Lekce od Proseku ..

Po dvojitém vítězství ze soboty jsme očekávali další a to hned druhý den s Prosekem. Hráli jsme doma, takže vstávání bylo mnohem pohodlnější než den předtím. Sraz až v 9 hodin. Před devátou jsme se už tak nějak sešli a tak jsme měli dost času na přípravu hřiště.

Sestava: Jedla a Mirďas smeč, Jirka se Šimonem blok, na účku Filip a Konec, Johy s Peťou libera, nahrávka Lukin a já. Sestava se několikrát změnila a někteří se vyzkoušeli více postavení. Jako trenéři Peťa s Jardou.

První zápas nebyl špatný. Lukin začal na nahrávce a zhostil se toho dobře. Kluci z Prahy hráli dost středem a to nám dělalo problém ubránit. Měli slušný útok z obou kůlů. Byla to jiná hra, než předchozí den. Dokázali jsme s nimi držet krok, ale pak jsme měli pasáž, kdy jsme nebyli schopni otočit a prosadit se na útoku. Soupeř nás velmi zatlačil podáním a náš příjem byl místy k pláči. No a bez příjmu není útok, takže jsme nic nemohli dělat. Poslední set v prvním zápase byl hrůzostrašný. K nějaké akci jsme se dostali až za stavu 4:15 pro Prosek. No a takovej stav už se těžko dohání. I když byl moment, že bychom mohli otočit celý set, tak nám to podání od soupeře neumožnilo. Někdy se stalo, že když už jsme tak nějak přihráli, tak nám ulítla nahrávka. Prostě hrůza.

Pauza 45 minut a šli jsme na druhý zápas. První set byl úplně o něčem jiném. Soupeře jsme zaskočili tvrdým servisem a tak jsme jim neumožnili hru středem, což bylo pro nás ideální. Jejich nahravač to taky nějak neunesl a nahrávky nebyly nic moc a tak nemohli moc útočit. My se zlepšili v poli o 100% a i na bloku se dařilo. To byla naděje že bychom mohli vyhrát. Ovšem druhý a třetí set byl zase o ničem. Nehráli jsme špatně, ale soupeř se zlepšil na příjmu a celkově se zvedl. Dokázali jsme s nimi držet krok, ale vždy rozhodly drobné chyby v průběhu, nebo esa, která jsme dostávali. Čtvrtý set už byl odevzdaný. Příjem se propadl zase a my se nemohli prosadit na útoku. Druhá prohra.

Velmi dobře přihrával Konec, který šel do druhého zápasu na libero. Filda měl svoji premiéru v 1. lize na účku (i na blok se podíval) a bylo to slušné na začátek. Lukáš hrál také poprvé a šlo mu to. I když příjem nebyl zrovna ideální, tak si s tím dokázal poradit.

Svitavy - Prosek Praha 0:3 (-17,-15,-16)

Svitavy - Prosek Praha 1:3 (16,-20,-20,-16)

Díky všem co přišli fandit a podpořili nás!!!

Snad se nepletu, ale

Snad se nepletu, ale myslím, že si ligovou premiéru odbyl i Peťa Leinweber. A nebylo to špatné, v poli bezva, na příjmu jsem ho viděl zahrát i lépe, ale soupeř měl dnes opravdu kvalitní podání, s nímž se potýkali i zkušenější borci.