KP2 MUŽI | Letohradský orel sestřelen

Pár měsíců (čtěte “téměř rok”) to trvalo, ovšem znovu jsme se mohli před zraky diváků předvést na domácím svatostánku - na antukovém hřišti za Národním domem. Pivo již od ranních hodin teklo proudem, slunce pražilo o sto šest a my šli do boje s týmem Orel jednota Letohrad, přiblížit se průběžnému prvnímu místu.

 

Během rozcvičky zvolil každý individuální přístup. Někteří dali přednost chemickému strečinku, Palloušek rozhýbal své svalstvo (které se místy schovává pod pilně vypracovanou pivní vrstvou) zprovozněním udírny, pár z nás si šlo i bouchnout do balonu. Nevstoupili jsme do zápasu zrovna nejlépe, jak máme ve zvyku, ovšem vlivem soupeřova nedůsledného útoku jsme původní manko byli schopni záhy dotáhnout. Následovaly hned dvě povedené série na servisu a já si po pár výměnách všiml, že jsme v trháku asi o 9 bodů. V podobném tempu jsme dorazili první set a se 14 body pro hosty jsme vedli 1:0. V takovém krásném počasí by však byla škoda soupeře smáznout za necelou hodinku, tak jsme jim dali trochu čuchnout. Jen jsme možná přehnali dávku… Taky jsme šli hrát proti slunci a trochu to v poli znát bylo. Několik nepřesností na síti, pár zkažených podání, ovšem i nadále dostatečná obětavost v poli. Tři hlavní strůjci naší hry druhého dějství, nicméně na vítězství to přesto stačilo, byť nejtěsnějším možným rozdílem. Do posledního setu necháváme odpočinout největší ofenzivní hrozbu Josefa Meluzína a trochu se nám nedaří skládat. Ale tyhle problémy měli určitě i Beethoven, Smetana, Dvořák a taky se o nich dodnes učí ve školách. My svoji závěrečnou přeci jen zvládli zkomponovat a identickým výsledkem, tedy 25:23, ukončujeme své vlastní trápení a bereme výhru 3:0. Vydřené, ale bez práce nejsou koláče. Teda klobásy. Totiž body.

 

TJ Svitavy B - Orel jednota Letohrad 3:0 (14, 23, 23)

 

Po rychlém občerstvení z průhledného skla od inspektora Páji Simonovic nabíháme k odvetě. Někteří se tedy plouží a sunou, ale to bylo jistě tím vedrem. Od prvních úderů cítíme, že soupeř se rozehrál a chce nám první porážku vrátit. V jednom postavení si kvalitně naskočeným servisem necháváme nasázet na můj vkus až moc bodů a poprvé za sobotu bereme i oddechový čas. Zvládáme se však z toho zavčasu vysekat a i díky několika chybám letohradských v závěru setu získáváme první strike. Opět 25:23. Začínali jsme ale proti slunci, čímž jsme se i mírně uklidňovali. Těžko říci, zdali to byl ten hlavní faktor, nicméně od začátku druhé sady skládáme všemi sledy, daří se nám i zapojovat pipe, pár zahozených míčů na druhou přes a podruhé během dne jsme schopni hosty vyprovodit z kurtu s pouhými 14 body. Třetí dějství reflektuje název tohoto článku. Letohradský Orel se totiž v závěrečné fázi vznášel vskutku vysoko a daleko, neb jsme ztráceli už 14:19. Svitavský tur se však jen tak nevzdává. Kvalitním servisem jsme byli schopni nepřátele zatlačit a nejenom nepříznivý stav vyrovnat, ale dokonce i hosty předběhnout a v závěrečném úderu jim dát rozhodující knockout. Poslední momenty zápasu v jednoduchých číslech: Svitavy 11 bodů, Letohrad 1. Neuvěřitelné dvě šňůry Kladivouna s Toníkem a za stavu 25:20 pečetíme zisk všech šesti bodů beze ztráty kytičky.

 

TJ Svitavy B - Orel jednota Letohrad 3:0 (23, 14, 20)

 

Volné pokračování válečného trháku z roku 2001 na motivy knihy Marka Bowdena pro vás nachystali:

Režie - Adam Čížek

V hlavních rolích - Jan Kladivo a Antonín Pelíšek mladší

Námět - Adam Tomášek

Scénář - David Pišín

Zvuk - Šimon Švihel

Kostýmy - Michal Palla

Speciální efekty - Josef Meluzín

Vyrobila tvůrčí skupina Jiřího Johanidese a Michalise Zoikase

 

Tímto výkonem jsme sice Oscara nezískali, ovšem pojistili jsme si výrazně lepší postavení v tabulce a s tím asi zvládneme žít. V současné době hájíme druhé místo se ziskem 9 bodů a ztrátou jediného bodu na vedoucí Slatiňany. Tedy takové jsou oficiální výsledky. Ve skutečnosti není v tabulce započítán již odehraná první část dvojutkání s Poličkou (článek poté napíšeme z obou částí dohromady, nebojte), takže jsme vlastně aktuální lídři KP2! Nemáme však ani zdaleka hotovo. Jako další utkání nás čeká výlet do nevyzpytatelného Vysokého Mýta, kde bude naše #cestazatitulem pokračovat. V neposlední řadě děkujeme za početnou diváckou podporu, která se v sobotu na kurtech ukázala. Však se ničeho nebojte, my vám ty medaile přivezeme!

 

Autor Jiří Johanides

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll