KP kadetek jako příprava na finále ČP

Druhou polovinu soutěže Krajského přeboru kadetek zahájily Ještěrky s dosud neporaženým celkem Lanškrouna. Hrálo se v tělocvičně při Střední zemědělské škole, kde právě v sobotu probíhal den otevřených dveří. Po příchodu do školy jsme byli lákáni na prohlídku, ale nás čekala jiná práce :-)

Hráček pouze sedm, šest žákyň chystající se v pátek do Bílovce doplnila kadetka Iva Drejslarová. Druhé vozidlo řídil Pepa Šrůtek, kterému se fotbalově uvolnil víkend, tak jsme ho hned stáhli na volejbal. A chvílemi se měl opravdu na co dívat.

Domácí byli jasným favoritem zápasu. Ale my jsme jeli s cílem alespoň trochu potrápit a urvat nějaký ten setík. I když už dopředu se hlásily dvě "chromé" po očkování s bolavou packou a následně i dvě s nevolností po "dlouhé" jízdě. Ale bylo nás sedm, nedalo se s tím moc dělat. A navíc je potřeba zocelovat.

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy "B" 3:1 (-20, 16, 13, 20), 3:1 (19, 23, -25, 20)

Novinkou v obou zápasech byla Markéta na náhře. Pochvala za výkon v obou zápasech, i když drobnosti se samozřejmě našly, každým dalším zápasem a přibývajícími zkušenostmi na tomto postu i tyto drobnosti odstraníme.

V úvodním setu obě družstva dělala hodně nevynucených chyb, zejména na servise. U Lanškrouna toto není vůbec obvyklé, naše děvčata toho dokázala využít, i když nás trápil menší prostor zdejší tělocvičny (ale o víkendu nás také hala nečeká...) a první míče často končily na stropě.

Další průběh byl shodný, vyrovnanou partii jsme ztratili na příjmu, kdy jsme dostali třeba i desetibodovou šňůru. Ačkoliv jsme dokázali servisem také zabodovat, soupeřky si vedení pohlídaly.

Ve druhém zápase opět trápení na příjmu. Ve druhém setu si Kačka skočila na míč, takže dohrála (děkujeme Liborovi a Lence za poskytnutí rychlé pomoci v podobě zamrazení a obvazu). V posledním setu to zavánělo ostudou, když jsme prohrávali už 20:7, ale Terka a Verča svým servisem zakročily, nicméně Lanškroun si set již pohlídal a žádnou napínavou koncovku nepřipustil.

Sestava: Dědková (U, S), Drejslarová (S), Hendrichová (B), Kociánová (B, N), Motálková (S), Šrůtková (N), Vondrová (B)