KP v přehazované děvčat začal kvalifikací

V neděli 24.11. byl zahájen KP v přehazované dívek kvalifikačními turnaji. Přihlášeno je celkem 33(!) družstev, hrát mohou děvčata narozená po 1.7.2002. V kvalifikaci byla družstva rozdělena do 3 skupin po 11 družstvech, stejně tak se ve třech skupinách (A,B,C) bude hrát celý krajský přebor.. Po každém dalším turnaji postoupí vždy první 2 družstva do výkonnostně lepší skupiny a poslední 2 sestoupí do skupiny nižší. Svitavská děvčata vyrazila se Zdeničkou, Jiříčkem a s početnou skupinou rodičů, především mladších děvčat, na kvalifikaci do Dolního Újezdu.Do soutěže máme přihlášená celkem 4 družstva:A + B tvoří starší děvčata z přípravky, C+D  mladší děvčata z minipřípravky, která letos budou sbírat především zkušenosti. A jak jsme v kvalifikačním turnaji dopadly?

SVITAVY  A - Deniska Bajtková, Natka Krátká, Klárka Melicherová, Kačka Tesařová a Majda Vostřelová. Děvčata uplatnila zkušenosti získané v loňském roce i výškovou a věkovou převahu, všech 10 zápasů bez problémů vyhrála a v kvalifikaci obsadila 1. místo. KP začnou v A skupině.

SVITAVY  B - Terka Bohuňovská, Sabča Bukáčková, Tonička Meluzínová,  Kája Syrová, Markétka Zemanová. S bilancí 7 výher a 3 proher obsadilo „béčko“  konečné 5. místo, ale od 3. místa je dělil pouhý bod! Soutěž začnou v B skupině a v příštím turnaji se určitě poperou o postup do A skupiny!

SVITAVY C - Saša Haasová, Klárka a Zuzka Chaloupkovy, Barča Pekařová se třemi výhrami celkové 8. místo, přebor začnou ve skupině C.

SVITAVY D - Ema Konečná, Kristýnka Vostřelová, Kája Petrželová, Ema Žáková díky výhře nad svitavským „céčkem“ s celkem 4 výhrami  7. místo v kvalifikaci. V 1. kole KP začnou ve skupině B.

Pro většinu dívek (hlavně z minipřípravky) se jednalo o první turnaj. Všechna děvčata  chválíme za snahu a nasazení po celý turnaj i za dosažené výsledky!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll