjem ze hry, na servisu mohl mít více procent, zodpovědnost uhrát finální míč mu svazovala ruce
Střídající:
Mirďas – ukázal jak rychle se má byt pod balónem při náhře, nekazil
Dan – na začátku nervozita a soupeř si jej našel jako oběť, ale pak bylo vše v normě
Ondra – vyvalil šílených míčů, ale na druhé straně dal tolik es na servisu, že byl hvězdou

 

Výsledky:

Svitavy - Litomyšl 2:0 (24, 15)

Svitavy - Slavia HK 2:1 (-25, 15, 15)

Svitavy - Malšovice 2:0 (19, 19)

TABULKA PO DRUHÉM KOLE:

p. družstvo utkání V P S sety míče body

1.

TJ Svitavy A

6

5

1

0

11:04

177:151

11

2.

VK Litomyšl A

6

4

2

0

9:06

166:155

10

3.

TJ Slavia Hradec Králové B

6

2

4

0

7:09

161:162

8

4.

TJ Sokol Malšovice A

6

1

5

0

2:10

118:154

7

gratulace!

Gratuluji klukum k peknemu vykonu a jeste lepsim vysledkum! Svou gratulaci samozrejme smeruji i jejich trenerovi a kuchari v jedne osobe (rizecky, okurcicky, bramboracky) :D

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll