Kdo odešel po prvním zápase, udělal chybu

Tento víkend se nehrála druhá liga, a tak Česká Třebová přijela do Svitav i s několika mladíky, kteří hrají i vyšší soutěž. To se projevilo v prvním utkání, kdy jsme nebyli schopni ubránit smečaře Chládka a univerzála Němce. Nám se naopak nedařilo naše útoky skládat na zem.

Letní boxerská příprava přišla vhod Dolíkovi, kterého dva soupeřovy útoky zasáhly do hlavy. Zaplněné tribuny zvyklé z televizních přenosů nejmenovaného sportovního odvětví očekávaly válení se po palubovce ve smrtelné křeči. Nic takového se však nekonalo a náš borec ani nemrknul a dál pokračoval ve hře.

Kdo z diváků odešel po prvním zápase domů, udělal chybu. Úvod druhého zápasu nám vyšel skvěle v obraně na síti, kde se nám dařilo blokovat útoky juniorského reprezentanta Chládka. V obraně v poli řádil Jarin jako černá ruka. Hrál se takový pěkný babský volejbal s množstvím dlouhých výměn.

Ve třetím setu se družstva pravidelně střídala v zisku bodu při servisu soupeře. Čekalo se, kdo se první utrhne a udělá dva body po sobě. To se podařilo nám za stavu 13:12 a soupeř ihned reagoval střídáním nahrávačů a univerzálů. Střídání jim ale moc nevyšlo, navíc na servisu zaperlil Bubu několika bombami a Třebová rezignovala.

Dělba bodů je zasloužená. Utkání spolehlivě řídili rozhodčí Veselský a Škrábek. Na obou stranách ani na tribuně se nevyskytly žádné prohřešky proti dobrým mravům.

Tým Svitav děkuje zapisovateli Hyňovi (on-line přenos nebyl kvůli nefunkčnímu internetu v hale) a podavačům Čížovi, Davidovi, Ronaldovi a Sašovi za technické zajištění útkání a dále pak početným fans za podporu. Děkujeme rovněž Josefu Horákovi za pořízení fotografií, kterými doplnil tento článek.

TJ Svitavy - Sokol Česká Třebová B 0:3 (-21, -23, -22), 3:0 (19, 21, 16)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Doležal, Pavlík, L Ovad - Bureš, Černý, Liška, Žižka

Příští kolo hrajeme v sobotu v Pardubicích od 11:00.

Kdo neodešel po prvním zápase, zaslouží pochvalu

Všichni, kteří neztratili důvěru v naše družstvo a vydrželi i na druhý zápas, si zaslouží pochvalu a poděkování!

 Ještě že  jsme byli domácí, protože jako hostující bych nechtěl jít na podání ani za zlaté prase a už vůbec ne se sedmičkou na zádech:)  A vyřízení transferu nebude určitě opomenuto a Sněženky a machři nepřijdou zkrátka.

Odveta - hóóódně dobrá!!!

Neodešla jsem a potvrzuji - za stavu 10:8 v prvním setu druhého utkání už jste měli víc úspěšných bloků než za celý první zápas. Prozradila mi to moje "kolenní" statistika (= dělám ji tzv. na koleně). Hoši, pokračujte! Škoda, že s vámi nemůžu do našeho hlavního města, vybrala bych si, no třeba zase nějakou sedmičku.

Transfer

Úvodem gratulace k zisku hladkého vítězství! A ta černá ruka mi připomněla nedořešený přestup v podobě odstupného z družstva Sněženek a Machrů...

Ať Vám to bouchá!!!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll