KP2 Muži | Lanškrounská tragédie a návrat na zem

V sobotu 25. září čekal na mužský B tým prozatím nejsilnější soupeř dosavadního krajského přeboru 2. třídy, VO TJ Lanškroun. Náš největší rival v boji o prvenství nás hostil na svém domácím antukovém kurtu.

Obrat za obratem a vítězství na dosah

Od začátku jsme tušili, že utkání nebude snadné. Domácí disponují spoustou ofenzivní síly a ani v poli se neztratí. My však dokážeme zdatně konkurovat. Bohužel málokdy se nám daří soupeře dostat pod tlak, a tak prvotní sadu rozhoduje samotná koncovka. V té však děláme nešťastné chyby na útoku, a tak prohráváme 21:25. Ve druhé sadě to vypadalo, že do té doby stoprocentní lanškrounští se vidí s další snadnou výhrou na svém kontě. A v tu chvíli jsme je dokázali nachytat na švestkách. Přitvrzujeme na servisu, přidáváme pár bodových bloků a domácí vlivem naší až nadstandardně precizní hry ztrácí hlavy. V jednom s nejjednostranějších setů sezony vítězíme s devítibodovým náskokem. Uvědomujeme si důležitost okamžiku, kdy můžeme utéct, a hlavně si připsat jistotu dost důležitých bodů do tabulky. Jdeme do třetího setu s vervou a nadšením, ale především s nadějí, že zvládneme navázat na předchozí set. Toto přání se nám úplně nedaří splnit, když pouštíme domácí do pětibodového vedení. Jsme však schopní se uprostřed sady zmátořit, a ještě začít bojovat. Další hřebík do rakve domácím, když vývoj setu otáčíme v samotné koncovce a bereme vítězství 25:22. V každém setu se snažíme trochu taktizovat, poučení o výkony našich reprezentantů z Mistrovství Evropy zkoušíme dvojstřídání nahrávač-univerzál s vidinou silnější hry na síti. K tomu všemu je však nutné ocenit kvalitní podání. A právě tahle herní činnost nám absolutně odchází ve čtvrtém setu. Na útoku také nejsme zrovna nejjistější, a dokonce i nám začíná trochu téct do bot. Nedaří se nám prosadit do třetice a zápas se tak rozhodne v tiebreaku. Ani v něm nezačínáme zrovna ideálně a točíme strany za deficitu 4 bodů. Opět zkoušíme zmiňované dvojstřídání a tady je potřeba smeknout klobouk před výkonem Pavla Simona. Jeho návrat po nepříjemném zranění mu vyšel téměř na výborou. Posílen o čerstvé otcovské pudy se rozhodl chránit výsledek svého týmu způsobem jemu známým z policejních složek. Šest servisů, prosím. Tolik jich za sebou zvládl dát v nejen těžké a vyhrocené části zápasu, ale také za nepříjemných povětrnostních podmínek. Bohužel i přes možnost jednoho mečbolu se závěr tiebreaku podaří získat domácím díky neoblomné obraně v poli. Prohráváme 15:17 a z nadějného zápasu si nakonec odnášíme jen jeden bod.

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy B 3:2 (21, -16, -22, 19, 15)

Zpackaná odveta

Po krátké pauzičce a lehkém občerstvení se vracíme k odvetě. Přestože jsme více než povzbuzení kvalitním výkonem z prvního zápasu, od prvních míčů je jasné, že něco nesedí. Na útoku jsme bezzubí, kazíme na co sáhneme a z toho samozřejmě domácí těží jednoznačným vedením. Ani jsme v některých chvílích nepočítali náskok, nemělo to moc cenu. Hodili jsme to za hlavu a soustředili se na druhý set. Akorát teda nevím, proč se to neprojevuje na hřišti. Tak trochu jsme zavzpomínali na dětská léta, kdy jsme udělali problém a dozvěděli se o něm doma rodiče. Tak strašný výprask naše mužská složka už dlouho nezažila. Morálka byla po další absolutně tragické sadě na bodu mrazu. Bohužel se nám nepodařilo namotivovat se ani do třetí sady a odevzdaným výkonem se můžeme loučit s dalším ziskem bodů. Ze všech setů jsme měli hořkou pachuť v ústech a získali celých 44 bodů! Na druhou stranu jsme alespoň stihli košt na náměstí...

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy B 3:0 (17, 12, 15)

Svitavy v Lanškrouně reprezentovali:

Lukáš Siekiera, Štěpán Hlaváček, Filip Siekiera, Šimon Švihel, Jan Kladivo, Adam Tomášek, Lukáš Abrahám, Pavel Simon, David Pišín, Jiří Johanides a trenér družstva Nikolas Zoikas. Děkujeme také za podporu těm, kteří za námi vážili cestu!

Po tomto zápase se nám bohužel vzdálila vedoucí pozice v tabulce. První Lanškroun si upevnil dvěma výhrami první místo s 23 body a my s 18 body sdíleli druhé místo s družstvem TJ Spartak Polička. Nedá se než hledět do budoucna, poučit se z těchto chyb a hodit celý zápas za hlavu. Hlavně ten druhý teda. Nicméně i tak prozatím převládá spokojenost z dosavadních výsledků, a především umístění v tabulce. Naše vítězné tažení pokračovalo domácím zápasem proti Letohradu...

Autor Jiří Johanides

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4316', '', '172.20.0.29', 0, 'd16gpmdai646qb02k3qd0bjo20bufp20', 0, 1714143888) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174