Kvalifikace ČP žákyň - výborný výsledek

O uplynulém víkendu se hrála kvalifikace Českého poháru žákyň. Soutěž je rozdělena pro první dvě kola na regiony Čechy a Moravu. Kvalifikační skupiny na Moravě byly hned čtyři, ve kterých bojovalo 29 družstev o rozdělení do 4 výkonnostních skupin. Od třetího kola se regiony sloučí (v Čechách je přihlášeno 32 týmů) a dle dosažených výsledků se vytvoří výkonnostní skupiny v rámci celé ČR.

Svitavské hráčky odjely do Bílovce ve složení: Burešová, Hnátová, Kloudová, Kolouchová, Makovská, Pechanová, Prusáková, Reitschmiedová, Švihelová, Trejbalová. Již v pátek na tréninku však pauzírovala Terezka Trejbalová, nakonec do žádného zápasu nezasáhla a turnaj jsme odehráli v devíti hráčkách.

Hned v prvním utkání nás čekal tým VK UP Olomouc, který měl jasné ambice postoupit mezi nejlepší. Aby ne, v základu mají výbornou útočnici -  reprezentantku ročníku 06. Náš tým vstoupil do utkání dobře, sice jsme neútočili, ale stále jsme měli drobný náskok. K překvapení všech jsme v utkání zvítězili 2:0 (25:19,25:20) a získali krásné 3 body.

Následovalo bez pauzy vítězné utkání s Opavou 2:0 (10,12), kdy se do hry zapojily všechny hráčky. Z turnaje se omluvilo družstvo Rychnova nad Kněžnou, které tak svá utkání ztratila kontumačně 0:2.

Po pauze další dvě utkání slepená. Se Žďárem napínavý začátek a poté s přehledem vítězství v prvním setu, příležitost střídat před těžkým soupeřem holky ze základu. Soupeř ale hned využívá situace a dramatizuje průběh druhé sady. Utkání však máme ve svých rukách, vítězíme 2:0 (13,20).

Důležitý zápas s Lanškrounem, který se v dosavadním průběhu turnaje trochu hledá v nově složeném družstvu z děvčat 06 ze starší skupiny trénující s 05, z hráček 07 a  s hostující nahrávačkou z Moravské Třebové. Naše holky mají špatný vstup do zápasu, kdy vedeme sice 4:3, ale body soupeře jsou 3 naše zkažená podání. Soupeřovi vychází krásně útok, má těžký servis, naše holky brzy klopí hlavu, i když je vidět, že chtějí, soupeř hraje výborně a my v důležité momenty děláme vlastní chyby. Je z toho prohra 0:2.

V neděli nás čeká už jen jeden zápas s Břeclaví. V prvním setu jasně dominujeme, do druhého setu posílám na hřiště s ohledem na program dalšího víkendu všechny 07 a s nimi na blok Kačku Kloudovou. Vstup do setu je tragický na přihrávce, prohráváme zřejmě symbolicky 0:7. Než každá pochopí, že jim nikdo nepomůže, že míče, které letí do mezer prostě musí brát také...to trochu trvalo, ale nakonec to dopadlo, pomohly ještě dvě vydařené série na servisu. A hladké vítězství - s dramatickou zápletkou pro fanoušky - 2:0 (13,18).

Suma sumárum 2. místo a naprosto nečekaný postup mezi nejlepší na Moravě! To tu už 7 let nebylo. Uvidíme, jestli se holkám podaří navázat na své trenérky, které se mezi nejlepšími dokázaly i udržet. Pořadatelství 1. osmičky pro první kolo bylo přiděleno nám, takže můžete 17. - 18. října v hale Na Střelnici holkám přijít zafandit. Nic lehkého nás nečeká - VK Prostějov, VK KP Brno, TJ Sokol Frýdek Místek, Junior Brno a dále trojlístek zástupců Pardubického kraje Žichlínek, Lanškroun a Česká Třebová.

1   Volejbalový oddíl TJ Lanškroun 6 5 0 1 0 11:2 302:175 16
2   TJ Svitavy, z.s. 6 5 0 0 1 10:2 288:175 15
3   VK UP Olomouc 6 4 1 0 1 10:3 302:163 14
4   Happy Sport Opava 6 2 0 1 3 5:8 227:245 7
5   Lokomotiva Fosfa Břeclav 6 2 0 0 4 4:8 218:242 6
6   TJ Žďár nad Sázavou z.s. 6 1 1 0 4 4:9 225:262 5
7   VKM RÉMA Rychnov 6 0 0 0 6 0:12 0:300 0

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4251', '', '172.20.0.29', 0, 'ttnr40ma8dg29e46mmhsqvqn869gi845', 0, 1713287983) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174