Junioři se během prázdnin utkali se dvěma soupeři

Předem bych se Vám, drazí čtenáři, chtěl omluvit, že článek vychází až s takovým časovým odstupem. Důvod je následující. Z porážek, které jsme utrpěli, jak se za chvíli dozvíte, jsem se prostě potřeboval vzpamatovat.

Juniorky finišují tuto neděli, ligový voliš uvidíte v hale od 9!

Poslední dvojutkání základní skupiny ligy juniorek mají před sebou naše hráčky. Soupeřky přijedou z Brna Jehnic. Aktuálně půjde o souboj druhého a třetího celku tabulky. Na Jehnice ztrácíme tři body, ze čtvrtého místa nepříjemně dotírá Znojmo a třetí místo, které zaručuje postup mezi nejlepší celky, tak nemáme ještě definitivně v kapse!

Bohužel jsme se do nepříjemné situace dostali vlastními výsledky z posledních kol.

ŽRALOCI ÚTOČÍ - ČÁST DRUHÁ - FELBEROVA ZÁTOKA

V neděli 4. prosince hráli naši Žraloci další kolo krajského přeboru v přehazované. Halu Na Střelnici jsme pro tentokrát přenechali našim starším žákům a připravili jsme 4 hřiště v tělocvičnách ZŠ Felberova. I přes rodinné výlety,ranní" nevolnost a zamrzlé auto se nám podařilo dát dohromady všechna 4 naše družstva a turnaj borci odehráli velice slušně.

Jedna výhra nás vynesla na druhé místo tabulky

Do dalšího domácího dvojutkání jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky, ovšem na hřišti to nebylo moc vidět. Opět se potvrdila skutečnost, že naše mladé družstvo má s horším soupeřem problémy. Ovšem z důvodu zaváhání ostatních družstev ze špičky tabulky jsme i tak poskočili o dvě místa na průběžné druhé místo.

TJSvitavy –TJ Žižkov „B“1:3 (-22,18,-20,-23)

Český pohár žáků ze Svitav - ONLINE

I tentokrát živě a po dvou letech ze Svitav. Nejlepší žákovský volejbal v republice možno sledovat zde na našem webu v komentované podobě naším odchovancem a komentátorskou hvězdou světa inetrnetových her Jirkou Johanidesem nebo před dva kanály youtube (odkazy níže).

Český pohár juniorek - postup mezi nejlepších osm!

Konečné pořadí týmů po 1. kole. Třetí listopadový víkend měly juniorky na programu 1. kolo Českého poháru. V kvalifikaci omlazený tým uhrál účast ve druhé výkonnostní skupině této celorepublikové soutěže.

Pozvánka na Český pohár žáků

 
Po dvou letech opět ve Svitavách. Tentokrát nejlepší osmička jedné poloviny naší země. Již teď máme zajištěnou účast v jarní části mezi nejlepšími 16 týmy pro jarní část soutěže. Jsme na průběžném 6. místě, ale chceme výš...

Venku střídavě oblačno, ale vezeme dva důležité body do tabulky.

V sobotu nás čekal Červený Kostelec, družstvo ze středu tabulky a tak se čekal vyrovnaný boj, což se potvrdilo. Domácí po vzoru extraligy nechávají družstva nastoupit, představovaly se jednotlivé hráčky, rozhodčí i trenéři a po tomto sympatickém úvodu se šlo do prvního zápasu. My trochu s obavami, protože zdravotní stav některých hráček nebyl vůbec optimální.

TJ Červený Kostelec -TJ Svitavy 3:1 (-17,10,18,23)

Nevýrazné výkony Áčka, postup Béčka

Třetí kolo přeboru mladších žáků se hrálo v domácí hale Na Střelnici v sobotu 12. listopadu. Turnaj nezastihl v optimální pohodě náš A-tým, kterému se nepodařil návrat do elitní skupiny A. Naopak béčko z nejslabší skupiny C bez problémů postoupilo výš.

Áčko bez několika svých opor (Kuba Klika, Papa Meluzín) nedokázalo porazit Hradec Králové, ve skupině B obsadilo druhé nepostupové místo.

Registrační značka

Netradičně v neděli jsme se vydali na další utkání ligy juniorek, tentokrát do Vyškova. Při pohledu na tabulku mělo jít o jasnou záležitost. S Janou jsme však měly o starost postaráno, protože k dispozici bylo pouze sedm hráček, z toho byly obě nahrávačky, dvě klasické smečařky, jedna univerzálkosmečařka, libero a jedna jediná klasická blokařka.

