Ještěrky zvolily uspávací taktiku v 1. setech

Naše žákyně v sobotu odehrály další kolo KP kadetek. Nemocí přibývá, nakonec odjížděly všechny relativně zdravé hráčky a to dokonce ve slušném počtu - osm kousků. Polička hraje čelo tabulky, zatím bez porážky.

Komentář Majdy Špačkové:

TJ Spartak Polička - TJ Svitavy "B" 3:0 (7, 17, 16), 3:0 (6, 23, 21)

Včera jsme jely do Poličky hrát Krajský přebor kadetek. V prvním setu jsme se tak trochu ztrácely, ale to se dá pochopit, byl teprve první. Když přišlo na druhý, bylo to pro nás lepší. Lépe jsme poznaly jejich taktiku a už jsme se trochu obouchaly, ale pořád ještě to na vítězství nestačilo. I třetí set dopadl jako ty předchozí, ale s lepším počtem bodů. Bohužel jsme měly menší úraz, Vondrovka dostala balónem do hlavy, ale po odpočinku to už bylo lepší. Protihráčky v prvním zápase vyhrály 3:0.

Potom jsme měly krátkou 15ti minutovou přestávku, abychom načerpaly sílu. Když nastal první set druhého zápasu, byla to zase tragédie, prostě a jednoduše, první sety pro nás nebudou osudové. Následující sety jsme se snažily víc, ale zase marně. Poličačky opět vyhrály 3:0. My jsme s prohrou počítaly a tím pádem jsme ani nebyly tolik zklamány. Pořád se v nás rodil humor a zase nám přibyly nové hlášky a zážitky.

Na cestu domů jsme se do aut rozdělily na Lánskou skupinku a na autobusákovou skupinku a valily jsme domů.

Hráčky: Anet Veselá, Terez Motálková, Šrůtek, Vondrovka, Magda Vorbová, Majda Špačková, Peťa Ďuriančíková, Verča Hendrichová

Z trenérského pohledu byly první sety více než špatné. V prvním zápase to "zavinila" hráčka Poličky (Kozlová) svým servisem, na který jsme si často ani nesáhly. Postupný stav 11:0 a 20:2 nás úplně zmrazil. Další sety už byly mnohem lepší. Nelze holkám upřít, že bojovaly v poli. Na síti nejsme dostatečně důrazné. Soupeřky nás trápily servisem, ale i razantním útokem ze zóny IV. Měly jistější základní údery a výšková převaha byla také znát.

Druhý zápas jsme museli začít bez Verči Vondrové. Na hřišti tak zůstala vyšší jen Verča Hendrichová, soupeřky si s námi dělaly prakticky, co chtěly. Do druhého setu se vrátila Verča Vondrová, na účko se přesunula Terka a změny byly velmi znát, dokonce se nám podařilo i několikrát zablokovat a hra se rázem vyrovnala. Koncovka bohužel nevyšla. Ve třetím setu se výbornou sérií při servisu Terky podařilo odskočit na 18:10, ale ani to nám nestačilo. Náskok byl prohospodařen na příjmu.

Tentokrát nevyšel ani jeden setík, ale děvčata se lepšila každým setem. Věřím, že v jarní části soutěže budeme pro soupeře těžším soustem :-)