KP2 Muži | Start za 5.....bodů

688. Tolik dní jsme museli čekat na další soutěžní zápas v krajském přeboru mužů 2. třídy. Obnovenou premiéru jsme si odbyli dne 5. září 2021 na antukovém hřišti ve Vysokém Mýtě.

Otřepaný start se šťastnou koncovkou

Počasí návratu k volejbalu přálo. Na nebi byste marně hledali mráček, jenž by bránil slunečním paprskům žhavit naše kejty jako kus flákoty na rozpáleném grilu. Oproti tomu nepřesností, chyb a někdy až fatálních selhání bylo k vidění možná až moc. Ale hezky postupně. První set začínáme poměrně přesvědčivě. Daří se nám držet odstup od soupeře, skládáme z hlavního kůlu, scházíme se na středu. V poli však jsme svědky přírodního zázraku, kdy by si jeden mohl myslet, že má na očích Niagarské vodopády. Tam prostě tečeme. Nepřesné míče, zvláště pak ty zadarmo, tu a tam ani ten příjem není nejlepší, ale díky vypracovanému náskoku jsme schopni úvodní sadu v nejtěsnějším možném rozdílu doplácat vítězně. Piškot hlásí: “Hoši kurňa, spěcháme na pouť, tak to pojďme máznout dvakrát 3:0 a žádný tahačky!” Chudák vůbec neví, co ho ještě čeká. Mohl bych klidně popsat průběh druhého setu, ale bude stačit, když si přečtete to o prvním a jen si prohodíte strany. V úvodu necháváme soupeře odběhnout o 6 bodů, točíme sestavu a v závěru, kdy stále ztrácíme markantní počet míčů, přicházíme na to, že nemusíme vyvalovat skákaná podání, nýbrž stačí dávat nepříjemnou plachtu. Pozdě. Stejnou mincí nám vrací soupeř ve druhém setu a je srovnáno na 1:1. No, co se dá dělat, pouť nám nikam neujede, ale ty body by mohly. Body, které se nám posledně s Mýtem sbíraly dost složitě. Zaděláváme si na pořádnou polízanici, když znovu v první části třetí sady dáváme domácím polštář asi 4 bodů. Přichází koncovka, nám dochází čas, ale v důležitém momentu také přesnost a zodpovědnost. Stav je 23:23 a my dvakrát útočíme do zámezí. To je na facku. Ano, těch chyb tomu předcházela spousta a každý nese svoji část viny. Ale muselo se toto stát? Do dalšího dějství už vstupujeme od začátku bez ostychu, bázně, hany, vany, a dalších slov, jejichž významu ve skutečnosti málokdo rozumí. Klobouk je potřeba smeknout před Toníkem Pelíškem mladším, jenž coby nahrávač na sebe vzal roli smečujícího hráče a nejedním bodem smazal vysokomýtským úsměv z tváří. Na lavičce si tak povídám s Lukínem a říkám mu za stavu 4:0: “Tenhle set bychom mohli dát tak s patnáctkou, když vydržíme.” Vydrželi jsme. Dokonce povolujeme domácím jen 14 bodů! Tiebreak přichází a s ním možnost vrátit obrat ještě v rámci prvního zápasu. Vědomi si momenta, které se s námi nese, nastupujeme opět ve veliké fazóně a vytváříme si velice brzy náskok několika míčů. Točí se strany, vedeme 8:3, vše vypadá skvěle. Kdo z vás nyní čeká tu dramatickou zápletku, může si jít zase lehnout. Profesorsky, zkušeně, s přehledem držíme náskok a vítězíme v tiebreaku rozdílem šesti bodů.

VK Vysoké Mýto - TJ Svitavy B 2:3 (-23, 23, 23, -14, -9)

Po odpočinku už lepší

Vracíme sestavu do původního složení, akorát pro velký úspěch Toník začíná v základu. Nemůžete nám to mít za zlé, hlavní hvězda Michalis Zoikas bohužel utkání vynechala. A tento tah se nakonec začíná osvědčovat od úvodních výměn. Chvílemi opravdu ryjeme hubama antuku, žereme prach, otíráme krvavé rány během odbití, a přesto netratíme na přesnosti. Spousta farmářů by nám mohla závidět tu úrodu a způsob, jakým sklízíme jeden úspěch za dalším. Bohužel jsme Svitaváci (teda bohudík za to, ale pro vývoj zápasu to není fajn východisko), a tak si rádi zahráváme s osudem. Ke konci mírně ztrácíme míru soustředění a trochu vracíme soupeře do hry. Naštěstí si kvalitním servisem pomáháme k udržení toho pohodlného polštáře a s devatenáctkou točíme strany. Je až úsměvné, nakolik se opět druhá sada podobá té první. Naštěstí ale se nemění aktéři a domácí už místy působí trochu odevzdaným dojmem. Nezabránilo jim to ale v tom, aby získali solidních 18 bodů. Vedeme 2:0, víte, co to znamená. Čas na drama! Celý set se držíme vpředu, ale nejsme sto získat větší náskok. Když už odskočíme na 3 nebo 4 body, vyhodíme jeden útok, nahrávka je mířená jako kdyby ji vyslal stormtrooper a párkrát se nedaří založit hru skrze pokažený příjem. Třetí dějství kulminuje v momentě, kdy vedeme 23:20 a už to vypadá dost slibně. Ejhle, najednou je stav 23:23 a my dostáváme vietnamské flashbacky na první zápas. Tentokrát už jsme ale poučení a štěstíčko stálo při nás. Soupeř vlivem naší důsledné a obětavé obrany kazí dvakrát za sebou do sítě a my můžeme slavit výhru podruhé. Tentokrát však za plný počet bodů.

VK Vysoké Mýto - TJ Svitavy B 0:3 (-19, -18, -23)

Svitavy ve Vysokém Mýtě reprezentovali:

Lukáš Siekiera, Filip Siekiera, Adam Tomášek, Jan Kladivo, Jindřich Bohuňovský, Antonín Pelíšek ml., David Pišín, Lukáš Abrahám, Jiří Johanides a trenér družstva Nikolas Zoikas. Speciální poděkování patří podporující trojici ze Svitav!

Obecně se dá říci, že jsme překonali vlastní očekávání. Jeli jsme si alespoň pro 3 body, na konci dne jsme byli smutní, že jich nebylo šest. Za nepřesné a nedostatečně zodpovědné výkony z prvního klání si je ale nezasloužíme. Musíme zapracovat na odstranění chyb a udržení tempa. To jsou problémy, se kterými se potýkáme již delší dobu. Mnohdy zaspáváme starty a poté nás stojí spoustu sil to celé dohánět.

Start do sezóny s pětkou na kontě není ale nic marného. Šanci navýšit bodový přiděl do tabulky KP 2. třídy budeme mít již tuto sobotu 11. září! Doražte zafandit domácímu mužstvu na antukové kurty za Národním domem. Pivo bude, jídlo bude, volejbal bude, sranda bude. Co víc potřebujete? První zápas v 10:00, však už to znáte!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll