Mladší žáci nakonec druzí v pardubickém kraji

Mezi-krajský přebor mladších žáků byl uzavřen turnajem TOP4 v Rychnově nad Kněžnou. Zde jsme se postupně utkali s Lanškrounem, domácím týmem a Novým Městem nad Metují. Lanškroun v soutěži ještě neztratil ani set. Byl blízko s námi, ale vedení 22:19 v  v prvním setu  respektive 23:21  v druhém nedotahujeme do vítězného konce. Soupeři chyběl klíčový smečař, přesto jsme ukázali opět o něco zlepšenou výkonnost.

Druhý zápas byl do koncovky druhého setu plně v naší režii. Vedeme 22:18. Po skaženém servisu kolaps na útoku a poté i přihrávce. Ve třetí sadě je šťastnější Rychnov nad Kněžnou. Poslední utkání jsme pojali velmi experimentálně se zapojením všech náhradníků. Kluci se soupeřem drželi krok, přesto ale podlehli ve dvou setech. Postup do finálové čtyřky nakonec v rámci pardubického kraje stačil na druhé místo, což byl předsezónní cíl. Bohužel jsme kvůli častným absencím nakoukli do TOP4 pouze dvakrát. Tyto těžké zápasy doháníme na poslední chvíli jako B-tým v kategorii žáků starších.

Příprava již nyní směřuje k MČR mladších žáků, které se bude konat ve svitavách ve dnech 22.-23. dubna.