Mezinárodní turnaj žáků k výročí 10 let haly Na Střelnici

O víkendu jsme jako svitavští muži poprvé pořádali mezinárodní turnaj zaměřený na žákovskou kategorii do maximálního věku 15 let. Důvodem vzniku turnaje byla myšlenka přípravy na následující Český pohár (nejvyšší soutěž v republice pro mládež) a zároveň vyšel na desetileté výročí otevření haly Na Střelnici. Turnaj byl záměrně dvoudenní, jak bývají jednotlivá kola očekávaného poháru, aby kluci, kteří k takové atmosféře nikdy nečuchli, nebyli, až začne soutěž vykulení jako žaby před bouřkou.

Přihlásilo se dvanáct týmů v dost dobré kvalitě: Beskydy, SK Prosek, Slavie Liberec, Kometa Praha, Vranov nad Topľou (Slovenská republika), Slavie Hradec Králové, VSC Zlín, Odolena Voda, Mnichovo Hradiště, VK Vysočina, TJ Turnov a samozřejmě domácí Svitavy v sestavě: Čížek na nahrávce, Sašové Jedlička a Konečný na bloku, Na účku se střídali Klika a Kvapil, na smeči Odvárka a litomyšlský Šulc. U lajny kaučoval Marek Meluzín.

Děkovat musíme spozorům akce, bez kterých se něco pořádá velmi těžko. Nápoje pro hráče i trenéry v množství, že ještě zbylo od společnosti AQUA Radiměř a finanční "injekci" společnost NEKVINDA. Další pochvala patří Infocentru Svitavy za bezvadnou propagaci města, kterou připravila Renata Pavlíková.  Empairy jsme obsadili osvědčenými sudími: Kolařík, Liška, Ryšánek a Doležal. (samozřejmě máme hřiště v hale tři, ale jeden rozhodčí má vždy pauzu, jinak by z toho mohl mít hlavu jak za tři stovky meloun pozn. aut.). 

Zapisovatelky jsme měli nejhezčí v republice. A to víte ony se ale uměj potvory vymódit a navonět. Chvílema to snad odvádělo kluky od koncentrace na hru. Nějaké ty výměny telefonních čísel možná i hubánku pro štěstí mezi zápasama proběhly (např. Zlín atd). Nemohu přece vykecat všechno. Ke hře a jednotlivcům Vám zajisté napíše své Melda.

Já podonotím celkově turnaj. Příprava turnaje dala docela zabrat. Jednak jsme takový typ soutěžení  pořádali poprvé a hned na začátku jsem udělal chybu s přihlašováním a odhlašováním. Díky této benevolenci jsem nahrál možnosti různě zasahovat a měnit počty všeho objednaného. Aspoň pro příště to bude první, co budu dělat jinak – vyberu za vše zpoplatnělé kačky dopředu. Pak se nemůže stát, že problém nějakého družstva se stává mým.  Na hale vládla přátelská atmosféra. Samozřejmě někdo je soutěživější typ a jiný je ke hře a dění kolem  hluchej jako dělostřeleckej kůň. Bez protestů a bez nějakých nevraživostí.

Družstva přijela na dohodnuté časy. Čtyři družstva již v pátek, aby v sobotu nemusely vstávat tak brzo (no u Slováků a vedoucím Pištou by to nešlo jinak ani náhodou – mají to 540km!) Finanční Zdenál si je stáhnul o poplatky. Ve V.I.P. bylo připraveno malé pohoštění, ze kterého by byl vegetarián zmatený jako polární včela. Zařizoval jej Robin stejně tak i papání pro hráče v jídelně OROL. Myslím, že porce na 150gr a více měly svoji úroveň.

Ochranku a pořádek na hale měl na starosti Mazlík a vím, že nemusel nějak zasahovat nebo snad někoho plácnout. To taky kdyby se náhodou stalo, tak by druhá rána byla hanobením mrtvoly a to si dovolit nemůžeme. Službu konající doktor Pavel byl bez práce. Trošku nevýhodou bylo uklizení celé haly v sobotu večer kůli mistráku basketu B, i když jsme druhý den zase hráli a tím se to muselo ráno vše chystat znovu. Aspoň bylo všude čisto.

Po prvním dnu bylo dohodnuto posezení s trenéry v restauraci Na kopečku, jež má svůj vlastní pivovar se svým pivem. Proběhla ochutnávka piv a na večeři číslo dvě bylo vykoštěné koleno s řadou ingrediencí, aby se to kvantum masa dalo zbaštit. Mně chutnalo náramně a vzpomínám si, že jsem se chytil, jak si palcem pomáhám, abych to do sebe všechno dostal.  Nesníst vše by bylo snad i proti desateru. K volné zábavě s melisovou kytarou vystříkl hromadu výborných kousků Roman Kolařík a šlo mu to s Melisem do kupy parádně.

Navrátivší syn Robin ze sponzorské akce v Poličce rozjel zábavu v takovém stylu, že Kuba Lejsek řekl, ať se vykašlem na volejbal  a pořádáme estrády! Vedlejší dva stoly s úplně cizíma ženskýma nám tleskaly jak na premiéře Maryši v Národním. Největší úspěch sklidila písnička Haj laj lilá pojď do kina – co tam dávaj – pád Berlína … 

Šekýřky musely mít nervy jako špagáty, protože se na lavicích u stolů více stálo, než sedělo.  Tak zaslouží také poděkování a slib, že se nás jen tak nezbaví a že přídeme k jejich hrůze zase. Speciální poděkování mám taxikáři Sekerášovi. Jezdil zdarma s trenéry na ubytovny a zpět. Vzhledem k tomu že nemá poslaneckou imunitu, tak si nesměl dát ani hlt pivka.

Od brzkého rána se odehrály do jedné hodiny v časovém harmonogramu všechny zápasy. Vyhlášení vítězů s předáním pohárů si vzal na starosti Petr Sezemský s naším mladým starostou města Davidem Šimkem. Tím mu děkuji za jeho čas a slibuji, že jej z burčákového koštu již nikdy rušit nebudu.

Trošku mě mrzelo, že jsem nesehnal na nějaké dorty či sladké odměny dajakého sponzora - snad příště. Odměněni byli též nejlepší hráči určené znaleckým okem Melise a politickými intriky Elvise. Hala byla poklizená co by dup neboť nás střídal mistrák flórbalistů. Nechyběl ani jeden z třiceti zapůjčených míčů na rozcvičování. Celkové škody jsou malé: jedna kytara a po banánové válce se maluje jeden pokoj na ubytovně zdravky. Jeden a půl litru malířovi z rozbitých prasátek bude jistě dobrým klepnutím přes prsty aktérům této bezva zábavy. Ale to by nebyli kluci. Sám jsem se v nich viděl. Zmordovanej jsem byl jako kdybych ten turnaj hrál taky.  Podle vysmátých tváří hodnotím kladně a za rok na tuti znova.

PS: Za každou připomínku k turnaji jsem vděčný ! 

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Svitavy
2. VK Aero Odolena Voda
3. SK Kometa Praha
4. Slavia Hradec Králové
5. ŠSK Beskydy
6. MŠK Vranov nad Topľou
7. VSC Zlín
8. SK Prosek Praha
9. VK KCTM Vysočina
10. Slavia Liberec 1
11. Sokol Mnichovo Hradiště
12. TJ Turnov

Individuální ocenění:
Nejlepší  smečař:  Martin Hladík – Odolena Voda
Nejlepší blokař:  Vladimír Mikulenka – Kometa Praha
Nejlepší nahravač:   Adam Čížek – Svitavy
Nejužitečnější hráč:  Tomáš Antol – Vranov nad Topľou
Nejlepší trenér:  Jakub Lejsek – Slavie Hradec Králové

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll