Trojkový volejbal dívek

V neděli se hrál trojkový volejbal dívek. Soutěž začíná v září, končí v červnu a přes zimu se hraje sporadicky. Svitavy mají do soutěže přihlášeno pět týmů. Tři starší přípravka a dvě mladší přípravka.

Lídr opět nad naše síly !

V sobotu jsme sehrály utkání proti dosud neporaženému týmu, Frýdku-Místku.

Sestava: Dědková Lucka, Fiedlerová Anička, Hendrichová Ráďa, Hendrichová Verča, Kovářová Verča, Kratochvílová Týna, Loukotová Anička, Motálková Terka, Šimková Evča, Šrůtková Marky, Vondrová Verča.

1. zápas: Svitavy – Frýdek-Místek 1:3 (-14, 26, -22, -16),

ČP starší žáci - 5.kolo - ON LINE

Dovolím si předběhnout head coache a udělat reklamu víkendovému extra důležitému klání starších žáků. Doufám, že budeme slavit nějakou tu placku jako naše biatlonová repre. Pokud to nebude minimálně stříbro, tak to bude zklamání, protože bojujeme o první osmičku, do té postupují jen dva první týmy.. I když! Máme problém se sestavou: vypadl David Maruš, Vojta Švihel se vrací po velkých zdravotních komplikacích..

S Opavou opět "pouze" 5 bodů !

V sobotu jsme se vydaly do daleké Opavy, kde jsem i přes roli favorita očekávala velký boj.

Sestava: Fiedlerová Anička, Hendrichová Ráďa, Hendrichová Verča, Kovářová Verča, Loukotová Anička, Motálková Terka, Šimková Evča, Vondrová Verča

1. Zápas: Opava - Svitavy 2:3 (21, -20, -21, 28, -11)
2. Zápas: Opava - Svitavy 1:3 (-13, -20, 15, -21)

V hlavě jsem měla utkání z domácího prostředí, kdy jsme první dva sety absolutně nezvládly a vypadalo to, že ani ne po hodině bude první zápas u konce, ale zvládly jsme parádní obrat a nepustily soupeře dopředu.

Přípravka mladší: Výborná neděle v přehazce

Tuto neděli se odehrálo předposlední kolo KP přehazované dívek. Hrálo se ve třech výkonnostních skupinách a holky si tentokrát vedly náramně! Žádný tým z celkových šesti neodehraje poslední kolo v nejslabší skupině!

Co víc, Áčko poradilo s největšími konkurenty o zlatou z Dolního Újezda přímo v jejich domácím prostředí a průběžně vede soutěž čítající 33 družstev.

Tréninkový zápas KCM - Jaruni

Vrámci 6. srazu Krajského centra mládeže (KCM) Pardubického kraje se v pátek 10. února hrálo v tělocvičně ZŠ Riegrova tréninkové utkání KCM - Jaruni. Zkušení borci ošlehaní těžkými boji v městské lize nedali mladým nadějím (ročníky 2002 a mladší) žádnou šanci. Zápas, který byl vypsán na pět setů, vyhráli Jaruni 5:0 po setech 25:20, 25:23, 25:17, 27:25 a 15:10.

Boj o třetí příčku 4:2 pro Svitavy

V sobotu jsme sehrály utkání o třetí příčku v tabulce se soupeřkami ze Zlína a tím jsme ukončily první kolo nadstavbové části.

Sestava: Fiedlerová Anička, Hendrichová Ráďa, Hendrichová Verča, Kociánová Kačka, Kovářová Verča, Kratochvílová Týna, Loukotová Anička, Šimková Evča, Vondrová Verča

TJ Svitavy – VSC Zlín 3:0 (18, 17, 19)
TJ Svitavy – VSC Zlín 2:3 (11, 15, -18, -22, -10)

Do zápasu jsme vstoupily dobře. Chtěly jsme soupeřky zaskočit a to se nám podařilo. I když nám jejich kvalitní servis dělal problémy na přihrávce, nedopustily jsme v průběhu prvního zápasu, aby se soupeř nadechl a zatlačil nás do kouta.

ŽRALOCI ÚTOČÍ - ČÁST TŘETÍ - OSM STATEČNÝCH

V neděli 5. února vyrazila osmička Žraloků na další kolo krajského přeboru v přehazované do Litomyšle. Vzhledem k nemocem jsme museli omluvit naše družstvo D, ale ještě hůře dopadla chřipka na týmy České Třebové, kde doma zůstaly dva týmy ze tří.

Našich osm statečných potvrdilo prozatimní letošní nadvládu v soutěži, všechny tři týmy si udržely medailové pozice a borce za neděli moc chválíme.

Sestavy

Zpráva ze žákovských kategorií chlapců

Mladší žáci pokračovali na domáci palubovce 21. ledna již 6. kolem krajského přeboru. Postupně jsme se utkali z Českou Třebovou II, Dřevěnicí a naším Béčkem v dohrávce o 4 dny později.

V souboji juniorů zvítězil třebovský kohout

A opět se Vám vracíme se zpravodajstvím ohledně sezóny našich prvoligových juniorů. Ti, vlastně bych měl říkat spíše my, jelikož k nim také patřím, se v sobotu 4.2. utkali s týmem z České Třebové, našich odvěkých rivalů z vedlejšího města, které se nám nepodařilo porazit snad od přehazované.

Lídr nad naše síly

V sobotu jsme se vydali na další kolo nadstavby do Frýdku Místku. Vzhledem k nemocem a jiným okolnostem to chvilku vypadalo, že pojedeme v šesti, nakonec se však holky "zvetily" a osm hráček bylo připraveno urvat něco na palubovce soupeře, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil ani bod.

TJ Sokol Frýdek Místek - TJ Svitavy 3:1 (15,-23,15,16), 3:1 (12,-19,16,18)

ČP žáku ŽIVĚ z Hradce Králové

Finálová část Českého poháru je tady... Sobota 28. a neděle 29. ledna v Hradci Králové. My po třech turnajích na pátém místě na Moravě, což znamená vstup ve skupině 9. až 16. místo. První dva postupují do TOP 8, poslední padají do třetí osmy... Boje to budou více než vyrovnané.

Barevný minivolejbal - Česká Třebová

Hned následující neděli po svitavském turnaji se konal další, tentokrát v České Třebové. Využili jsme ideálního spojení vlakem a celá výprava čítající 56 dětí a 8 trenérů měla sraz v 7:40 na vlakovém nádraží.

Poprvé z venku ani bod a špatný výkon

K dalšímu dvojutkání venku jsme zajížděli do Benátek, které byly v tabulce předposlední. Krásná hala nám ale štěstí nepřinesla, opět se ukázalo, že se slabším soupeřem máme dlouhodobě problémy a nejsme schopni ho přehrát.

VK Benátky nad Jizerou – TJ Svitavy 3:1 (19,17,-20,22)

Barevný minivolejbal - Svitavy

Festival barevného minivolejbalu Pardubického kraje vstoupil do roku 2017 turnajem ve Svitavách. Hrálo se v neděli 15. ledna v hale Na Střelnici. Do turnaje se přihlásilo 64 duržstev ve třech kategoriích - žlutý minivolejbal 1. třída a mladší (16 družstev), žlutý minivolejbal 2. třída (22 družstev) a oranžový minivolejbal pro třeťáky (26 družstev). Turnaje se zúčastnilo 156 dětí, odehráno bylo 226 zápasů na devíti kurtech.

Starší žáci v polovině soutěže

Čtvrté kolo KP starších žáků pokračovalo 18. prosince ve Svitavách. Kvůli marodce nepřicestovala Česká Třebová. My naopak byli zcela kompletní, což umožnilo postavit za B-tým dvě družstva a dohrát zápasy z prvního kola, kdy postihly zase zdravotní potíže náš tým. Představení to bylo vyvedené především z pohledu našeho elitního týmu.

Doma plný bodový zisk a posun na čtvrté místo celkové průběžné tabulky

V sobotu 14.01.2017 jsme v odvetném dvojzápase doma přivítali Benešov, který byl v tabulce těsně před námi a tak se čekal vyrovnaný souboj. U soupeře jsme získali tři body a doma chtěli bodovat naplno, což se nakonec podařilo.

TJ Svitavy - VK Benešovská 1. volejbalová 3:1 (15,27,-21,25)

Mladší žáci zlepšují výkonnost, ale do elitní čtyřky stále kousek chybí

Poslední dvě kola mladších žáků proběhla v České Třebové a vždy se stejným výsledkem. Bohužel pokaždé na druhém místě, což znamená setrvání ve druhé výkonnostní skupině. Cíl tedy dosud nesplněn. Na druhou stanu herní projev se lepší každým zápasem, takže z pohledu trenérů spokojenost.

Přípravka mladší: Áčko převálcovalo všechny!

V neděli jsme v hale Na Střelnici hostili dvě skupiny KP přehazované dívek. Do soutěže je letos přihlášeno celkem 33 týmů. V listopadové kvalifikaci došlo k rozdělení na tři výkonnostní úrovně po 11 týmech, přičemž v každém kole dochází k sestupu/postupu u nejslabších/nejlepších tří celků v každé skupině.

Žraloci se představují

Využijeme prázdninové volno a tradiční anketou vám ve stručnosti představíme tréninkovou skupinu mladší chlapecké přípravky, kterou znáte pod jménem Žraloci.

Borci odpovídali na následující otázky:
nejoblíbenější barva, jídlo, předmět ve škole, knížka, film, kapela.
A jejich odpovědi vám nyní předkládáme.

Z půdy vedoucího týmu soutěže vezeme dva body, ale měli jsme na víc

Po vánoční přestávce se opět rozjela soutěžní utkání ve II. volejbalové lize. Zajížděli jsme do Nymburka, který byl po polovině soutěže bezpečně v čele tabulky. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a tak nějaký bodík do tabulky by se hodil.

Volleyball Nymburk - TJ Svitavy 3:2 (14,14,-22,-24,14)

Extraliga kadetů v roce 2016

Nový rok zahájím dotažením mého velkého restu, který před sebou tlačím už drahnou chvíli. Konečně se dozvíte něco o dění v soutěži pro náš oddíl nové  -  v extralize kadetů.

V sezoně 2016-2017 přibyla do kalendáře svitavského volejbalového oddílu nová položka - extraliga kadetů (hráči ročník 1999 a mladší). Svitavy se tak poprvé účastní nejvyšší volejbalové soutěže pořádané ČVS.

Juniorský Hronov uzavřel letošní část sezony

Na poslední dvojzápas tohoto kalendářního roku jsme vyrazili na sever republiky - do Hronova. Ten jsme zakončili pro radost určitě nejen naši výhrami shodně 3:1.

Vánoční trénink pro nejmenší

V úterý proběhla první část vánočních oddílových akcí. Od 17 do 18,30 patřila hala těm nejmenším. Ke společnému tréninku se dostavily nejmenší naděje z volejbalové školičky Zdeny Ševčíkové (předškolačky, 1.-2. třída), mladší přípravka Jirky Švihela (3.-4.

Smolný víkend v Praze

Poslední adventní víkend strávily juniorky v Praze. Nikoliv na výletě po vánočních trzích a atmosféře, ale hrály zde 2. kolo Českého poháru. V domácí atmosféře vybojovaly postup mezi nejlepších osm týmů v ČR. Tým, který se během měsíční pauzy formoval, vypadal výkonnostně velmi dobře. S postupnými komplikacemi se však "dream team" rozpadal a nakonec jsme dohrávali v šesti lidech bez možnosti střídat.

2. místo v základní skupině ligy juniorek je naše!

V neděli jsme v domácím prostředí haly Na Střelnici odehráli poslední dvě utkání základní části ligy juniorek se Sokolem Jehnice (Brno), který byl v tabulce o tři bodíky před námi na druhém místě. Po dvou předcházejících kolech, kdy se nám nedařilo, to byla tentokrát parádní jízda!

TJ Svitavy - TJ Sokol Jehnice 3:0 (14,22,19), 3:0 (23,14,23)

Jeden bod je málo, ale soupeř byl lepší

Malé derby se sousedem v tabulce a nejbližším týmem i co do vzdálenosti měst – to byl poslední zápas v letošním roce a poslední v první polovině soutěže. Vítěz těchto utkání si udržel těsný kontakt s čelem tabulky, takže bylo o co hrát.

TJ Svitavy –TJ Sokol Česká Třebová 1:3 (21,-15,-16,-19)

Konečně tříbodové vítězství a hned v dvojitém provedení

Vážení čtenáři, opět se k vám vrací náš ne tak pravidelný zpravodaj s informacemi o posledním odehraném kole první ligy juniorů a našem týmu, účastnícím se této soutěže. Dne 10.12. jsme se vypravili do Kněžmostu, kde stojí náhradní hala týmu z Mnichova Hradiště, našeho soupeře pro toto kolo.

Junioři se během prázdnin utkali se dvěma soupeři

Předem bych se Vám, drazí čtenáři, chtěl omluvit, že článek vychází až s takovým časovým odstupem. Důvod je následující. Z porážek, které jsme utrpěli, jak se za chvíli dozvíte, jsem se prostě potřeboval vzpamatovat.

Juniorky finišují tuto neděli, ligový voliš uvidíte v hale od 9!

Poslední dvojutkání základní skupiny ligy juniorek mají před sebou naše hráčky. Soupeřky přijedou z Brna Jehnic. Aktuálně půjde o souboj druhého a třetího celku tabulky. Na Jehnice ztrácíme tři body, ze čtvrtého místa nepříjemně dotírá Znojmo a třetí místo, které zaručuje postup mezi nejlepší celky, tak nemáme ještě definitivně v kapse!

Bohužel jsme se do nepříjemné situace dostali vlastními výsledky z posledních kol.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll