Jan Štokr po Finále Italského Poháru

Finále Italského Poháru vyhrál zaslouženě klub Itas Diatec Trentino, za které hraje na "účku" a je často odměňován jako "hvězda zápasu" Jan Štokr alias Drobek. Ani tento zápas to za 19 získaných bodů nebylo jinak. Mimochodem tento tým teď "válcuje" volejbalovou zem, jako na poušti Rommel britské tanky. Po gratulaci přes komentáře na volleycountry jsem napsal "bombarďákovi" první velkosti pár otázek. Odpověděl během hodiny z nějakého chytrého telefonu. A když se mi daří - někdy jich napíšu šest i pět ...  

1. Oplatit Cuneu porážku z loňska je moc pěkné. Je mezi týmy nějaká rivalita?
Za poslední tři roky je ta rivalita Velka, protože finále poháru a ligy má stejné složeni. Fanoušci se navzájem taky nesnášejí, takže to je vždy bitva na vice frontách. Vítězství v superpoháru pro Trento letos hodně znamená, protože to byla jediná trofej, která Trentu chyběla...

2. Koho sám jako hráč řadíš za nejlepšího hráče současnosti z italské A1 (po jednotlivých postech: nahr.,střed.,libero. ... atd.)

nahravač - Raphael Vieira de Oliveira (Trento)
smečař - Osmany Juantorena  (Trento)
blokař - Marko Podrascanin (Macerata)
libero - Hubert Henno (Cuneo )
trenér - Radostin Stoychev (Trento)

3. Co jsi sám na sobě zlepšil, že teď zase hraješ jako z partesu (Elvisova narážka na trápení na ME)?
Nároďák a klub se nedá srovnávat. Jde hlavně o pohodu na hřišti. V Trentu ta pohoda sice je, ale přitom jsou tréninky hodně náročný a v zápasech pod tlakem trenéra a fanoušků. Ta herní pohoda, která byla na loňskem MS na letošním ME chyběla.
Nechci se pouštět do nějakých velkých úvah, ale podle mne se to před ME přehnalo s přípravnými zápasy. Možná jich bylo moc a ta chuť po volejbale nemusela byt taková,  aby nám zajistila tu herní pohodu. Ale na druhou stranu nemohu mluvit za druhé, jak to cítili oni.

4. Co jsi říkal tomu, že Budějky porazili Vaše soupeře z finále 3:0 a Vy "jenom" 3:1… (to znamená, že byste měli taky problémy)?
Pro český volejbal to je super výsledek. Tady v Itálii měl velký ohlas a hned se začali vyptávat na jednotlivé hráče. Doufám, že postoupí do další fáze a pak se střetneme. Před zápasem jsem si říkal, přece nás neporazí tým, který prohrál s Budějkama. Velká gratulace do Jižních Čech.

5. Čeká nás kvalifikace na další ME s méně známými soupeři (Rakousko, Makedonie a jednoho z duelu Švýcarsko - Chorvatsko). Jak se Ti hraje proti týmům, které někdy hrají úplně jinak, než se hraje v Itálii?
To je vždycky nejhorší hrát s těmito soupeři. Člověk nesmí přejit na jejich hru. Lehce se to říká - hůře se to realizuje. Podle mého bude nejsilnější Chorvatsko, když jim pomůže univerzál Omrcen.

6. Přidej nějakou perličku z Itálie. Např. Co Tě už stálo peněz do píny Tvoje věčné odměňování za nejlepšího hráče?
Naštěstí tady máme jiné adepty, kteří stále něco vyhrávají. Já za poslední týden musím zaplatit dvakrát pohoštění, protože v jednom dni jsem si spletl hodiny a přišel pozdě na trénink a hned vzápětí jsem dokázal zasmečovat do trojky, ale vlastni. Prostě den blbec! Ještě že to tak bral i trenér a nevyhodil mě z tréninku.

Děkujeme Drobkovi za odpovědi na otázky a přejeme mu další úspěchy v dlouhé volejbalové sezóně. Nadále budeme sledovat  jeho statistiky. Ještě jednou ať se Ti daří!

Pokud máte nějaké dotazy na Jana Štokra, tak je zašlete na: jiri.kabelka@t-mobile-sme.cz a já se odpovědi pokusím vyloudit. Věřím, že Vám rád odpoví! 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll