Mezi nejlepšími

V pátek 16. ledna 2015 proběhlo v Poličce vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska. Anketu vyhlašuje Regionální sdružení sportů ve spolupráci se Svitavským deníkem. A i v letošním ročníku má mezi oceněnými své zastoupení i volejbalový oddíl TJ Svitavy.

Mezi nejúspěšnější kolektivy se v mládežnických kategoriích zařadily hned dva týmy našeho oddílu:

Starší žákyně, které v minulé sezóně doslova převálcovaly všechny soupeřky v Krajském přeboru (ve 24 utkáních nepoznaly hořkost porážky a prohrály jediný set při skóre 72:1), velmi úspěšně si vedly v Českém poháru, kde se kromě jediného kola pohybovaly vždy mezi nejlepšími osmi celky v ČR a kde obsadily konečné 10. místo (historicky nejlepší umístění žákyň našeho oddílu v ČP), a probojovaly se do finálového turnaje Mistrovství ČR (ve druhé účasti na MČR po 19 letech obsadily Svitavy opět 11. místo).

Sestava tolik úspěšného družstva: Markéta Šrůtková (kapitánka), Michaela Bolcárová, Anna Fiedlerová, Veronika Hendrichová, Kateřina Kociánová, Kristýna Kratochvílová, Anna Loukotová, Tereza Motálková, Pavla Polášková, Eva Šimková, Karolína Václavková, Veronika Vondrová.

Kadetky zvítězily v Krajském přeboru, který byl v minulé sezóně spojen pro věkové kategorie kadetky a juniorky v jednu soutěž. Vítězsví v KP kadetkám zaručilo postup do kvalifikace o 1. ligu kadetek, kterou prošly bez větších potíží. V soutěži se vystřídal větší počet hráček.

Galavečer za účasti politiků regionálního i krajského významu trval přes dvě hodiny. Úspěšní sportovci následně byli pozváni na raut, kde mohli společně podiskutovat nejen o sportu. Ze Svitav mezi oceněnými dále nechyběli Tuři a žáci basketbalu, mezi nejlepší trenéry se zařadil i Luboš Kocourek (florbal - muži), který měl velmi pěknou řeč o slíznutí smetánky za trenéry mládežnických kategoriích.

Kompletní výsledky ankety najdete zde.

 

Pavlína

Reportáž z galavečera ve Svitavském deníku zde.

 

Pár fotek z pátečního večera

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll