KP2 Muži | Kterak jsme si na letohradském Orlu spravili apetit

Náročný víkend plný volejbalu jsme odstartovali na domácí půdě za Národním domem proti týmu Orel jednota Letohrad. Oproti předchozímu soupeři by cokoliv jiného než plný počet bodů bylo totální selhání.

Za hodinku smáznuto

První míče nejsou z naší strany úplně přesvědčivé, ovšem soupeř neoplývá zrovna největší ofenzivní silou. To nám dává prostor trochu kombinovat, vyzkoušet si něco nového, především pozici týmu, který určuje tempo a má za úkol držet si dostatečný odstup od soupeře, který výkonem sice bojuje statečně, ale k vyrovnané hře něco schází. K našemu vlastnímu údivu se přesně tento úkol daří plnit, ačkoliv ne na 100 procent. Těšit nás ale může, že jediné, co by nás mohlo připravit o vítězství, jsou naše vlastní chyby. Těch neděláme tolik a v prvním setu vítězíme 25:17. I v druhé sadě je hra kompletně v naší režii. Do jisté míry kvalitním servisem, přesným útokem a především trpělivou hrou držíme letohradské daleko od sebe i od možnosti získat set. Vylepšujeme skóre a povolujeme soupeři pouhých 12 bodů. Kdo z vás čeká klasický svitavský zásek, je totálně mimo mísu. Možná jeden z nejlepších setů, který jsme kdy odehráli, minimálně v této sezoně. V průběhu setu skládáme ze všech možných sledů, zase šance pro nás si vyzkoušet něco i v zápasovém tempu. Ve třetí sadě jsme si dali za cíl nepustit hosty na dvojitou cifru a tento úkol plníme na poslední možnou chvíli. Tři body z tohoto zápasu zůstávají doma.

TJ Svitavy B – Orel jednota Letohrad 3:0 (17, 12, 9)

 

Domácí území ubráněno

Pauzu jsme si nedohadovali dlouhou, za pár minutek jsme šli do odvety. Letohradští mírně mění svoji sestavu, my sázíme na stejná jména. V úvodu se však začíná něco nepříjemně měnit. Z prvních deseti výměn vyhráváme pouhé tři a ani po tomto nepříjemném začátku se nám nedaří úplně stíhat soupeře. Zlom nastává až v závěrečné fázi úvodního setu. To jsme konečně schopni zabrat, připsat si pár dobrých šňůr a otočit vývoj setu ve vlastní prospěch, a to za stavu 25:21. Ve druhém setu jdeme hrát proti nepříjemnému slunci a zajímavě rozehranému soupeři. Bohužel vše, co nám lepilo v prvním zápase nám nyní úplně nejede. Spousta útoků končí v zámezí, děláme i začátečnické chyby v rozehře a nejsme trpěliví na míči. Nic nás to naštěstí nestojí, kromě několika infarktových momentů. S pětibodovým polštářem ukončujeme vítězně druhou sadu. Třetí set nejzajímavější z celé soboty. Jsme schopni si v úvodu vypracovat poměrně solidní vedení, ale stylem nám velice známém se necháváme dotáhnout a pro příchozí fanoušky připravujeme zajímavou podívanou. Nejvtipnějším momentem byla situace za stavu cca 18:16, kdy soupeř poslal špatného hráče na servis. A to prosím hned dvakrát za sebou. To nás trochu uklidnilo a dalo nám prostor se nadechnout do koncovky. V té se nám daří držet klidnou hlavu, což naopak soupeř úplně nezvládá. Ve finále jsme schopní ale ubránit naše domácí území a i napodruhé vítězíme bez ztráty kytičky.

TJ Svitavy B – Orel jednota Letohrad 3:0 (21, 20, 23)

 

Svitavy proti Letohradu reprezentovali:

Štěpán Hlaváček, Alexander Konečený, Lukáš Siekiera, Filip Siekiera, Adam Tomášek, Šimon Švihel, Lukáš Abrahám, Antonín Pelíšek, Jiří Johanides a trenér družstva Michalis Zoikas.

Pochvala je zcela určitě na místě. Podařilo se nám v obou zápasech potvrdit roli favorita, přestože ve druhém utkání jsme v jednom setu měli mírně na kahánku. Zatím však povětšinou v této sezoně zvládáme koncovky dotahovat do vítězných konců, z čehož taky často těžíme. Šest bodů do tabulky se nám rozhodně hodí, díky škobrtnutí vedoucího Lanškrouna se dotahujeme na samotné čelo a proti České Třebové v neděli si dokonce můžeme zajistit dočasné vedení. 24 bodů po 10 zápasech není vůbec špatný počin. Zvláště, když počítáme pouze dvě porážky. A více jich ani neplánujeme! Děkujeme všem, kteří se přišli v sobotu podívat a zafandit! Cesta za titulem pokračuje...

 

Autor Jiří Johanides

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll