Lídrovi bereme bod, ale...

V sobotu jsme hostili jasného lídra naší skupiny. Tým KCTM Vysočina má ambice probojovat se do extraligy kadetek, jedná se o výběrový tým děvčat z Vysočiny (Jihlavsko, Polná, Světlá n.Sázavou, Pelhřimov).

První vzájemné dvojutkání bylo překvapením pro všechny, kdy jsme ve velmi oslabené sestavě v Jihlavě uhráli výsledky 1:3, 2:3. Tentokrát jsme měli být komplet.

TJ Svitavy - KCTM Volejbal Vysočina 0:3 (-24,-15,-21); 2:3 (-23,22,13,-20,-6)

Sestava: Šrůtková, Bolcárová, Hendrichová, Fiedlerová, Loukotová, Kratochvílová, Vrabcová, Polášková, Václavková, Vondrová.

Opět hrajeme na libero s Míšou Bolcárovou. Terka se na zápas nedostaví, tak řeším, kdo půjde na účko. Vítězem se stává Verča Hendrichová, která je samozřejmě situací velmi nadšená. S úkolem se však popere dobře.

Máme výškovou převahu, ale holky hrají zakřiknutě, jako by v hlavách měly naprogramované, že se soupeřem prohrajeme. V prvním setu prohráváme až o šest bodů. Vysočina výborně podavá, ale i přihrává. I přesto stahujeme na 23:23 a set dramatizujeme. Taktické chyby nám však koncovku berou. Výkon v dalších setech je pěkný, ale něco tomu stále chybí. Soupeř zaslouženě vyhrává, v poli mu téměř nic nespadne, naše útočnice jsou bezradné.

Do druhého utkání posílám na účko Týnu s tím, že Hendri by měla na postu smečařky dostat větší prostor k útočení, posilujeme útočně i na středu a změna se projevuje. V setu máme mírně navrch. Koncovku ale opět prodrbeme, i když vedeme 23:21, soupeřky dají v řadě 4 míče. Trochu se bojím, aby se holky nesložily, ale už nejsou žádná ořezávátka, set opět taháme my, do koncovky však vstupujeme za vyrovnaného stavu, zodpovědnost na sebe vezme Hendri a útokem, následně i servisem podpoří tým, který vítězí 25:22. Třetí set je nádherný z naší strany. Šrůťas se do toho pustí na sevise (6:1), servisem boduje i Týna. Na síti řádí Vrabčák s Vondrovkou a svými bloky soupeřky posílá psychicky dolů Fiedlerka.

Vysočinu máme na lopatě. Nepochopitelně ji pouštíme do hry nesoustředěností na příjmu (1:6). Stav se vyrovnává, ve střední části setu je to boj, bohužel přes dvacítku nám soupeř opět díky svému servisu odjíždí a vítězí 25:20.

Je tu další tiebreak, ty dva poslední v Boskovicích jsme urvali pro sebe. Ale dnes to bylo o hlavě a u některých taky možná i o pátečním večeru... Krásně rozehraný zápas a tři body ztrácíme. Z toho velké zklamání.

Jinak ale pochvala za druhý bodík, o který jsme Vysočinu obrali. A za krásné volejbalové okamžiky pro všechny přítomné diváky. Z tabulky vidíte, že Vysočina prohrála dosud osm setů, z toho je pět našich.

Předposlední zápas v základní skupině odehrajeme v sobotu v Lanškrouně, doma skupinu zakončíme v neděli 14. prosince s Bedřichovem.

p.   družstvo utkání V3 V2 P1 P0   sety míče body
1. rozpis druzstva KCTM Volejbal Vysočina KCTM Volejbal Vysočina 16 14 2 0 0   48:8 1344:999 46
2. rozpis druzstva VO TJ Lanškroun VO TJ Lanškroun 16 9 1 0 6   31:23 1197:1095 29
3. rozpis druzstva TJ Minerva Boskovice TJ Minerva Boskovice 16 7 2 2 5   34:28 1323:1309 27
4. rozpis druzstva ŠSK Demlova Jihlava ŠSK Demlova Jihlava 16 6 1 1 8   26:31 1218:1248 21
5. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 16 4 2 5 5   30:38 1372:1466 21
6. rozpis druzstva TJ Sokol Bedřichov TJ Sokol Bedřichov 16 0 0 0 16   7:48 1012:1349 0