Pátek ve znamení trojkové přehazky

První listopadový pátek byl věnován procvičení a zopakování hry v přehazované tři na tři. V listopadu se totiž teprve zahajuje Krajský přebor v přehazované chlapců i dívek, který se v našem oddíle týká tří tréninkových skupin - mladší přípravky dívek, chlapců a minipřípravky dívek.

Neskutečný víkend a dvě zasloužené výhry nad soupeřem, který do té doby ještě neprohrál.

V sobotu 5. 11. 2016 jsme v naší hale hostili soupeře, který ještě v dosavadním průběhu soutěže neprohrál a suverénně vedl tabulku, ale naše zlepšená hra v posledních zápasech a čtvrté místo v tabulce slibovaly zajímavou podívanou… A ono se bylo doopravdy na co dívat.

TJSvitavy –TJ Žďár nad Sázavou3:1 (-19,17,11,16)

Slibný začátek druhého kola

V sobotu jsme začaly druhé kolo základní části soutěže. Na domácí půdě jsme přivítaly soupeřky z Kroměříže.

Sestava: Fiedlerová, Hendrichová R., Hendrichová V., Kratochvílová, Loukotová, Motálková, Šimková, Šrůtková, Vondrová

Svitavy - Kroměříž 3:0 (16, 16, 12)

Svitavy - Kroměříž 3:0 (12, 9, 28)

Žraloci útočí

V neděli 6. listopadu zahájili naši Žraloci nový ročník krajského přeboru v přehazované. První boje letošního ročníku se odehrály v České Třebové v hale Na skále a naši borci se v nich rozhodně neztratili.

Za bojovné výkony, výsledky i za zrychlený přesun na nádraží, abychom stihli zpáteční vlak, si všichni zaslouží pochvalu.

Dva smolné víkendy, do třetice všeho dobrého?

V sobotu 22.10.2016 se náš svitavský B tým konečně vydal ke svému prvnímu dvojzápasu v této sezoně. Všechny hráčky natěšené na první body do tabulky, nálada skvělá, co víc si přát. První zádrhel přišel, když jsme vycestovaly ze Svitav v menším počtu než jsme předpokládaly. Souhrou nešťastných náhod (vybitého telefonu a nefunkčního zvonku) jsme tedy vyjely v 6 odhodlané i tak urvat první body. Dorazily jsme tedy do Chvaletic, místní hala je velice pěkná a hlavně velká. Stihlo se i předzápasové kafíčko, jelikož před námi se hrál zápas II. ligy mužů mezi Hronovem a Chvaleticemi. V 11:00 jsme tedy nastoupily k začátku utkání. Začátek nebyl úplně nejlepší, klasicky byl menší problém s příjmem.

ČP žáků: Příhěh druhý a opět ŽIVĚ z Kojetína

Doplněna tabulka  - A je to opět tady. Stejné místo jako kvalifikační turnaj, elitní moravská osmička a cíl se v ní udržet. Čekájí nás čtyři utkání v sobotu a tři v neděli. První dle rozpisu v 10:30 proti Znojmu. Buďte s námi.

 

Pozvánka na sobotu do haly!!!

Již zítra se v hale Na Střelnici odehrají další ligová utkání. Druholigové ženy přivítají aktuálního lídra soutěže ze Žďáru nad Sázavou, který dosud neokusil chuť porážky. Prvoligové juniorky hostí v prvním kole odvet základní skupiny tým VC Kroměříž. V prvním dvojzápase na půdě soupeřek naše holky jednou vyhrály, doma budou chtít jistě bodovat naplno. Přijďte povzbudit domácí hráčky, obě soutěže budou hrány souběžně. Začátek v 10 hodin!

Aktuální tabulka žen

Kvalifikace do Českého poháru kadetek/juniorek

O víkendu proběhla v Hradci Králové kvalifikace do ČP kadetek a juniorek. Soutěž je pro obě věkové kategorie sloučená a potkávají se v ní týmy všech úrovní mistrovských soutěží - od krajských až po extraligové.

A zase ta Třebová

ne 15. 10. jsme se vydali na juniorské utkání k našemu soupeři z blízkého města, České Třebové. Tohoto soupeře jsme již potkali v minulé sezóně a tak jsme věděli, že mají posily v podobě dvou hráčů z Ostravy.

Tak jsme vyhráli, ale...

A tak, po dalším uplynulém týdnu nadešel opět víkend, o kterém nás, svitavské juniory, čekalo prvoligové utkání proti nám dosud neznámemu soupeři z Havlíčkova Brodu. To se odehrálo v sobotu, dne 29.10. Místo však bylo poněkud netradiční - Základní škola Felberova, kde je tělocvična s nižším stropem, než na jaký jsme zvyklí z haly Na Střelnici. Naštěstí ale trénujeme i v této tělocvičně, a tak to pro nás nebylo až takovým šokem.

Úspěšný víkend venku a vezeme domů plný počet bodů za dvě vítězství

Povzbuzeni domácí výhrou a výkonem v prvním zápase, jsme v sobotu 22.10. odjížděli na půdu soupeře, který měl odehrány pouze čtyři utkání, ale s velice dobrou bilancí. Páteční rozbor jejich hry byl na místě a určitě nám pomohl při čtení jejich způsobu hry.

4 body z Jehnic a smíšené pocity

V sobotu jsme zavítaly opět do Brna, tentokrát do Jehnic. Zápas byl přesunut už na 9 hodin a věděly jsme, že nás čeká minimální pauza mezi utkáními, protože po nás měl nastoupit ženský tým. Proto jsem byla mírně překvapená, když po našem utkání nikdo nenastoupil. O to lepší pocit, že jsme ovládly druhé utkání 3:1.

Sestava: Lucka Dědková, Anička Fiedlerová, Ráďa Hendrichová, Verča Hendrichová, Verča Kovářová, Kristýna Kratochvílová, Anička Loukotová, Terka Motálková, Markéta Šrůtková, Verča Vondrová.

1. Zápas: Jehnice Brno – TJ Svitavy 3:2 (-19, -19, 23, 21, 15)

Další dvě utkání doma a výkony jako den a noc

Další dvojutkání doma v sobotu 15. 10. 2016 se soupeřem, který byl po 4. kole na druhém místě tabulky, čili těžký soupeř a navíc velká neznámá (pouze něco málo z jejich videa).

TJ Svitavy - VK Benátky nad Jizerou 3:0 (17,14,20)

Starší žáci: B-tým sbíral zkušenosti

K dalšímu kolu kraje odjel pouze druhý tým (Áčko mělo tentokrát volno). Pro některé to byla první zkouška s touto kategorií. Neodjížděli jsme s vysokými ambicemi. Cílem se bylo učit a zlepšovat. Odehráli jsme celkem čtyři utkání s bilancí 0:2 v náš neprospěch, ale popořadě...

Velice důležitý bodový zisk na domácí půdě!

V sobotu jsme doma přivítaly soupeřky ze Znojma. Podle předchozích výsledků to vypadalo, že budeme favorité, což se nám podařilo splnit a připsat si 6 velice důležitých bodů i v omezené a zraněné sestavě!!

Ještě slovo k ČP žáků

Tak máme za sebou první kolo. Na úvod nutno pochválit organizátory. Sice to celé bylo logisticky trochu komplikovanější (v našem případě ráno testy v Kojetíně, skupina v Němčicích, poté opět zpět na první osmu do Kojetína a bydlení v Kroměříži). Na druhou stranu vše jelo jako na drátkách, příjemné prostředí a příjemní lidé.

Pozvánka na sobotu do haly

Domácí utkání sehrají souběžně od 10 hodin ligové juniorky i ženy, přijďte povzbudit naše holky v boji se Znojmem a Benátkami nad Jizerou. Druhá utkání obou týmů začnou po domluvě v návaznosti na ukončení prvního zápasu.

Sokol nám uletěl

Do druhého kalendářního měsíce letošní sezóny juniorské první ligy jsme vstoupili prvním domácím utkáním proti celku z Pardubic, které se odehrálo 1. října, v sobotu. Na zápase jsme se sešli v sestavě Štěpán Hlaváček (S, kap.), Honza Kladivo (B), Peťa Leinweber (L), Siekierovic dvojčata Lukyn (N) s Fildou (B, S), Jirka Simon (B,U), Adam Tomášek (S,U) a bratři Švihelovi, Vojta (S) se Šimonem (B).

Neúspěch na venkovní půdě

V sobotu jsme se vydaly do nedalekého Brna sehrát svůj zápas proti týmu Junior Brno. Musím se přiznat, že holky opravdu testují mé nervy. Sotva v půlce cesty zvoní telefon z druhého auta, že si jedna z holek doma zapomněla tenisky a druhá kraťasy. No nevadí, spodní prádlo máme každá a v podpatcích na zápas nejezdíme.

První dvojutkání venku a první výhra omlazeného kolektivu v soutěži.

V sobotu 8. 10. 2016 jsme zajížděli k prvnímu dvojutkání u soupeře, kterým byl Benešov. Soupeře ani halu jsme neznali a tak byla trocha obav, jak budeme tentokrát úspěšní.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll