KP2 MUŽI | Pod Po(k)ličkou jsme našli další body do tabulky, ale...

Původně měla mužská složka v KP II. třídy zahájit svoji sezonu proti družstvu TJ Spartak Polička již 5. září, nicméně vlivem nejrůznějších faktorů jsme byli nuceni to vymyslet mírně jinak. Příběh o dvojutkání se tedy rozprostřel hned do dvou hracích dní, každý z nich v jedno úterý – 15. a 22. září.

Datum 15. září 2020. Čas 18:03. Místo určení hala Na Střelnici. Zatímco se vedle nás pilně na sezonu připravují extraligoví junioři a kadeti, my si jdeme střelit první ze dvou zápasů s Poličkou v krajském přeboru. Z důvodu pracovního dne a pár zdravotních indispozicí znovu vítáme ve svých řadách i pár juniorských posil. Úvodní sadu nezahajujeme vůbec dobře. Na původně zapomenutém počítadle Číža drží skóre 5:1, nicméně ve vedení je soupeř. Brzy jsme však odhalili ne naše ladná těla, nicméně fakt, že poličští nehrají nikterak složitě na útoku a je to jen a pouze o našich chybách. Ty se nám podařilo zdánlivě rychle vyeliminovat a především díky obstojným šňůrám mladých blokařů na servisu si nejen Piškot odpočinul asi nejvíce za svoji kariéru libera, ale hlavně si vytváříme kvalitní odstup. V polovině setu přenechává gentlemansky Michalis Zoikas místo smečaře Josefu Meluzínovi a poté začal ten koncert. Jeden balon složený rovnou, další na dvě tři točky. Daří se nám hru držet v rychlejším tempu na síti a v 90% případů útočíme na jedny pacičky. No prostě krása pohledět. V prvním setu tak tedy vítězíme poměrně s rezervou, 25:21. Rezervy mohou být ale také i jen do určitého počtu kilometrů a nám i tahle rezerva začala docházet, a to v úvodu dějství druhého. Hosté mírně pozměnili sestavu a znovu přišel nestandardně podávající hráč, se kterým jsme si nevěděli rady. Nebyla to ani plachta, ani žádný tvrdý servis, jen taková zvláštně naskočená roláda, ale tolik škody co nápachala… egyptský kobylky by se mohly učit… Spousta netrefených míčů na útoku nás stojí možnost dobrého náskoku, přesto však do koncovky setu vstupujeme snad se čtyřmi setboly na vlastních rukách. Neschopni ukončit set poctivou řachou do země, až za stavu 24:23 můžeme děkovat nevynucené chybě hostů. Dobře naladěni se vrháme do sady třetí, doufajíc, že bude tou poslední. Start tomu poměrně i nasvědčoval, vypracovali jsme si náskok několika bodů a dařilo se nám jej držet až do stavu 13:9. Pak přišel pan Roláda (on se tak nejmenuje teda, ale jistě chápete, o kterého hráče jde) a najednou koukáme na stav 13:14. Tak teda bereme ten timeout. V úporném dusnu se snažíme uklidnit, že ten servis zvládneme otočit a nakonec tak také činíme. V závěru jsem si všiml, že příchozí kluboví příznivci mají ještě spoustu tekutých zásob a (ne)úmyslně nepovedeným smečovaným servisem jsem ještě prodloužil trápení hostů. Chyb ale ke konci zápasu bylo minimum a tak jsme dalším míčem prodloužili vítěznou šňůru.

TJ Svitavy B – TJ Spartak Polička 3:0 (21, 23, 21)

Obecně lze toto hodnotit jako utkání, které jsme si mohli jen a pouze prohrát sami. Z výsledků jednotlivých setů to skoro i vypadá, že v několika případech tomu nebylo daleko od skutečnosti. Opět mi nezbývá než pochválit pracovitost svých spoluhráčů, zvláště v poli. Možná to bylo zaviněno i tím, že jsme hráli vevnitř, nicméně pole v tomto zápase na jedničku s hvězdičkou. Bohužel nám trochu scházela přesnost v útoku. Spoustu míčů jsme si vyhodili sami do autu či do sítě, párkrát jsme předvedli i solidní pokus přepůlit míčem anténku vejpůl. Neúspěšně. Polička se na své body v setech ale moc nenadřela, musíme tedy zlepšit preciznost balonů, zvláště v hektických momentech a naučit se hrát ještě o něco trpělivěji. Vypadá to však nadějně a věříme v neustále zlepšování našich výkonů.

V tento den TJ Svitavy B reprezentovali: Adam Tomášek, Jakub Žižka, Matěj Drdla, Josef Meluzín, Michalis Zoikas, Lukáš Siekiera, Filip Siekiera, David Pišín, Jiří Johanides a trenér družstva Adam Čížek. Děkujeme i za hojnou diváckou kulisu!

Druhé utkání jsme odehráli o pár dní později. Vzhledem k nedostatku sil z mužské složky i v té době blížícímu se startu extraligové soutěže kadetů jsme nastoupili v podstatně omladěné sestavě. Jediný, kdo zbyl z chlapů, jsem byl vlastně já sám (Adama Tomáška v pozici rozhodčího nebudu počítat, stejně to nepískal nic moc). To jen tak na úvod, abyste měli lepší přehled o tom, co se vlastně dělo. My totiž nemáme nejmenší tušení. Nicméně k samotnému utkání…

Nervózní úvod, jak také jinak. Možná vlivem podceněné rozcvičky, z našich výrazů ale bylo vidět, že si na soupeře velice věříme, až jsme třeba i chvílemi nedávali patřičně pozor. V poli to docela šlapalo, jenže přesnost na balonu silně scházela. První set ztrácíme však až v samotném závěru a prohráváme 20:25. No nic, stane se, už jsme se zahřáli na provozní teplotu a můžeme otáčet. Jak jsme si řekli, tak se také dělo. Příjem začal fungovat o poznání lépe, mohli jsme využívat všechny sledy včetně doskoků ze zón VI a I. Hosty vyprovázíme z kurtu se 17 na kontě a jsme rádi za předvedený výkon. Úsměv na tvářích nám však nevydržel dlouho. Od prvních míčů třetího setu jsme cítili, že se vrací představení z úvodního dějství. Zase jsme nebyli schopni dát si balon, aniž bychom pro něj museli dobíhat 3 metry mimo hřiště, na útoku jsme byli více než nedůslední a soupeř tyto chyby po zásluze trestal. Tentokrát jsme pouhých 17 bodů za set nasázeli my. Nikomu se nechtělo moc věřit, že bychom to utkání ztratili. Nedovolím si však opomenout můj pocit, že naše šestka na hřišti působila odevzdaným dojmem. Nemá moc cenu psát o tom, jak se nám (ne)dařilo v poslední sadě, opět 17 bodů, bohužel znovu na naší straně barikády. Nešlo prostě nic. Když už jsme byli schopni přijmout míč, nezvládli jsme složit a pokud ano, tak až na třetí nebo čtvrtý pokus. V úmorné bitvě nás nakonec soupeř přepinkal. Obrovský problém nám činil jeden z hostí se svým naskakovaným servisem viz první utkání, stejný scénář, ovšem tentokrát výrazněji devastující dopad na naši hru. Těm několika málo divákům, kteří se přišli podívat, moc děkujeme, ale výkonem jsme je nepotěšili.

TJ Svitavy B - TJ Spartak Polička 1:3 (-20, 17, -17, -17)

Jak jsem již uvedl výše - podcenění soupeře, mladší a nezkušená sestava - to není moc dobrý koktejl, závisí na dobrém začátku a permanentně dobrém výkonu. S každou chybou šly naše hlavy více a více dolů, místo toho, aby to někdo vzal na sebe a prásknul s tím o zem. Bude to chtít vypilovat přístup všech hráčů. Herně na to máme, jen to umět ukázat.

V tento den TJ Svitavy B reprezentovali: Jan Šudoma, Matěj Šudoma, David Jarůšek, Jakub Klika, Jakub Žižka, Antonín Pelíšek, Matěj Drdla, Jiří Johanides a trenér družstva Adam Čížek.

Po tomto výkonu se nám zase trochu oddálila šance na přezimování na prvním místě, nicméně před námi byl soupeř ze spodní části tabulky a při troše štěstí s výsledky ostatních bychom v případě zisku plného počtu bodů mohli na první místo dosáhnout. Dokud nám ty volejbaly nezakážou. Tak sportu zdar, volejbalu zvlášť, naše #cestazatitulem nekončí!