KP starších žákyň 5. kolo

Tři kola před koncem má KP starších žákyň tři výrazné favority na dvě postupová místa do 1. části Mistrovství ČR. Kromě našich holek, které v předchozích dvou sezónách titul Přeborníka vyhrály, mohou na postup stále pomýšlet i hráčky z České Třebové a aktuálního lídra soutěže Lanškrouna.

Teoreticky však jedno místo navíc může našemu kraji zajistit právě družstvo Lanškrouna, kterému se velmi daří v Českém poháru a které by si umístěním do 8. místa zajistilo postup již z této soutěže.

V neděli jsme odjížděli do Poličky časně ráno (začátek prvního zápasu v 8 hod.) a bohužel opět jsme nebyli kompletní. K rehabilitující Ráďě se bohužel připojila i Kiki, která si přivodila zranění v pátečním dvojutkání ligy kadetek v Prostějově. Snad to bude jenom natažený sval. Úkol byl tedy jasný - nesestoupit z elitní skupiny a zkusit potrápit lídra. Povedlo se jenom to první.

Úvodní zápas jsme s domácími zahájili dobře a nedělali jsme zbytečné chyby. Nutné změny v sestavě se některým hráčkám moc nelibily (Anička se z nahrávky přesunula na smeč), ale utkání jsme i přes menší zápletku ve třetím setu zvládli. Ovšem přístup hráček ke hře (a vůbec k dění v hale) byl více než vlažný.

Po půlhodinové pauze jsme nastoupili ke druhému utkání proti týmu z Lanškrouna.
No a to byl fičák. Prohrát tři sety po sobě s osmi body jsem již dlouho nezažil (asi nikdy). Co se holkám stalo, to nikdo neví, ale prostě a jednoduše to odchodily. Žádný náboj, chuť, snaha, srdce, zapálení pro hru, porvat se o každý míč, nebo alespoň to nějak dohrát. Prostě nic. Nevím jak David, ale já jsem se chvílemi až styděl. Už jsem ani nekřičel, jako při zápase s Poličkou. Nic s holkama nehlo. Takhle se volejbal opravdu hrát nedá. Holky si již vyslechly krátké hodnocení po zápase, ale již teď je jasné, že kdo nechce bojovat, příště již zůstává doma.

Stále jsme ve hře o titul přeborníka kraje a neztrácíme optimismus. Mladší hráčky se postupně zlepšují, zkušenější hráčky tým táhnou a pokud vydrží tréninková morálka, bude to dobré.

Další kolo KP odehrajeme příští neděli v Lanškrouně.

Jirka

Výsledky 5. kola:

Skupina A:
Polička – Svitavy 1:3 (-20,-21,21,23)
Polička – Lanškroun A 0:3 (-18,-18,-23)
Svitavy – Lanškroun A 0:3 (-8,-8,-8)
Polička sestup do skupiny B.

Skupina B:
Litomyšl – Česká Třebová 0:3 (-19,-8,-12)
Lanškroun B – Česká Třebová 3:1 (16,-22,16,14)
Lanškroun B – LitomyšlI 3:1 (-21,4,11,11)
Lanškroun B postup do skupiny A, Litomyšl sestup do skupiny C.

Skupina C:
Choceň – Dolní Újezd 1:3 (14,-19,-24,-18)
Dolní Újezd – Moravská Třebová 2:3 (9,-25,-26,14,-10)
Moravská Třebová – Choceň 0:3 (-24,-16,-13)
Dolní Újezd postup do skupiny B.

Za jednotlivé turnaje jsou družstvům připsány body dle pořadí a to takto:

1. místo 13 bodů, 2. místo 10 b., 3. místo 9 b., 4. místo 7 b., 5. místo 6 b., 6. místo 5 b., 7. místo 3 body, 8. místo 2 b., 9. místo 1 b. Nám tedy v tomto kole za druhé místo náleží 10 bodů, Lanškroun si připsal bodů 13. Největším překvapením kola je nepostup České Třebové ze skupiny B.

Celkové pořadí po 5. kole:

1. Lanškroun A                53
2. Česká Třebová            51
3. Svitavy                        49
4. Polička                         41
5. Lanškroun B                 24
6. Dolní Újezd                  19
7. Choceň                        17
8. Moravská Třebová      15
9. Litomyšl                       10

Sestava: Loukotová, Krejčí, Žáková, Kovářová, Štulpová, Mizerová, Šimková, Kladivová, Šauerová.

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll