Letní Mistrovství ČR mladších žáků

Jelikož celý soutěžní ročník 2020/2021 byl z rozhodnutí ČVS zrušen a anulován, dohrávaly se některé mládežnické soutěže v jarních měsících na antuce pouze neoficiálně. To potkalo i Mistrovství ČR mladších žáků, které se pro tuto sezónu "transformovalo" na neoficiální Letní mistrovství ČR. Hrálo se v sobotu 12. června 2021.

Každý kraj měl možnost vyslat jeden tým a za Pardubický kraj to bylo naše družstvo, které si účast zasloužilo výsledky ve spojeném přeboru pardubického a hradeckého kraje (psali jsme zde). Letní mistrovství bylo organizováno tak, že se vytvořily dvě samostatné šestičlenné skupiny (některé kraje zástupce nenominovaly), pro západní část ČR se hrálo v Hradci Králové, pro východní část ČR se hrálo v Raškovicích u Frýdku-Místku. My jsme hráli v dobře známém prostředí antukového areálu hradecké Slavie.

Výsledky TJ Svitavy:

Svitavy - Středočeský kraj 0:2 (-11, -19)
Soupeř složený z hráčů Odolena Vody a Kladna byl jednoznačně lepší, nám se navíc hrubě nedařilo na servisu.

Svitavy - Mnichovo Hradiště 1:2 (-18, 25, -12)

Tenhle zápas nás hodně mrzel a v konečném součtu nás připravil o medaili. Hradiště bylo opticky slabší než my, ale bohužel někteří naši hráči neunesli tíhu důležitosti této akce a psychicky se sesypali.

Svitavy - Karlovarsko 2:0 (16, 20)
Sice vítězství, ale nad slabším soupeřem.

Svitavy - Hradec Králové 0:2 ( -14, -19)
Hradec nastupuje oproti zápasům krajského přeboru v posílené sestavě. Neporadili jsme si s jejich účinným servisem.

Svitavy - Ústecký kraj 2:1 (19, -19, 13)
Na závěr konečně výkon a nasazení hodné svitavského týmu. Chlapci už měli spočítané, že boj o medaile nás mine, proto hráli odvázaně a bez nervů. Škoda, že jsme to samé nepředvedli s Mnichovým Hradištěm, byli bychom aspoň třetí.

Konečné pořadí skupiny Západ Letního MČR mladších žáků v Hradci Králové:
1. Hradec Králové  
2. Ústecký kraj
3. Středočeský kraj
4. Mnichovo Hradiště
5. Svitavy
6. Karlovarsko

Svitavy reprezentovali (zleva): 11 Michal Waclaw, 48 Samuel Přikryl, 10 Šimon Janalík, 12 Jakub Patočka, 40 Michael Karpeles, 15 Tomáš Janků, 13 David Novák, 42 Tomáš Jarůšek, 44 Lukáš Konečný, 24 Matěj Kavalír a 12 Marek Meluzín.

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll