Kadetky "A": S Novým Jičínem "A" i "B" bez ztráty jediného setu

V 1. lize kadetek má Nový Jičín dvě družstva. Ani mi to nebylo divné, protože v N.J. byl a je "holčičí" volejbal výborný, má tradici. Taky proč ne! Olda Valenta patří bezesporu mezi letité, ale hlavně výborné trenéry i volejbalové šéfy a novojičínskému volejbalu velí už "iks" let.  A má k sobě třeba takového Renka Bártu z Rozhraní, který - nevím, jak se to mohlo stát - se nezamiloval u nás, ale až v Novém Jičíně! To jsou panečku věci!

Jenže - tentokrát jsem trochu zklamaná. Měla bych být sice ráda, že vyhráváme - a taky jsem - ale není to vždycky všechno. Obě novojičínská družstva jsou složená ze starších žákyň a liga (zatím to tak vypadá!) je ještě nad jejich síly. Důkaz? Se Šternberkem, který tabulku vede, dalo béčko v jednom setu pouze 1 bod!!! To jsem ještě nikde nezaznamenala. Takže celkem hladké výhry v Jičíně (s áčkem) i doma s béčkem samozřejmě potěšily, jsou důležité, ale naši "volejbalovou" sílu neprověřily.

TJ Nový Jičín "A" - TJ Svitavy "A" 0:3 (-19,-15,-16); 0:3 (-26,-16,-17); Hru jsme dirigovaly my a měly jsme navrch ve všech činnostech. Za hodinu jsme končily první utkání. O přestávce jsme koukly na vedlejší hřiště na 1. ligu ženských, kde domácí hostily brněnskou Moravskou Slávii. No a za ni hraje naše dobrá prázdninová známá - Martina Plevová z Hošťálkové. Pokecali jsme i s její maminkou Janou -  mistostarostkou z naší druhé rodné obce. Nic špatného jsme se nedozvěděli, všechny známé jsme nechali pozdravovat, Jana zase pozdravuje vás všechny a ... děvčata vlítly  do druhého zápasu. No spíš se vploužily. Podcenění - hrůza, děs - volejbalovou čest jsme zachránily v 1. setu až za minutu dvanáct (28:26)! Naštěstí zbývající dva sety už byly zase "v normálu", to znamená, měly jsme navrch. Naší velkou zbraní byl servis, dobře jsme blokovaly. Nevyužily jsme ale možnosti bez rizika zkoušet rychlejší útočné kombinace, chvílemi jsme se hře domácích přizpůsobily. Sestava: Vendy (N), Bára (B), Urby (B), Verča (S), Sára (S), Hary (U), Míša (L), Nikča Dvořáková (N).

TJ Svitavy "A" - TJ Nový Jičín "B" 3:0 (15,20,7); 3:0 (21,21,12); Čekala jsem, jestli  nás náhodou v N. J. nechtějí zmást a nemají béčko lepší než áčko, ale ne. Opět to byly žákyně, nepodařilo se jim uhrát ani set a my jsme zase nemusely moc bojovat - výsledek byl jasný po chvilce hry. V hale byla parádní atmosféra, hráli taky muži, ženy "A",  junioři - prostě taková volejbalová sobota, všichni jsme si ji užili A děkujeme za povzbuzování!!! To se hned líp hraje!!!  V tabulce jsme se usadily na výborném 2. místě a myslím, že stojí za to ho udržet.  Sestava: Vendy, Bára, Urby, Verča, Sára, Kiška, Míša (L) - Hary, Katka, Nikča Marková 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll