Juniorky ve Studénkách

Taky juniorky se vydaly (sobota 22.8.) na přípravný antukový turnaj a zvolily Dolní Studénky. Nejely do neznáma, před dvěma lety si tam totiž odbyly premiéru, tenkrát ještě na dvoudenním turnaji. Kdo nevíte, tak Dolní Studénky jsou nedaleko Šumperku, mají překrásné okolí s výhledy na Jeseníky a taky moc hezký volejbalový areál se čtyřmi hřišti.

Mančaft jsme měli tentokrát  "netradiční": Barča, Markétka, Verča, Lucka, Kiška, Terka, Vendy, Terezka a Baruška. Za volantem Martina, Luděk (Ivetin!) a já, no a ještě Mirek, Iveta a samozřejmě Dear (bez něho se holt Iveta ani nehne!!!).  Chyběly Verča Hendrichová (nemocná), Míša (zraněná), Týna (omluvená) a Sára s Hary ("nezvěstné"). V základní šestičlenné skupině jsme hrály takto:

Sy - Prostějov B 2:0 (18,21); soupeřky byly kadetky, zřejmě nově se tvořící družstvo, mezi nimi na pozici libera "naše" Míša Bolcárová. Vyhrály jsme přesvědčivě, i když chyb bych se nedopočítala. Ale to není po prázdninách a soustředěních nic neobvyklého. Dařil se nám servis, blok, ale komunikace na hřišti skoro žádná a v obraně zmatky.

Sy - Dolní Studénky (Ostrava) 2:0 (12,17); děvčata si soupeřky obhlídly a správně usoudily, že máme vyhrát. Stalo se tak a bez velkého úsilí. Pochvala za několik opravdu hezkých útočných akcí i za chytře umístěné míče.

Sy - Junior Brno 0:2 (-18.-24); po vydatném občerstvení jsme se moc nepředvedly, spíš vůbec, asi nás stejky a hranolky táhly k zemi. Uhrála nás jedna hráčka, vzadu servisem, vpředu smečí. Neporadily jsme si s jednoduchými míči a příjem nám "odešel", asi někam za kopečky do Jeseníků. Škoda, zápas byl hratelný, slabou chvíli jsme si vybraly špatně, to se ukázalo později.

Sy - Český Těšín 2:0 (6, 8); zápas jsme pojaly tak trochu prázdninově, např. Vendy s Terezkou na smeči, Terka Bar. na účku. Na svém místě (celý turnaj)  zůstaly jen blokařky Barča a Kiška, protože musely. Není o čem psát, přehrály jsme je, body hovoří jasně.

Sy - Šternberk 0:2 (-13, -16); soupeřky byly jednoznačně nejlepším týmem celé skupiny, neztratily v ní ani set. Byly vysoké, ale především dobré.  Pro nás byl problémem jejich servis, vracely jsme pak často míče zadarmo, a to samozřejmě hned trestaly.  Hrály jsme zbytečně "podělaně". Za Šternberk hrála další "naše" -  A. Vrabcová..

Ve skupině jsme tak skončily třetí (škoda zápasu s Juniorem!) a čekala nás skupina o 5.-8. místo. Zápas ze skupiny se započítával, nám výhra s domácími.

Sy - Ostrava JKY 1:1 (27,-22);  nejlepší zápas celého turnaje. Se zapadajícím sluníčkem jako by do "naších" vjel elán, energie. Nestačila jsem se divit. Bojovnost, hezké útočné akce, dobrá obrana. Spokojenost za lajnou i na hřišti. Pěkný výkon! 

Sy - Ostrava KKY 2:0 (9,9); soupeřky už toho měly evidentně plné zuby, nám energie vydržela až do konce. Nedaly jsme jim šanci, děvčata pokračovaly jsme v dobrém výkonu z předešlého utkání. Naštěstí jsme dohrály ještě za světla. 

Celkově jsme skončily na 5. místě a my za lajnou jsme byli spokojení. Pěkný první turnaj po nejdřív nic nedělání a pak po soustředění. Ve fInále si to rozdal Šterberk s Prostějovem A (s Kačkou Kociánovou). Vyhrál Šterberk, 2. Prostějov A, 3. Junior Brno JKY, 4. Junior Brno KKY, 5. Svitavy, 6. Ostrava JKY, 7. D. Studénky, 8, Ostrava KKY atd.

Iveta s Luďkem a Kiškou už byli před vyhlášením notně nervózní, spěchali totiž do Březové na koncert, tuším dechovek, nebo snad na božského Káju?  Nevím. Tak se nalodili i se psem (taky jel na koncert!) do auta a odjeli. My jsme počkali na závěr turnaje, na diplom a meloun, Barča si odnesla individuální cenu jako blokařka. Kupodivu jsme s Martinou při cestě domů nezabloudily, protože hlavním navigátorem byla Vendy. O půl desáté jsme byli doma jako na koni!

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll