Jedničky nezahálí

Tréninkové skupiny starších žákyň B a mladších žákyň se po rozvolnění pravidel umožňujících desetičlenné skupinky opět začaly scházet a společně sportovat. Protože je děvčat téměř 30, bylo provedeno rozdělení do tří skupin, pro každou bylo určeno jiné sportoviště, přičemž se při třech trénincích týdně všichni protočili všude.

Hned při prvním tréninku bylo jasné, že jsou holky možností opět sportovat a vidět své vrstevníky nadšené. Chodily a stále chodí ve velkém počtu. Začátky tedy byly dle rozpisu 1x týdně s míčem na kurtech, 1x týdně vyjížďka na kole a 1x týdně běh. Po nucené tréninkové odmlce byly mezi děvčaty velké rozdíly, u některých bylo znát, že si šly zaběhat, projet se na kole, bohužel, někde byly rozcvičené pouze palce na rukách. ALE aktuálně jsme rádi, že se všechny hecly a makají na sobě. Ten rozdíl je opravdu znát!!

Zápasový rytmus již v krajských soutěžích nechytíme, protože byly v šestkovém volejbale ukončeny, ale byla možnost si jet zahrát dvakrát do České Třebové, kde nás místní hráčky poprvé pozvaly na přátelák. Podruhé jsme již absolvovali turnaj i s účastí družstev mimo Pardubický kraj a získali zde i bez tréninku šestkového volejbalu stříbrné medaile. Do toho jsme stihli v pátek 8.5. turnájek dvojic na kurtech a v sobotu 6.6. minikempík zaměřený na vybírání. Začátek června na trénincích  již více volejbalujeme, ale ten běh a kola měly něco do sebe...