Kopající Pták v rozhovoru s Větrem Ve Vlasech

Jméno: David Meluzín
Družstvo:
bez stálého angažmá –  s trvalou vazbou na Maori batalion
Post:  hrál jsem úplně všechno (asi dvakrát i na bloku, to byla opravdu zábavaJ) , ale svůj  poslední soutěžní zápas sezóna 2004/2005 přihrávající smečař a v té samé sezoně taky přesně čtyřikrát libero
Ročník narození: 1975
Výška: 177

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
 úplně přesněJ - brácha, který už od podzimu 1982 volejbal hrál, mě vzal v červnu 1983 na trénink a už jsem u toho zůstal.
Kdo tenhle web čte pravidelně ví, že v tento školní rok 1982/83 začínali taky Máza, Jarin, Martin Kavalír, bráchové Mirek a Peťa Marušovi ( mimochodem Peťa je určitě dlouhodobě nejlepší hráč MVL ) , Sejr a atd.. Jenom doplním, že jsme se sami dělili podle místa bydliště na Láňáky  a Nádražáky a mezi těmito skupinami panovala značná, ale zdravá rivalita, která se projevovala zejména v bojových hrách na soustředěních v ČeňkovicíchJ (později zaslíbená Hošťálková, ale tam už to bylo a je víc o volejbale a také o jiných věcech, žeJ)
Hlavní trenérkou byla Marcela Sezemská a myslím, že jenom díky jejímu nadšení a zápalu pro volejbal ten nápad - vychovat  tuhle generaci kluků - nezkolaboval , protože vést posléze partu výrostků asi fakt nebylo snadný . Marcele pomáhali Iveta, Marcelka, Simča a mnoho dalších všem za to patří velkej díkec.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?
Po Marcele, která ale dál působila - dnes bych to nazval v roli „šéftrenéra“-, nás začal volejbalově dál rozvíjet Pepa Šimko (poprvé přišel na náš trénink v roce 1988), ten nám poprvé ukázal co je „rychlík“ a vůbec nás hodně zasvětil do „chlapskýho volejbalu“. Po Jožinovi legenda Miloš Buchta a dále Luďek Frohde. Nejvíce mne dalo působení Zdeňka Cikrdleho. Ciki byl a ještě pořád je „international player“, protože dokázal vysvětlit, že každý kdo nastoupí může svoje přednosti odevzdat pro team.  Naučil a myslím nejen mě pořádně bránit a koncentrovat se na zápas.

Tvůj největší sportovní úspěch?
Ten na 100% teprve přijde. Je pro to důležité:
1) Aby se dva taliáni – elitní hráči Sarto Rety (Robin) a Andrea Giani (Cápa) potkali zdraví v jednom teamu J
2) MuDr.Holíbka dokončil plastiku mýho levýho kolena (počítám v. r. 2011) a pravý vydrží. Tuhle plastiku má např. Jirka Dopita a jak válí po čtyřicítce extraligu v hokeji.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?
Respektovaný hráč, který dokáže tým potáhnout v „těžkých chvílích“. Konkrétně urvat bod v krizové koncovce po dlouhé rozehře, zkrátka nebojí se to na sebe vzít.

Kdo z oddílu (celého - nejen tvoje družstvo) se ti v současnosti herně nejvíce líbí?
Hm – tak začnu „babama“ i když jsem za poslední roky viděl jen pár zápasů – jednoznačně Katka Bláhová pro její unikátní univerzálnost.
Chlapi – poklona před veterány Brácha (Melis) (cit prohru) , Zdenál (úžasný výskok i při té „svalnaté postavě“ ) a Jarin – to vlastně není veterán (tzv. zrozen pro volejbal) myslím, že má na to takhle hrát ještě 10 let – přijde mi že na něj nemá vliv věkJ
Z A týmu –ještě Jasánek, Pípa, Onďas
Mladší ročníky – Piškot, Mirďas, Palouš, Číža

Co bys označil za svoji největší přednost a naopak slabinu?
Přednosti příjem a drtivý skákaný servisJ – těch slabin je móóóc, tak je radši nebudu říkat a divím se, že volejbal ještě  hraju, když občas vidím, co tam hrajuJ i když teď zrovna už rok vůbec nehraju, ale zase začnu.

Jiné

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?
Žiju v Praze a máme s přítelkyní krásnýho chlepečka Alexíka - narozen 1.1.2010

Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm rád pohovořil?
MVL - Díky Mázovi za tenhle obnovenej báječnej projekt, kterej dlouhodobě funguje

Otázky jen pro tebe:

Petr Sezemský:
Jakej provozuješ v Praze sport (aktivně / pasivně) a jak často?
Pravidelně chodím jen do posilovny třikrát týdně - přidávám si na nohyJ + běhat na pás. Sem tam ten ténis. A pasivně chodím občas na fotbal na Letnou na Spartu dřív jsem chodíval i na Bohemku,když hráli ještě v Ďolíčku.
Do budoucna - dal jsem slib Robinovi, že začnu pravidelně trénovat volejbal, abych byl někdy v budoucnu platnej pro jeho dream teamJ

Michal Palla:
1. I když nepůsobíš ve svitavském volejbalu pravidelně, tak máš k němu vztah a on k tobě. Působí na tebe a na tvého bratra rozdílně, nebo to vyjde nastejno?
Ty kráso Palouši, že jsi velmi inteligentní jsem věděl, ale musel jsem si otázku třikrát přečíst, abych to pochopil J. Řekl bych, že to vnímám stejně zejména po stránce vynikající práce s mládeží okořeněnou úspěchy. Ale vždy je důležitá sebereflexe a strategicky přemýšlet dopředu –  česky neusnout na vavřínech.

2. Když máš přijet na návštěvu, tak se na tebe (obzvláště Ďáblové) hodně těší. Máš stejné nadšení?
Vždycky se těším a bylo super s Elvou a Ďáblama jet v listopadu na zápasy do Č. Třebové. Elva to navíc vždycky vyšperkuje nějakou návštěvou místní památkyJ). Dlouhodobě je fajn vidět ten výkonnostní skok. A už jsem  říkal při vyhlášení městské ligy v létě. Když jsem viděl  Ďábly na českým poháru v České lípě (listopad 2009) hrát se špičkovými týmy z extraligy (za kterými jsou úplně jiné finance) vyrovnané partie a dokonce je porážet, vše velmi dobře manažersky vedené Elvou, byla to opravdu radost a dobře strávený den.

3. Na Hošťálkové působíš jako pomocný kuchař a jako místní komediant (tedy až po Robinovi =P). Připravuješ se nějak speciálně na Hošťálkovou a jak si ji užíváš?
Příprava na Hošť není třeba to přijde vždy samo a přirozeně. Hošťálková je naprosto ojedinělý prostředí a jedno z mála míst, kde já osobně úplně vypnu. Akorát ty návraty do reality jsou jako když se člověk posune v čase.

 

4. Jak bys srovnal Svitavy (popř. Hošťálkovou) s Prahou
  Svitavy to je rodina a pro mě pořád domov a taky volejbal – hned několik důvodů se vracet, já se pořád cítím hlavně jako SVITAVÁK
  Praha domov a rodina a proto v čem pracovně působím vlastně nutnost se v ní pohybovat, ale beru ji jako přestupní stanici. Příští destinace Tokyo, nebo taky Kyjev…..:-)
  Hošťálková – asi bych to řekl takhle, někdo hledá takové místo celý život a nenajde ho no a já to místo díky Jarunám viděl poprvé, když mi bylo třináct. Taky musím říct, že poslední roky tam potkávám nejen osvědčené ultras ale i super nový chlapce jako Mazlik, Jirka a David Švihelové, Peťa Siekiera

Pavlína
5. Davida bych se chtěla zeptat, jestli mu to volejbalové svitavské hemžení nechybí. A taky co objednává po nocích teď - palety s coca-colou to už jistě nejsou (jak jsem slyšela, jeden čas to prý bylo furt)... a taky jestli neuvažuje o trénování mládeže v budoucnu, až se vrátí :-)
a) Hemžení mi určitě chybí, hlavně bych rád chodil na schůze, protože v tom jsem fakt dobrejJ
b) Palety za to vděčím Koudymu, kterej mě jednou Hošti v noci slyšel a práskl toJ.
 Teď mám poslední zážitek svého mluvení ze spání s maďarským kolegou , že jsem říkal něco v tom smyslu „že ty pohledávky musíme  snížit“. To celé v angličtině, jinak by mi Kriszstian Havashi nerozuměl, žeJ
c) Trénování to je challenge, někdy do budoucna s dobrým parťákem ano.

     Robin
6. Tak mě by tedy zajímalo, co ti proběhne před očima, když ti někdo poví větu "Teď jsi dotočil  panáčku." Nedej bože, aby ho u toho někdo chytil za ruku.
Že se mám penzijně připojistit a takový divný mrazení v zádech.

    Jarin + Bubu
7) Ahoj Cápo, můžeš mladším ročníkům povyprávět, jak jsi přišel ke své přezdívce?
a) Původy jsou dva – zkomolenina z mojí původní přezdívky Cipís
b) ta pravdivá je – jednou na soustředění v Hošťálkové (rok 1992) naše šéftrenérka Marcela Sezemská rozepsala služby na další den a dopsala „Na vše dohlíží Cipís – nový Kápo“, psáno s C. No a viděl to Sejr, kterej má na tyhle věci fakt talent a už jsem byl Cápa. Mimochodem Sejr je autorem přezdívek jako Elvis, Koudy atd.

8) Z Městské ligy Tě většina zná jako moderátora finálového turnaje, máš k tomuto "povolání" nějaký bližší vztah?
21.12. 2000 jsem dostal za úkol vyhlásit tombolu na jednom z těch nezapomenutelných Silvestrů v dnes již neexistující restauraci NAGANO 1998. Mázu s Bráchou pak napadlo, že bych mohl dělat moderátora obnovené MVL 2001 a tak jsem to začal dělat. Tam mě viděl Ciky a začal jsem dělat i volejbaly (a taky občas florbal) v halena Střelnici a vůbec po celé ČR. Tehdy mě to velmi bavilo a nabídky na speekování se jen hrnuly. Já si tím přivydělával na vysoký životní standardJ, který jsem v Brně vedl za občasné účasti Koudyho, Robina a Mázy J .  POZOR MVL a volejbal obecně vždycky bez honoráře.  Moderování  mě bavit přestalo cca 2006, ale MVL jsem dělal vždycky rád. No a teď mě moderování zase baví, ale už jenom na MVL,na víc fakt nemám čas.

9) Obecně o mých zálibách - film.
Hudba - nemám vyhraněný styl, kdysi v našich teens letech, jsem poslouchal metal. To jsem skoro musel, protože "Máza" nás všechny "zfanatizoval" a kdo chodil na voliš těsně před a po revoluci v r. 89, musel metal poslouchat,jinak byl mrtvej muž:-). V oblibě byly kapely jako Arakain, Torr, Vitacit ze zahraničních Death, Napalm Death, Sepultura atd.
Dneska si poslechnu všechno od Stounů až po dance music, když se mi to líbí tak proč ne.
Historie - obecně dějiny Českého státu od založení po současnost, husitské války - tady jasně vyčnívá Jan Žižka, antika Řím (Julis Ceasar, Seneka), Řecko (Epameinóndás - vojevůdce Théb, který jako první porazil ve válkách řeckých městských států do tehdy nepřemoženou Spartu), ranný středověk Karel Veliký (první myšlenka o sjednocené Evropě), a období Velké francouzské revoluce (dobití Bastily velký zlom v dějinách lidstva).

10) Zdenál se ptá: „Kdy se budeš ženit? Mám chuť na nějakou pijatiku!“
Nikdýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý !!!

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?
Všechno nejlepší do volejbalového, pracovního i soukromého života. Choďte prosím na soutěžní zápasy (i mládeže, ty to potěší dvojnásob). A pro ty co raději víc na pohodu, přijďte mrknout na městskou ligu, poslední roky jsou to fakt slušný „mače“. Tenhle web můžu všem vřele doporučit.

 

 

 

Vždycky jsem obdivoval

Vždycky jsem obdivoval tvýho pamatováka na čísla, datumy, kdo a kdy za co hrál a kolik to skončilo. Jestli jsme opravdu začínali na podzim 1982, tak to bude příští rok 30 let co hrajem. To by si zasloužilo nějakou vzpomínkovou akci.

Roláda

To by se mě líbilo! Udělal by jsem štábně velkou plněnou roládu nebo lososy v udírně. A Cápa by nám vypravoval čísla ...

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll