KP přípravek čeká poslední kolo

První i druhá neděle v květnu znamenala pokračování soutěže v trojkovém volejbalu dívek, který byl rozehrán již v září. Prostřední přípravka má v soutěži dva týmy, které se zde mají za úkol rozkoukat, protože již v příští sezóně nebudou moci hrát přehazovanou.

Minulý víkend byly oba celky ve stejné skupině ve Chvaleticích. Bojujeme se základními údery, které teprve nacvičujeme, i přesto se děvčata snaží plnit hlavní úkol hrát "na tři". Vyrobí u toho více chyb, než když se hraje "tenis", ale o výsledky nám nejde. Hrajeme mnohdy se soupeřkami, které jsou i o dva roky starší, než naše holky, trénujeme pouze s lehkými míči, které většina soupeřů nechtěla akceptovat.

Déčko si s těmito skutečnostmi poradilo hůře, když jednou remizovalo a čtyřikrát odešlo poraženo. Sestoupilo do nižší výkonnostní skupiny F. Éčko naopak při vyrovnanosti soupeřů na 2. - 4. místě dosáhlo při dvou vítězstvích a dvou remízách nejlepšího poměru míčů a zajistilo si tak postup do skupiny D.

Sestava ve Chvaleticích: Justová, Pišínová, Prusáková, Němcová, Hnátová, Burešová, Makovská, Kloudová

Druhá neděle tak znamenala rozdělení výpravy. Éčko (Makovská, Burešová, Kloudová, Trejbalová) jelo pod vedením paní Makovské do Moravské Třebové, kde se hrálo v tělocvičně a holkám se zadařilo, získaly 4. místo! Skupinu udržely a příště opět budou hrát ve skupině D!!! Zmrzlina na závěr tak byla skutečně zasloužená.

Déčko (Prusáková, Němcová, Pišínová, Justová) jelo s panem trenérem do Letohradu, kde se na venkovních kurtech pořádala skupina F. Tentokrát zde nebyl problém hrát s lehkým míčem. Déčku to evidentně sedlo a i trochu se štěstím při čtyřech remízách a jedné výhře by mělo postoupit do lepší skupiny pro příští, poslední, kolo. I zde byla za odměnu zmrzlina.

(ano, naše jsou druhé zprava a ano, jsou tam čtyři za sebou)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll