Jiřinky pod palbou

Úvodem bych se chtěl omluvit všem čtenářům tohoto webu za absenci komentáře k předcházejícímu kolu, které se hrálo 16. ledna v Lanškrouně (to víte, všechno jsme prohráli...). V sobotu 13. března jsme hostili další kolo krajského přeboru mladších žákyň. Před domácím publikem jsme se chtěli předvést a uhrát pěkný výsledek.

Zdálo se, že je vše ideální. Děvčata dorazila na čas, hala byla otevřená, dva postranní kurty připravené, muzika vyhrávala (i když rádio muselo být okamžitě přeladěno na nejmenovanou stanici s Leošem Marešem).. ALE půl hodiny do zápasu a my nemáme míče! Natěšená děvčata mi pobrekávala na ramenou, zatímco se Marcelka snažila marně odemknout skříňku s balóny. Naštěstí nás zachránil (nezvykle opozdivší se) Jiřík Kryštůfků, který pomáhal zoufalému sousedovi se chcíplou škodárnou 105s.

Úderem deváté to začlo. Houževnatý soupeř z Poličky nás v prvním setu jednoznačně převálcoval, ve druhém jsme ho sice donutili vzít oddechový čas, ale na víc než 16 bodů náš výkon nestačil - výsledek 0:2 (-6, -16).

Druhé utkání proti Ústí nad Orlicí bylo o něčem jiném. Zlepšená koncentrace a větší bojovnost v závěru setu vedly k našemu vítězství v poměru 25:23. Po obměně sestavy jsme drželi se soupeřem krok do stavu 8:8, následně nás zničila dělostřelecká palba. Zdrtilo nás 14 servisů, se kterými jsme si neporadili. Zápas směřoval do tiebreaku. Větším počtem zkažených servisů jsme poslaly soupeřky do vedení, které si udržely do konce zápasu, bohužel - 1:2 (23, -10, -6).

Následovala pauza na regeneraci sil, která nás však dokonale uspala. Asi za to mohly ty párky v rohlíku, řízečky, buchtičky... ty už budou příště jenom pro trenéra nebo až po zápase. Protivník z Moravské Třebové poobědval pravděpodobně dietněji a pohyb hráček na kurtu tomu odpovídal. My jsme bohužel toto utkání odchodili a to na třebovačky rozhodně nestačilo - 0:2 (-11, -12).

I přes tři prohry je vidět u děvčat určité zlepšení (razantnější servis, blok). Stále nás však trápí velká nesoustředěnost a malá bojovnost. Některé chyby a nedorozumění vyplývají z přechodu na nový herní systém, od února se učíme hrát na dvě nahrávačky a děvčata někdy místo vzájemné pomoci nechávají míče té, která "ho má mít", a málo komunikují. 

Pochvalu si za předvedený výkon zaslouží Nikola Haraštová, která je oporou zejména na příjmu podání. Rozbor (a praní špinavého prádla) provedeme v rámci kolektivu na úterním tréninku, ale jisté je, že nelze vyhrávat s přístupem, že za nepříznivého stavu už nemá cenu se o něco snažit a vůbec hrát.

Poděkování všem pořadatelům, zapisovatelům, rozhodčím, speciální dík Ďáblíkům (děvčata vám to jistě oplatí).

 

Jirka

 

Přítomné Jiřinky: Lucka Vízdalová, Nikola Sterenčáková, Míša Frantová, Nikola Haraštová, Verča Andrlíková, Lucie Slepánková, Míša Urbánková, Adéla Marvanová, Sára Benková, Nikola Dvořáková, Nikola Marková, Iva Drejslarová.

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll