Starší žáci v polovině soutěže

Čtvrté kolo KP starších žáků pokračovalo 18. prosince ve Svitavách. Kvůli marodce nepřicestovala Česká Třebová. My naopak byli zcela kompletní, což umožnilo postavit za B-tým dvě družstva a dohrát zápasy z prvního kola, kdy postihly zase zdravotní potíže náš tým. Představení to bylo vyvedené především z pohledu našeho elitního týmu.

Mladší žáci zlepšují výkonnost, ale do elitní čtyřky stále kousek chybí

Poslední dvě kola mladších žáků proběhla v České Třebové a vždy se stejným výsledkem. Bohužel pokaždé na druhém místě, což znamená setrvání ve druhé výkonnostní skupině. Cíl tedy dosud nesplněn. Na druhou stanu herní projev se lepší každým zápasem, takže z pohledu trenérů spokojenost.

Přípravka mladší: Áčko převálcovalo všechny!

V neděli jsme v hale Na Střelnici hostili dvě skupiny KP přehazované dívek. Do soutěže je letos přihlášeno celkem 33 týmů. V listopadové kvalifikaci došlo k rozdělení na tři výkonnostní úrovně po 11 týmech, přičemž v každém kole dochází k sestupu/postupu u nejslabších/nejlepších tří celků v každé skupině.

Žraloci se představují

Využijeme prázdninové volno a tradiční anketou vám ve stručnosti představíme tréninkovou skupinu mladší chlapecké přípravky, kterou znáte pod jménem Žraloci.

Borci odpovídali na následující otázky:
nejoblíbenější barva, jídlo, předmět ve škole, knížka, film, kapela.
A jejich odpovědi vám nyní předkládáme.

Extraliga kadetů v roce 2016

Nový rok zahájím dotažením mého velkého restu, který před sebou tlačím už drahnou chvíli. Konečně se dozvíte něco o dění v soutěži pro náš oddíl nové  -  v extralize kadetů.

V sezoně 2016-2017 přibyla do kalendáře svitavského volejbalového oddílu nová položka - extraliga kadetů (hráči ročník 1999 a mladší). Svitavy se tak poprvé účastní nejvyšší volejbalové soutěže pořádané ČVS.

Juniorský Hronov uzavřel letošní část sezony

Na poslední dvojzápas tohoto kalendářního roku jsme vyrazili na sever republiky - do Hronova. Ten jsme zakončili pro radost určitě nejen naši výhrami shodně 3:1.

Vánoční trénink pro nejmenší

V úterý proběhla první část vánočních oddílových akcí. Od 17 do 18,30 patřila hala těm nejmenším. Ke společnému tréninku se dostavily nejmenší naděje z volejbalové školičky Zdeny Ševčíkové (předškolačky, 1.-2. třída), mladší přípravka Jirky Švihela (3.-4.

Smolný víkend v Praze

Poslední adventní víkend strávily juniorky v Praze. Nikoliv na výletě po vánočních trzích a atmosféře, ale hrály zde 2. kolo Českého poháru. V domácí atmosféře vybojovaly postup mezi nejlepších osm týmů v ČR. Tým, který se během měsíční pauzy formoval, vypadal výkonnostně velmi dobře. S postupnými komplikacemi se však "dream team" rozpadal a nakonec jsme dohrávali v šesti lidech bez možnosti střídat.

2. místo v základní skupině ligy juniorek je naše!

V neděli jsme v domácím prostředí haly Na Střelnici odehráli poslední dvě utkání základní části ligy juniorek se Sokolem Jehnice (Brno), který byl v tabulce o tři bodíky před námi na druhém místě. Po dvou předcházejících kolech, kdy se nám nedařilo, to byla tentokrát parádní jízda!

TJ Svitavy - TJ Sokol Jehnice 3:0 (14,22,19), 3:0 (23,14,23)

Konečně tříbodové vítězství a hned v dvojitém provedení

Vážení čtenáři, opět se k vám vrací náš ne tak pravidelný zpravodaj s informacemi o posledním odehraném kole první ligy juniorů a našem týmu, účastnícím se této soutěže. Dne 10.12. jsme se vypravili do Kněžmostu, kde stojí náhradní hala týmu z Mnichova Hradiště, našeho soupeře pro toto kolo.

Junioři se během prázdnin utkali se dvěma soupeři

Předem bych se Vám, drazí čtenáři, chtěl omluvit, že článek vychází až s takovým časovým odstupem. Důvod je následující. Z porážek, které jsme utrpěli, jak se za chvíli dozvíte, jsem se prostě potřeboval vzpamatovat.

Juniorky finišují tuto neděli, ligový voliš uvidíte v hale od 9!

Poslední dvojutkání základní skupiny ligy juniorek mají před sebou naše hráčky. Soupeřky přijedou z Brna Jehnic. Aktuálně půjde o souboj druhého a třetího celku tabulky. Na Jehnice ztrácíme tři body, ze čtvrtého místa nepříjemně dotírá Znojmo a třetí místo, které zaručuje postup mezi nejlepší celky, tak nemáme ještě definitivně v kapse!

Bohužel jsme se do nepříjemné situace dostali vlastními výsledky z posledních kol.

ŽRALOCI ÚTOČÍ - ČÁST DRUHÁ - FELBEROVA ZÁTOKA

V neděli 4. prosince hráli naši Žraloci další kolo krajského přeboru v přehazované. Halu Na Střelnici jsme pro tentokrát přenechali našim starším žákům a připravili jsme 4 hřiště v tělocvičnách ZŠ Felberova. I přes rodinné výlety,ranní" nevolnost a zamrzlé auto se nám podařilo dát dohromady všechna 4 naše družstva a turnaj borci odehráli velice slušně.

Jedna výhra nás vynesla na druhé místo tabulky

Do dalšího domácího dvojutkání jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky, ovšem na hřišti to nebylo moc vidět. Opět se potvrdila skutečnost, že naše mladé družstvo má s horším soupeřem problémy. Ovšem z důvodu zaváhání ostatních družstev ze špičky tabulky jsme i tak poskočili o dvě místa na průběžné druhé místo.

TJSvitavy –TJ Žižkov „B“1:3 (-22,18,-20,-23)

Český pohár žáků ze Svitav - ONLINE

I tentokrát živě a po dvou letech ze Svitav. Nejlepší žákovský volejbal v republice možno sledovat zde na našem webu v komentované podobě naším odchovancem a komentátorskou hvězdou světa inetrnetových her Jirkou Johanidesem nebo před dva kanály youtube (odkazy níže).

Český pohár juniorek - postup mezi nejlepších osm!

Konečné pořadí týmů po 1. kole. Třetí listopadový víkend měly juniorky na programu 1. kolo Českého poháru. V kvalifikaci omlazený tým uhrál účast ve druhé výkonnostní skupině této celorepublikové soutěže.

Pozvánka na Český pohár žáků

 
Po dvou letech opět ve Svitavách. Tentokrát nejlepší osmička jedné poloviny naší země. Již teď máme zajištěnou účast v jarní části mezi nejlepšími 16 týmy pro jarní část soutěže. Jsme na průběžném 6. místě, ale chceme výš...

Venku střídavě oblačno, ale vezeme dva důležité body do tabulky.

V sobotu nás čekal Červený Kostelec, družstvo ze středu tabulky a tak se čekal vyrovnaný boj, což se potvrdilo. Domácí po vzoru extraligy nechávají družstva nastoupit, představovaly se jednotlivé hráčky, rozhodčí i trenéři a po tomto sympatickém úvodu se šlo do prvního zápasu. My trochu s obavami, protože zdravotní stav některých hráček nebyl vůbec optimální.

TJ Červený Kostelec -TJ Svitavy 3:1 (-17,10,18,23)

Nevýrazné výkony Áčka, postup Béčka

Třetí kolo přeboru mladších žáků se hrálo v domácí hale Na Střelnici v sobotu 12. listopadu. Turnaj nezastihl v optimální pohodě náš A-tým, kterému se nepodařil návrat do elitní skupiny A. Naopak béčko z nejslabší skupiny C bez problémů postoupilo výš.

Áčko bez několika svých opor (Kuba Klika, Papa Meluzín) nedokázalo porazit Hradec Králové, ve skupině B obsadilo druhé nepostupové místo.

Registrační značka

Netradičně v neděli jsme se vydali na další utkání ligy juniorek, tentokrát do Vyškova. Při pohledu na tabulku mělo jít o jasnou záležitost. S Janou jsme však měly o starost postaráno, protože k dispozici bylo pouze sedm hráček, z toho byly obě nahrávačky, dvě klasické smečařky, jedna univerzálkosmečařka, libero a jedna jediná klasická blokařka.

Pátek ve znamení trojkové přehazky

První listopadový pátek byl věnován procvičení a zopakování hry v přehazované tři na tři. V listopadu se totiž teprve zahajuje Krajský přebor v přehazované chlapců i dívek, který se v našem oddíle týká tří tréninkových skupin - mladší přípravky dívek, chlapců a minipřípravky dívek.

Neskutečný víkend a dvě zasloužené výhry nad soupeřem, který do té doby ještě neprohrál.

V sobotu 5. 11. 2016 jsme v naší hale hostili soupeře, který ještě v dosavadním průběhu soutěže neprohrál a suverénně vedl tabulku, ale naše zlepšená hra v posledních zápasech a čtvrté místo v tabulce slibovaly zajímavou podívanou… A ono se bylo doopravdy na co dívat.

TJSvitavy –TJ Žďár nad Sázavou3:1 (-19,17,11,16)

Slibný začátek druhého kola

V sobotu jsme začaly druhé kolo základní části soutěže. Na domácí půdě jsme přivítaly soupeřky z Kroměříže.

Sestava: Fiedlerová, Hendrichová R., Hendrichová V., Kratochvílová, Loukotová, Motálková, Šimková, Šrůtková, Vondrová

Svitavy - Kroměříž 3:0 (16, 16, 12)

Svitavy - Kroměříž 3:0 (12, 9, 28)

Žraloci útočí

V neděli 6. listopadu zahájili naši Žraloci nový ročník krajského přeboru v přehazované. První boje letošního ročníku se odehrály v České Třebové v hale Na skále a naši borci se v nich rozhodně neztratili.

Za bojovné výkony, výsledky i za zrychlený přesun na nádraží, abychom stihli zpáteční vlak, si všichni zaslouží pochvalu.

Dva smolné víkendy, do třetice všeho dobrého?

V sobotu 22.10.2016 se náš svitavský B tým konečně vydal ke svému prvnímu dvojzápasu v této sezoně. Všechny hráčky natěšené na první body do tabulky, nálada skvělá, co víc si přát. První zádrhel přišel, když jsme vycestovaly ze Svitav v menším počtu než jsme předpokládaly. Souhrou nešťastných náhod (vybitého telefonu a nefunkčního zvonku) jsme tedy vyjely v 6 odhodlané i tak urvat první body. Dorazily jsme tedy do Chvaletic, místní hala je velice pěkná a hlavně velká. Stihlo se i předzápasové kafíčko, jelikož před námi se hrál zápas II. ligy mužů mezi Hronovem a Chvaleticemi. V 11:00 jsme tedy nastoupily k začátku utkání. Začátek nebyl úplně nejlepší, klasicky byl menší problém s příjmem.

ČP žáků: Příhěh druhý a opět ŽIVĚ z Kojetína

Doplněna tabulka  - A je to opět tady. Stejné místo jako kvalifikační turnaj, elitní moravská osmička a cíl se v ní udržet. Čekájí nás čtyři utkání v sobotu a tři v neděli. První dle rozpisu v 10:30 proti Znojmu. Buďte s námi.

 

Pozvánka na sobotu do haly!!!

Již zítra se v hale Na Střelnici odehrají další ligová utkání. Druholigové ženy přivítají aktuálního lídra soutěže ze Žďáru nad Sázavou, který dosud neokusil chuť porážky. Prvoligové juniorky hostí v prvním kole odvet základní skupiny tým VC Kroměříž. V prvním dvojzápase na půdě soupeřek naše holky jednou vyhrály, doma budou chtít jistě bodovat naplno. Přijďte povzbudit domácí hráčky, obě soutěže budou hrány souběžně. Začátek v 10 hodin!

Aktuální tabulka žen

Kvalifikace do Českého poháru kadetek/juniorek

O víkendu proběhla v Hradci Králové kvalifikace do ČP kadetek a juniorek. Soutěž je pro obě věkové kategorie sloučená a potkávají se v ní týmy všech úrovní mistrovských soutěží - od krajských až po extraligové.

A zase ta Třebová

ne 15. 10. jsme se vydali na juniorské utkání k našemu soupeři z blízkého města, České Třebové. Tohoto soupeře jsme již potkali v minulé sezóně a tak jsme věděli, že mají posily v podobě dvou hráčů z Ostravy.

Tak jsme vyhráli, ale...

A tak, po dalším uplynulém týdnu nadešel opět víkend, o kterém nás, svitavské juniory, čekalo prvoligové utkání proti nám dosud neznámemu soupeři z Havlíčkova Brodu. To se odehrálo v sobotu, dne 29.10. Místo však bylo poněkud netradiční - Základní škola Felberova, kde je tělocvična s nižším stropem, než na jaký jsme zvyklí z haly Na Střelnici. Naštěstí ale trénujeme i v této tělocvičně, a tak to pro nás nebylo až takovým šokem.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll