Kadetky: To tu ještě nebylo - jdeme do kvalifikace o extraligu!!!

V 1. lize kadetek jsme od 2. února pokračovaly v cestě za svým cílem. Vyhnuly jsme se skupiny o udržení a bojovaly jsme o přední příčky. A vlastně také o to, kdo si zahraje baráž o extraligu. Určitě každá z nás před začátkem dalších utkání, měla v hlavě jen jedno. Zkusíme bojovat o baráž. Shodly jsme se na tom úplně všichni. Čekaly nás důležité a těžké zápasy a také nové protihráčky.

TJ Svitavy A – Kroměříž 1:3 (-22, -26, 15, -23), 3:2 (22, -19, -18, 23, 12)
Den před zápasem jsme měly na pátečním tréninku poradu. Marcela zjistila, že holky z Kroměříže hrají v malé tělocvičně. V sobotu jsme hrály sami v hale a tak jsme domluvily, že jim uděláme „překvápko“ a zahrajeme si na centru. V sobotu se vše nachystalo a jen aby začal zápas. Holky z Kroměříže byly vykulený jak krásnou halu máme a kolik je prostoru. Všichni jsme si připadaly jak profesionální hráčky. Naše sestava byla na tento zápas v horším postavení. Urby byla nemocná, Káťa Rejmanová přijela z hor a byla taky nemocná, Vee byla na dovolené a Kiss mohla jenom na první zápas. První zápas jsme prohrály vždy těsně v koncovkách. Na druhý zápas jsme si řekly, že to takhle nenecháme a pustíme se do nich znovu a se vší sílou. Výhra v tiebreak. Dva body jsme si připsaly. Kroměříž si bohužel odvezla 4 body. Naše slova? „Příště Vám ukážeme!“

VK Agel Prostějov B – TJ Svitavy 3:2 (21, 24, -16, -21, 7), 0:3 (-21, -20, -16)
Další kolo se hrálo 9. Února v Prostějově. Vydali jsme se tam s Luďou Šimkem a Marcelou. Hrálo se v tělocvičně základní školy. Jen jsme tam vešli, přivítali nás holky ve věku starších žaček. Výškově malý holky. Pustily jsme se do nich, ale překvapily nás. Šikovný holky, pole skvělý a my pořád jenom do nich bouchaly a nevěděly jak dál. Měly tam obzvlášť šikovnou holčinu, která byla 99. Nakonec jsme to dotáhly do tiebreaku. To bylo ale všechno a body si připsaly soupeřky... Jen v poznámkách u Marceli se tyčila jedna poznámka. HOLČINA, O DVĚ HLAVY MENŠÍ, S DVOJKOU NA ZÁDECH SI S URBOŠKOU DĚLÁ CO CHCE. Zasmály jsme se tomu a dopsaly naši oblíbenou větu. Další zápas jim nakopeme p*del! Taky se tak stalo a my vyhrály 3:0 a jely jsme spokojeně domů.

TJ Svitavy – Junior Brno 3:0 (25, 10, 17), 3:0 (20, 18, 24)
Do Svitav v sobotu 16.2. jsme přivítali holky z Brna. Na jednom hřišti jsme hrály my a na druhém Junioři také s Brnem. První set výhra 27:25, ale další dva jsme se do toho pustily a vyhrály jsme s přehledem. Dali jsme si hodinovou pauzu, kdy jsme zafandily klukům a něco jsme pojedly. Další zápas a další výhra. Za sobotku jsme si pěkně připsaly 6 bodů.

Kroměříž – TJ Svitavy 0:3 (-13, -17, -19), 2:3 (-20, -21, 23, 14, -14)

Do Kroměříže jsme se vydali 3.3. tentokrát, ale v neděli. Myslím, že pro každou z nás to byl nezvyk. Všechny jsme byly zvyklé hrát v sobotu a v neděli jenom krásně odpočívat. Jely jsme bez naší skvělé blokařky Urbošky. Dojely jsme, nasnídaly se, převlékly se a vydaly jsme se do nich pustit. První zápas byl skvělý. Dařilo se nám snad vše. Jak řekla Marcela některé momenty byly jak extraligové. Hodinková pauza jako vždy a pustit se do nich znova. První dva sety nám vycházely, ale už to nebylo tak skvělé jak v prvním zápase. Další dva nám utekly a my šly do tiebreaku. Tiebreaku jsme vyhráli těsně, ale vyhrály.

Před zápasem s Kroměříží jsme byli na druhém místě a jen vše vyhrát 3:0 nebo 3:1 a měly by jsme to jistý. Po jednom ztraceném bodě jsme byly zklamané, ale večer nám VIS oznámil, že MoravskoBílovec prohrál s Prostějovem a nám zůstává druhé místo.

TJ Svitavy – VK Agel Prostějov B 1:3 (15, -23, -25, -25), 3:2 (21, -22, -24, 22, 9)
V sobotu 9.3. jsme hrály v domácím prostředí proti Prostějovu. Před námi hráli ženský a vedle chlapi. Počkaly jsme, až ženský dohrály a my jsme mohly nastoupit. Začaly jsem dobře, ale po tom se to sypalo. Tentokrát jsme vůbec neporadily ani s jednou koncovkou. Na hřiště jsme pustily ženský a my jsme se šly vyrovnat do šatny se třetím místem. Ženský hrály déle než chlapi a tak jsme daly níž síť a nastoupily jsme na druhý hřiště. První set se držíme, druhý a třetí opět nezvládáme koncovku, čtvrtý získáváme a jdeme do tiebreaku. Ten vyhráváme.

Junior Brno – TJ Svitavy 0:3 (-15, -16, -19), 0:3 (-22, -14, -19)

16.3 opět jako každou sobotu jsme se vydaly hrát a tentokrát do Brna. V Brně jsme našly tělocvičnu v pohodě a šly jsme na to. Vše nám šlo skvěle a my jsme si po prvním zápase připsaly 3 body. Dali jsme si krátkou pauzu a šly zase na naši oblíbenou plochu. Brno jsme opět smázly 3:0 pro nás a my už se snažily zjistit jak dopadl MoravskoBílovec. Když jsme zjistily, že Moravská prohrála v tiebreaku a jsme na tom úplně stejně na body. Začala Marcela, Luďa, pan Benko a Áďa sčítat a odčítat sety. A dopočítali se, že přece jenom my nakonec doopravdy budeme druhý. LIDIČKY MY VALÍME NA BARÁŽ!!

Sestava: Během základní části soutěže se vykrystalizoval stabilní základ družstva – Barča Šimková, Míša Urbánková, Vendy Tmejová, Terka Kissová, Verča Andrlíková, Sára Benková, Nikča Haraštová a Míša Frantová, tým pak doplňovaly Áďa Marvanová, Nikča Dvořáková, Katka Šebelová. Na hostování je s námi Katka Rejmanová z Dolního Újezdu.

6.DUBNA JEDEME DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC SE POPRAT O KVALIFIKACI DO EXTRALIGY. DRŽTE NÁM PALCE!!!

Ještě na závěr bych chtěla poděkovat Vendy Tmejové, která nám teďka odešla na operaci. Byla to skvělá kapitánka, která nám byla velkou oporou a vždy nás skvěle podržela. Těšíme se, až se za náma zase vrátí, ale už bez fofrklacků, nebo-li jejich berlí.

Sára Benková

Pár fotek ze zápasů. Autor Áďa Marvanová.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll