Makačka navíc

V rámci prodlouženého víkendu uprostřed listopadu si starší dívčí přípravka uspořádala trénovací den. Ačkoliv se jednalo o sobotu, přihlásilo se na akci 25 dívek. Konečná účast byla nakonec nižší vzhledem k bacilům, kteří nám pár děvčat donutili se potit v posteli. Od rána od devíti do pěti odpoledne jsme trénovali v tělocvičně ZŠ Riegrova.

Ráno jsme se zahřáli, nejvíce zřejmě při tabatě, kterou Jedničky vyzkoušely vůbec poprvé. Nám se to moc líbilo, o nadšení svěřenkyň také nepochybujte :-) Hlavní téma dopoledne byla přihrávka, na odpoledne jsme si pak nechali obouruč vrchem a útočný úder.

Kromě klasického trénování jsme po obědě využili příležitosti seznámit Jedničky s velmi úspěšnou odchovankyní oddílu Katkou Kociánovou, hráčkou extraligového VK AGEL Prostějov. Nejprve proběhla monitorovaná diskuse, kde Kačka odpovídala na všechny otázky, následně holkám ukázala, jak se smečuje, podává. V soutěži "Kdo zaútočí nejlíp" se mohly naše holky předvést v souboji, ve kterém Jedničky jednotlivě útočily a jejich útok měla za úkol Kačka v poli vybrat, po velkém finále s Niky Karbašovou nakonec vítězný útok položila Zuzanka Švihelová, které Kačka věnovala prostějovský dres. V rámci tréninku odbití obouruč vrchem si pak ještě trpělivě s každou (!) hráčkou chvilku samostatně pinkala.
Kačce bychom rádi moc poděkovali, že si na nás udělala čas. Holky byly nadšené!

A společný den jsme nemohli zakončit jinak, než losovaným turnájkem. Čtvrťačky koníčkovým dvojic, páťačky pak také ve dvojicích, ale již bez padání míče o zem. Vítězkami se staly Erika Reitschmiedová se Sárou Strakovou a ve starších pak Natálka Makovská s Terkou Trejbalovou.

Byla to fajn sobota!

Švihelovi

PS: Speciální díky za hlídání prcka a výpomoc Romanovi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll