Pozvánka na sobotu

Volejbalová sezóna startuje už za chvíli, v rámci přípravy se rozbíhá kolotoč sehrávacích turnajů. Náš oddíl pořádá tuto sobotu od 9 hodin v hale již šestý ročník turnaje starších žákyň, který se koná k uctění památky manželů Vymětalových. Memoriál má ve své přípravné fázi v plánu hned několik velkých a tradičních oddílů.

První herní trénink

V sobotu jsme se vydaly na první turnaj v nové sestavě, do Dolních Studének. Kondiční příprava je téměř za námi, a i když nejsme tam, kde jsme měly v plánu být, tak jsem s výsledkem spokojená. Turnaj jsme pojaly na sehrávku spíše než na výsledek. O to cennější je výsledné 5. místo.

Turnaj smíšených družstev pod taktovkou Papriček

Poslední červencová sobota patřila, již tradičně, turnaji MIXŮ. I přes to, že jsme letos museli družstva odmítat, jsme se opět sešli v počtu 15družstev. Protože minulý rok si některá družstva stěžovala, bylo potřeba vymyslet nový herní systém. Opět byl zajištěn dostatek kvalitních utkání (a opět se našli ti, kterým se to líbilo méně….). Vítěz ročníku 2015, Drink Team, se zřekl nasazení pro rozřazovací utkání, a tak se nasazený tým losoval, padlo to na Kule.

Zpráva z 11. dne: Poslední beach, hrubý úklid, vyhlášení a popcorn párty

Poslední plný den na soustředění již za námi. Přípravka dopoledne absolvovala turnaj na písku, odpolko trojky na antuce. Žáci pilovali souhru. Pracovali na podání a přihrávce, na závěr kruhová tabata. Nejstarší skupina makala ve třech fázích jenom s míčem. Odměnou jim byla hra na konci dne.

Výprachtice 2016 - kemp berušek - 6.a 7. den

Je to honička, nějak nestíháme. V pondělí už bylo zase hezky, takže na tělocvičnu mohly berušky zapomenout. Vlastně jsme byli, kromě poledního klidu, celý den venku. Dopoledne se berušky "ničily" na hřištích docela ochotně - aspoň to tak z dálky vypadalo. Výborný byl deblový turnaj, to se holt snažit musely. Pečené kuře na oběd chutnalo (až na úplné výjimky!) všem. Odpoledne jsme vyrazili na vycházku do údolí Sázavy (samozřejmě moravské!). Několika "přebornicím" se podařilo namočit se v řece a samozřejmě suché ponožky a druhé boty nikde. Ještě že bylo teplo. Ostatní stanoviště na trase byla jako vždycky, včetně houpaček a dalších radovánek. Na vyblbnutí akorát.

Zpráva z 10. dne: Tři fáze, žabí stehýnka a porada před sezónou

Tak včera mega makačka. Junioři i žáci ve třech fázích. Už se piluje souhra na plný kotel. Zkouší se varianty sestav. Nejmenší si opět vyžádali posilování na konec tréninkové jednotky. Žáci včera skákali a skákali, junioři odpoledne zlepšovali fyzický fond ve výbězích a kruhové tabatě. Klepeme na dřevo, ale stále prakticky bez zdravotních problémů. Jen ten pořádek na cimérkách se některým nějak nedaří.

Zpráva z 9. dne: Mongolská kachna, déšť, olympiáda a kvíz

Tak se nám pohoršilo počasí. Vše ale dle tréninkového plánu. Včera dvoufázově vyjma žáků, kteří dopoledne užívali volna. Déšť trval prakticky až do půl páté. Všechny skupiny prošly kruhovými tréninky. Překvapením dne pro nedělení oběd měly být kachní stehýnka, nicméně jejich pravděpodobně sportovní původ zapříčinil dlouho dobu přípravy (nakonec 8 hodin). Výsledek ale stál za to. Samozřejmě až na večeři.

Výprachtice 2016 - kemp berušek - 5. den

Chčije, chčije a chčije - říkal nejen děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa, ale i my, když jsme se ráno probudili. Místo hřišť jeden velký bazén a další litry vody přibývaly. Co s tím? Vyhlásili jsme "pravé nedělní dopoledne", což znamenalo více méně odpočinek a lenošení. Trošku se nám to celé rozdivočelo, přibyly další účesové kreace, Barča s Šárkou byly na roztrhání. Po obědě se ale vše vrátilo do starých kolejí. Vystřídaly jsme se po skupinách v tělocvičně a tréninky se tam děvčatům moc zamlouvaly. Míče nikam nepadaly, sluníčko nesvítilo do očí, mouchy nelítaly, ... a nevím, co ještě. Kdo nebyl v tělocvičně, díval se na olympijská finále jak žen, tak chlapů.

Zpráva z 8. dne: Turnajový koktejl s návratem Legend

Sobota byla turnajovým dnem. Všechny tréninkové skupiny nastoupily do turnajů jak na antuce, tak písku. Poobědní čas byl opět využit k návštěvě bazénu. Nejstarší skupina za námi opět doběhla a zaposilovala přímo "u vody". Vrcholem dne se stal turnaj generací, kde nastoupily týmy starších žáků, kadetů, juniorů, bývalých hráčů a svitavských legend nejen z volejbalu.

Výprachtice 2016 - kemp berušek - 4. den

Ráno jsme my dospěláci zase vstávali v předstihu kvůli olympijskému volejbalu. A zase to byla volejbalová pohádka, tentokrát v podání chlapů Itálie a USA. Ach jo, to byla nádhera! Před obchodem měla pravidelnou každodenní poradu kompletní skupina členů místní BIS. Za ty roky už se dobře známe, tak jsem bez přemlouvání hned hlásila, co je v našem kempu nového - co jsme jedli, co chystáme, jaká je nálada dětiček, ... Pak jsme konečně s Baruškou nakoupily a honem jely mazat rohlíky. Dopoledne přijela posila do kuchyně - Eva Šimková s Šiškou. Na tu se Berušky pověsily a už to měla spočítané na celý den. Trénink proběhl v klidu, základní volejbalové činnosti se prostě ošidit nedají, málo platné.

Zpráva ze 7. dne: Výměny stráží, plavání, výzva a pravidla volejbalu

Den začal odjezdy některých členů organizačního výboru, nicméně družina byla zdárně doplněna novými členy týmu jak v trénérské, tak kuchařské skupině. Počasí nám konečně dovolilo navštívit i bazén, kde proběhlo krom regenerace kondiční plavání. Nejstarší dokonce posilovali, ostatní po žebříčku vybíhali svah. Zorganizovány rovněž plavecké závody započítávané do víceboje.

Výprachtice 2016 - kemp berušek - 3. den

Brzy ráno sprchlo, ale jen tak, abychom nemuseli kropit hřiště. Pak ale bylo celý den nádherně. My dospěláci jsme vstávali před šestou hodinou, protože jsme chtěli vidět ženské olympijské volejbalové semifinále USA - Srbsko. Stálo to za to!!! Berušky spaly do půl deváté, kdo nechtěl na snídani koblihy, dostal rohlíky a o půl desáté jsme byli všichni na hřišti. Kruhový trénink absolvovaly všechny berušky, samozřejmě úroveň cvičení závisela na věku. Pak už zase pilovaly volejbalové základy. K obědu byla gulášová polévka, přírodní vepřový plátek, rýže, kompot. Polední klid prošel bez malérů a pak jsme vyrazily pěšky do Vaňkovky a na dětské hřiště.

Výprachtice 2016 - kemp berušek - 1. a 2. den

Ve středu 17. se na "svůj" letošní prázdninový volejbalový kemp do Výprachtic přemístily berušky (2005-2007), čtyři miniberušky (2008) a pět dospělých. Ochotných rodičů bylo dost, takže berušky jely pohodlně, jako princezny. Všechny volné skuliny v autech jsme ucpali proviantem, přebytky ze zahrádek, sportovními pomůckami, míči a v podstatě kde čím, co budeme potřebovat. I když (jako ostatně vždycky) někteří řidiči minuli odbočku na Štíty a jiní se zdráhali vjet do zákazu, tak jsme se v pořádku v areálu výprachtických volejbalistů všichni sešli. Chataři, kteří se pravidelně ve středu scházejí na kurtech na pokec a na pivo, to raději vzdali a odešli. Konec klidu, konstatovali.

Zpráva z 6. dne: Prestižní beach, uklizené pokoje a jak si pečovat o rameno

V šestém dnu  se trénovalo dvoufázově. Jak přípravky,  tak žáci zakončovali odpolední tréninkové jednotky tabatou. Nejstarší včetně trenérů podstupili beachový turnaj, který se mastil s polední pauzou až do odpoledne. Vítězové Adam s Lukášem mají právo výzvy své trenérské dvojice v příštích dnech. Počasí se nám lepší a lepší. Dnes snad konečně vyrazíme i na bazén.

Srdečný pozdrav z Výprachtic posílají Berušky

Zpráva z 5. dne: Turnaje, hrací tréninky, vrhy a gastronomické hody

Tak jsme opět zde. Pátý den více než vydařený. Dopolední program vyplnil u žáků turnaj na písku. Kadeti pilovali blok a vykrytí žáci techniku. Odpoledne na písku pokračovali nejstarší, nejmladší skupina si zahrála turnaj jeden na jednoho. Žáci pracovali opět s dělem. Večer pak první hrací tréninky. Program vyplňovaly vrhačské disciplíny našeho desetiboje. Nechyběl kruhový trénink.

Zpráva ze 4. dne: Nohejbal, 135 cm, dělíčko a posilování

Úterý 16. srpna bylo ve znamení 3-fázových tréninků nejstarší a protřední skupiny. Pro obě z nich i velmi vydatná posilovací fáze ať už ve formě kruhových tréninků nebo již zmíněné vydatné tabaty. Kuchařská četa si dopoledne zpříjemnila nohejbalovým kláním, které zvedalo z křesel nejednoho svěřence :-)

Zpráva z 3. dne: Technika, padání, video a první tabata

Technika, technika a technika. Další den v této tématice. Junioři mastili odbití obouruč spodem, odpoledne vybírání. Stejnou činnost pilovali i žáci. Nejmladší skupina si po obědě švihla plážáček. Večer je čekala v posilovací fázi první tabata. Pro neznalé posilovací cvičení po osmi dvecativteřinových blocích ve čtyřech sériích. Ráno chlapci ještě hubovali na bolavé nožičky.

Zpráva z 2. dne: Beach, Alda guláš, bouřka a 14 kilo masa

Tak už vše běží na plný pecky. Budíčk v osm ráno, vydatná snídaně a hurá na sport. Plážový kurt vyzkoušeli nejdříve nejmladší. Pilovala se ve všech skupinách technika. K obědu se podával gulášek po vedením Aleše Leinwebera. Prostřední tréninkovou fázi se dřelo.Žáci po žebříku se zaměřili na střed těla. Poté medicinbalová cvičení. Kadeti tabatili. Večerní program narušila silná bouřka.

Zpráva z 1. dne: Konvoj, první tréninky, kopaná a focení

Tak jsme tady. Převoz proběhl naprosto bez problému. Konvoj dorazil cirka 3 hodiny před autobusem, což umožnilo perfektní přípravu areálu. Po příjezdu autobusu se tedy šlo hned trénovat ve dvou skupinách pod vedením Mázi a Jardy. Shlédli jsme i kopanou, kdy místní borci pouze remizovali s Hutiskem 0:0. Večer proběhl společná organizační schůzka s tradičním focením.

Pozdravujeme všechny domů

 

 

Apollo 17 - začalo odpočítávání

Rok utekl jako voda a přípravy na 17. soustředění chlapecké složky běží na plné obrátky. Tři tréninkové skupiny čítající 36 mladých pušek v doprovodu trenérů, kuchařů, masérů,  fyzioterapeutů a bodyguardů. Destinace Hošťálková u Vsetína, termín 13.-24. srpna.Letos zrenovovaný areál s dvěma antukovými a zcela novým beach kurtem.

Srpnová plážová klasika - VYLOSOVÁNY SKUPINY!

Čekání na olympijský turnaj v beach-volejbalu s účastí našeho páru Sluková-Hermannová si můžete zkrátit i aktivně a tématicky - na tradičním plážovém turnaji Open FIPO-CZECH Cup.

Kdy: 6.8.2016 9:00 hod. (prezentace od 8:30 do 8:50)
Kde: hřiště na koupališti Svitavy
Startovné: 400Kč/pár
Podmínky: bez omezení

Společná příprava zahájena

V minulém týdnu byla zahájena příprava na další sezónu v tréninkových skupinách dorostu. Chlapce čeká liga juniorů a premiérově také extraliga kadetů, dívky liga juniorek a český pohár.

Zakončení sezóny přípravek

Včera byla na volejbalovém hřišti zakončena sezóna chlapecké starší a mladší přípravky. Zvolili jsme stejný model jako loni, tj. volejbalový turnaj rodičů a kluků, po turnaji vyhlášení výsledků, zhodnocení a občerstvení.

Mladší přípravka obsadila kurty 1 a 2, starší hráli na trojce a čtyřce. Turnaj starších dopadl následovně:
1. Gaben (Jan Kefurt, Kristián, Martin Bureš, + rodiče)

Program finálového turnaje

Po dohodě týmů došlo k prohození čtvrtfinálových zápasů Maori Battalion - Jiskra Brněnec a Sněženky a machři - Radiměř.

Městská liga - dohrána základní část

Výsledky odložených utkání (22.6.2016):

77. TJ Nesmečujem - Jaruni 2:0 (17, 19)
78. Jaruni - Antik 2:0 (16, 21)

Konečná tabulka základní části:

Barevný mini ve Svitavách umíme!

O víkendu 11.-12. června se uskutečnilo regionální finále pro sedm krajů z "Moravy" v barevném minivolejbalu v Olomouci. Obří akce se zúčastnilo na 600 hráčů, odehráno bylo více než 1100 utkání. Svitavské berušky se ve finále neztratily a všechna tři družstva se kvalifikovala do celostátního finále, které proběhne v polovině září v Brně jako doprovodná akce k pořádané kvalifikaci žen na Mistrovství Evropy.

Městská liga - 9. kolo

Výsledky 9. kola (20.6.2016):

68. TJ Nesmečujem - Jiskra Brněnec 2:0 (18, 20)
69. Big Bang - Old Crew 0:2 (-18, -14)
70. Radiměř - Jaruni 1:2 (16, -21, -13)
71. Antik - Unicorns 2:0 (7, 17)
72. Sněženky a machři - Jaruni 2:0 (21, 15)
73. Big Bang - Unicorns 2:1 (-24, 20, 8)
74. Radiměř - Antik 2:1 (11, -20, 8)
75. Big Bang - Radiměř 0:2 (-19, -14)
76. C Team - Sněženky a machři 0:2 (-20, -22)

Pozvánka na turnaj smíšených družstev

Poslední červencová´ sobota bude tradičně ve Svitavách patřit turnaji smíšených družstev. Maximální kapacita 17. ročníku turnaje MIXY 2016 je šestnáct družstev. Sejdeme se 30. července v útulném areálu antukových kurtů v sousedství koupaliště. Na každý tým připadá porce pěti utkání, nezapomeneme ani na občerstvení...

Městská liga - 8. kolo

Výsledky 8. kola (15.6.2016):

56. Jiskra Brněnec - Pozdní sběr 2:0 (16, 10)
57. Jelita a kroupy - Old Crew 0:2 (-13, -15)
58. TJ Nesmečujem - Maori Battalion 2:0 (26, 19)
59. C Team - Unicorns 2:0 (8, 5)
60. Old Crew - Pozdní sběr 2:0 (17, 18)
61. Jiskra Brněnec - Jaruni 2:0 (17, 22)
62. Jelita a kroupy - Unicorns 2:0 (10, 20)
63. Maori Battalion - Antik 2:1 (27, -23, 11)
64. Jaruni - Pozdní sběr 2:0 (16, 19)
65. Old Crew - Unicorns 2:0 (19, 17)
66. Jelita a kroupy - Radiměř 0:2 (-16, -16)
67. Jiskra Brněnec - Antik 2:0 (17, 21)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll