Kadetky "A" - ve Šternberku ani set aneb pořádná lekce z volejbalu

Poznámka na úvod: Nestíhám, nestíhám, ale slibuju, že do vzniku republiky, tj. do této neděle, budu mít všechny dluhy = webové komentáře k jednotlivým odehraným zápasům v cajku!!! Tak bacha, musí to frčet!!!

Přiznávám, že jsem v sobotu 13.10. s kadetkami do Šternberka neodjížděla s představou, že přivezeme body za vítězství, ale s předsevzetím, že se o každý bod, v každém setu, sportovně popereme... Iveta neřídila a odjezd naordinovala na 7. hodinu. Zřejmě kvůli mně - protože dobře ví, že nejlíp se cítím na okreskách a délka jízdy, uváděná na internetu, je mi úplně fuk. Ale co je moc, to je moc! Všechny tři - Jarka, Martina i já - jsme totiž jely jak Eliška Junková (nebo líp?) a po osmé už jsme stály ve Šternberku před základkou (hrálo se od 10:00). Tělocvična pochopitelně zamknutá, ale ve volební místnosti, která jediná fungovala, se zaradovali, jakou to budou mít voličskou účast. Omyl - s našimi gazelkami se ještě žádné volby nevytrhnou. Tak jsme raději počkaly na soupeřky.

TJ Sokol Šternberk - TJ Svitavy "A" 3:0 (14,19,17); 3:0 (17,11,15); Komentář je stručný - domácí byly lepší od začátku do konce, oba zápasy vyhrály naprosto zaslouženě. Trápily nás servisem, tvrdě útočily, trestaly každou naši chybu. Škoda, že nám se tentokrát nedařilo nic, hrály jsme špatně, hůř než jindy.  Nemyslím si, že bychom domácí mohly porazit, ale potrápit jsme je měly rozhodně víc. Často jsme troskotaly hned na příjmu. Ze strachu nezkazit jsme dávaly míče zadarmo, a to soupeřky trestaly tvrdým útokem. Nejvyrovnanější byl 3. set prvního zápasu. Od začátku jsme vedly, úspěšně blokovaly i útočily, posbíraly jsme taky něco v obraně. Při druhém technickém tajmu však domácí stav srovnaly a v koncovce už nám zase nedaly šanci.  Kalíšek hořkosti na palubovce tentokrát až do dna vypily v základu Vendy, Barča, Urby, Kiška, Sára, Verča, na liberu a při střídání Míša, Hary a Katka. Za lajnou nám pochopitelně taky došel humor - mně i Ivetce, ale nakonec i všem, kteří s námi byli. Věřím, že do odvety v naší hale ještě ledacos vylepšíme, rozhodně budeme klást větší odpor a hlavně - budeme o body bojovat. Návrat už byl zase v pohodě, hospůdku na občerstvení vybrala Jarka.  Martina nás asi chtěla rozveselit ještě trochu víc, tak minula parkoviště a vjela nějakým dobrým lidem až do předzahrádky. Přece nepostaví auto vedle nás - nebylo by vidět, že má skoro nové! Dobří lidé neprotestovali. Když zjistili, kolik nás je, tak byli rádi, že nejdeme k nim.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll