Kvalifikace trojek za námi

Dnešním dnem byla zahájena volejbalová sezóna starším přípravkám. Pro tuto kategorii hlavní soutěž v nové sezóně nese nový název. KP přípravek se změnil na KP trojek a to u chlapců i u dívek.

Dívčí soutěž letos absolvuje 32 družstev. Z toho celá jedna čtvrtina připadá na náš oddíl. Šest týmů má přihlášena starší přípravka, dva týmy pro rozkoukání přípravka mladší (čtvrťačky). V úvodních dvou kolech však starší mladším vypomáhají, čtvrťačky samostatně naplno do boje vlétnou až v říjnovém kole.

Systém soutěže je prolínací. Ze šesti kvalifikačních skupin bylo utvořeno šest výkonnostních skupin, které se po každém kole budou obměňovat. Vždy nejlepší dva celky postoupí do lepší skupiny, dva poslední celky spadnou do nižší skupiny. Pořadí v každém kole bude obodováno a kdo bude mít na konci nejvíce bodů, stane se přeborníkem Pardubického kraje v trojkách. Soutěž se hraje až do června, přičemž bude odehráno osm bodovaných turnajů.

Naše hráčky měly možnost hrát kvalifikaci na domácím hřišti, hostili jsme dvě kvalifikační skupiny po šesti týmech. Jednu ještě přihodili kluci, čili na kurtech vedle koupaliště bylo opravdu živo, ale jen do oběda, protože vše běželo hladce, do 12 bylo odehráno na osmi hřištích vše, co mělo.

Holky v přípravě makaly, odvedená dřina se projevila i v podaných výkonech. Snad jen radovat bychom se mohli více... Jinak zasloužená pochvala, každý tým si nějaký ten setík vyhrál, přičemž obě skupiny vyhrálo družstvo ze Svitav!

Soutěž pokračuje již za týden, kdy se už celá skupina rozdělí a rozjedeme se za soupeřkami po kraji.

Ale předtím nám ještě držte pěsti v sobotu, kdy starší část Jedniček vkročí do šestkového volejbalu kvalifikací do KP mladších žákyň!

Pavlína

PS: Kdo počítal holky na úvodní fotce, tak správný výsledek je 25! A to jsme měli 4 omluvenky :-)

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll