Kadetky "A" - při ligovém startu dvě výhry

Minulou sobotu se rozjela liga kadetek, ve které máme po letech půstu konečně zase zastoupení. Závěrečná část přípravy se nám sice nepovedla, řekla bych, že se jaksi rozplizla (pobyty v zahraničí, taneční, domácí úkoly, ...), přesto jsem přesvědčená a věřím, že v lize obstojíme! Na domácí premiéru jsme měly vše připravené, mohlo se začít. Soupeřky z Mor. Třebové to k nám sice mají co by dup, ale protože tým je doplněný šesti hostujícími kadetkami z Bílovce, tak ty se k nám samozřejmě "projely" trošku víc. Klobouk dolů, tady v okolí je hostování často problém a ejhle, jde to i na vzdálenost 120 km. Už při rozcvičování bylo jasné, že na sebe narazí zcela rozdílná družstva. Třebová - menší děvčata, která mají hru postavenou na výborné obraně, a náš tým, - s výrazně vyšším výškovým průměrem - měl těžit z útočných akcí.

TJ Svitavy "A" - Sl. Mor. Třebová 3:2 (-21,21,-18,18,18); 3:1 (17,8,-21,21);                    1. utkání: Na bloku Bára Šimková s Míšou Urbánkovou, smeč Verča Andrlíková s Terezou Kissovou, účko Sára Benková, na nahrávce Vendy Tmejová, libero Míša Frantová - sestava na úvod. Začaly jsme hodně nervózně a celý první set jsme prohrávaly. Kazily jsme servisy (celkem 8), děvčata neplnily taktické pokyny, špatně jsme přijímaly. Teprve za stavu 15:22 jsme začaly dotahovat, ale Třebová v klidu set dohrála. V druhém setu to vypadalo obdobně, soupeřky měly pořád 2-3 body navrch. Poprvé jsme vedly 19:18, přesně umístěnými ulívkami jsme pak získaly další cenné body (23:19) a set dotáhly k vítězství. Třetí set - jako podle kopíráku s prvním - pomalé nohy, nepřesný příjem. Za stavu 17:18 nám Třebovačky nasázely šest bodů v řadě (17:24) a bylo vymalováno. A šlo do tuhého. Mezi sety došlo na výraznější "domluvu", taktické pokyny, ... poprvé jsme pak vedly od začátku setu. Útočily jsme přes bloky, Vendy to měla na nahrávce přece jen lehčí - byl přesnější příjem - dařilo se. Přesto jsme se nedokázaly "utrhnout". Dva body navrch, to bylo maximum, co jsme získávaly, ale hned zase bylo srovnáno. Set rozhodla Verča servisem - od stavu 16:16 dala šest es, nebo skoro es na 22:16. Prostě když už nám Třebovačky míč přece jen vrátily, tak to bylo zadarmo a s tím jsme si poradily. Set skončil 25:18. Tie-break = sázka do loterie! A užili si ho všichni, na palubovce i v hledišti. Pěkné okamžily střídaly přímo školácké chyby (= hrubky!!!) a dramatická koncovka stála za to. Štěstí stálo tentokrát na naší straně a po více jak dvou hodinách jsme se mohly při konečném stavu 20:18 radovat z prvního vítězství.

2. utkání: Věřila jsem, že vyhrajeme a že to bude výraznější vítězství. První dva sety byly bez problému, ve druhém jsme soupeřky přejely o parník (25:8). Ztráta koncentrace na naší polovině hřiště dala ve třetím setu ještě Třebovačkám naději, ale ve čtvrtém jsme, i když jen tak tak, zápas dotáhly k výhře.

Sestava: Vendy Tmejová (N), Bára Šimková a Míša Urbánková (B), Tereza Kissová a Verča Andrlíková (S), Sára Benková (U), Míša Frantová (L) - Nikča Haraštová (S), Katka Šebelová (S). Tuto sobotu jedeme do Šternberka a uvidíme, jak to na Hané bude vypadat.  

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll