Je prohrát a prohrát...

V neděli se na ZŠ Felberova odehrálo poslední kolo první části KP starších žákyň. Nalosováno bylo tak, že se utkala dosud neporažená družstva - první týmy Svitav a Lanškrouna. V letošní sezóně dopadly vzájemné souboje vždy pro Lanškroun, tentokrát jsme to chtěli změnit a "přezimovat" na prvním místě. Svá utkání odehrála také záložní družstva obou měst.

TJ Svitavy "A" - VO TJ Lanškroun "B" 3:0 (25:20, 25:13, 25:13)

Sestava: Benková, Haraštová, Hendrichová, Kociánová, Mašlánová, Motálková, Šrůtková, Vondrová.

Vlažný začátek po vlažné rozcvičce. Množství chyb, kdy si hráčky myslí, že se utkání vyhraje samo, chybí motivace "odjezdit" i zápas proti slabšímu soupeři naplno. Kontrast s hostujícími hráčky, které makají o každý míč. Ve druhém a třetím setu mírné zlepšení ve všech herních činnostech donutilo soupeře více chybovat a zajistilo klidný průběh zápasu. Vítězstvím si jistíme 2. místo v první části soutěže.

TJ Svitavy "B" - VO TJ Lanškroun "A" 0:3 (16:25, 8:25, 7:25)

Sestava: Dynková, Ďuriančíková, Kratochvílová, Reisová, Šimková, Špačková, Štulpová, Vorbová.

V prvním setu družstvo složené z převážně mladších žákyň jasného favorita s výraznou výškovou převahou zlobilo, servisem trápila zejména Magda Vorbová. Naše naděje donutily trenéra hostí zvýšit hlas. Kvalita hostujícího celku se prokázala v dalších setech, kdy hráčky přestaly chybovat a vzaly zápas jasně do svých rukou.

TJ Svitavy "B" - VO TJ Lanškroun "B" 0:3 (17:25, 17:25, 12:25)

Souboj druhých týmů (složených na obou stranách z hráček, které budou soutěž hrát ještě několik sezón) vyzněl bohužel jednoznačně pro hostující tým. Děláme spoustu nevynucených chyb a usnadňujeme soupeřkám práci.

TJ Svitavy "A" - VO TJ Lanškroun "A" 0:3 (13:25, 12:25, 16:25)

Studená sprcha. Holky vypadaly, že by si šly spíše lehnout. Soupeř hrál výborně. První dva sety nás prakticky k ničemu nepustil. Nehrajeme útočně, pouze se bráníme. Zapomínáme, co jsme již před měsícem dělaly automaticky. Ve třetím setu změna, držíme krok, ale  v prostřední části opět kupíme chyby, jsme nedůrazní a nepomáhá nám obvyklá zbraň - servis. Jasné vítězství Lanškrouna, který je o level výš a který nemá v letoším KP sobě rovného soupeře.

Čeká nás víkend v Hradci Králové a 2. kolo Českého poháru.

Tabulka po polovině soutěže:

1. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun A VO TJ Lanškroun A 10 10 0 0 30:0 750:262 30
2. rozpis druzstva TJ Svitavy A TJ Svitavy A 10 9 1 0 27:3 716:389 27
3. rozpis druzstva TJ Spartak Polička B TJ Spartak Polička B 11 8 3 0 25:14 802:764 22
4. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun B VO TJ Lanškroun B 10 7 3 0 21:10 675:520 21
5. rozpis druzstva TJ Sokol Dolní Újezd A TJ Sokol Dolní Újezd A 10 6 4 0 18:17 742:774 18
6. rozpis druzstva TJ Svitavy B TJ Svitavy B 10 3 7 0 12:21 620:744 10
7. rozpis druzstva Volejbalový klub Choceň A Volejbalový klub Choceň A 10 3 7 0 10:22 555:690 9
8. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová A TJ Sokol Česká Třebová A 9 2 7 0 12:21 596:724 8
9. rozpis druzstva TJ Žichlínek A TJ Žichlínek A 10 1 9 0 4:29 544:800 2
10. rozpis druzstva TJ Spartak Polička A TJ Spartak Polička A 8 0 5 3 2:24 301:634 -3

"A": Sára, Terka, Kačka, Markét, Verča, Barča, Verča.